Passat B5, 98г - От стандартен към сгъваем ключ?

Техническа и сервизна информация за Passat
dmarkov
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 11 юни 2015 23:17
Автомобил: VW Polo 6n2
Двигател: AKK - 2000

Passat B5, 98г - От стандартен към сгъваем ключ?

Мнениеот dmarkov » Чет 11 юни 2015 23:25


Здравейте,

Възможно ло е да се постави чипа от стандартен ключ в кутийка със сгъваемо перо?

Някои правил ли си е нов сгъваем ключ с чип и на каква цена?

Моя ключ му смених батериите, но свети постоянно диода. От проучването ми по форуми разбрах, че явно има проблем и си мисля за нов ключ с чип - сгъваем по възможност.

В Троян ми казаха, че може и да може, но цената би била 120/150лв - нарязан и обучен за да пали.

Мнения за сгъваемите ключове?

Могат ли да се програмират по серийкия номер на фабричния ключ или трябва с колата на място?


Детелин




Потребителски аватар
hackercho
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 01 юли 2014 18:07
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8T

Re: Passat B5, 98г - От стандартен към сгъваем ключ?

Мнениеот hackercho » Съб 13 юни 2015 16:55


Привет колега, можеш да си вземеш сгъваем ключ за пасата и да използваш чипа от стария. Така спестяваш 10лв за чип и няма нужда да го обучаваш. Аз така направих миналата година взех си сгъваем ключ и използвах чипа от стария. Само майстор ми наряза перото и си обучих дистанционното. Цената на моя беше 60лв.


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Passat B5, 98г - От стандартен към сгъваем ключ?

Мнениеот toni_tv » Вто 16 юни 2015 21:32


Колега hackercho как става обучаването на дистанционното ? Купих си Пасата без дистанционно направих си и още един сгъваем ключ но нямам дистанционно питах на няколко места но нещо не можаха да ми кажат дали могат да го направят. Нещо четях тук че трябват двата ключа единия на контакта а другия в бравата на шофьорската брава а при мен тя е прецакана има ли друг начин ? Мисля да взема дистанционно второ употреба предлагаха ми за 30 лв. но с това обучение.....


Потребителски аватар
hackercho
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 01 юли 2014 18:07
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8T

Re: Passat B5, 98г - От стандартен към сгъваем ключ?

Мнениеот hackercho » Сря 17 юни 2015 10:59


Колега toni_tv обучаването на дистанционното става по два начина. С VAG-COM е единия и по лесен според мен. Другия е както си чел трябват два ключа http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=178713 в тази тема е описана процедурата. Щом бравата на шофьорската врата ти е развалена пробвай тази на пасажерската, мисля че пак ставаше. Не съм 100% сигурен, но не пречи да пробваш колега.


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Passat B5, 98г - От стандартен към сгъваем ключ?

Мнениеот toni_tv » Чет 18 юни 2015 21:33


И мен точно това ме чопли да разбера дали ще стана от пасажерската врата ако някой е пробвал ще съм му благодарен ако сподели. Иначе си направих втори работещ ключ. Остава само проблема с дистанционното. Ако не стане ще бъде с този модул за централно да се сложи допълнително - http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=2479



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Анатолий, Google [Bot] и 155 госта