Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Erolov
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 01 ное 2014 10:43
Автомобил:
Двигател:

Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот Erolov » Пет 12 юни 2015 12:00


Здравейте колеги, имам следния проблем - като подам рязко газ колата сякаш предърпва и се чува някакво пукане от ауспусите.При плавно набираме го няма проблема. Или пък ако тръгвам да ускорявам след 3500 оборота. А когато съм на 2000-2500 и искам да набера сякаш се дави колата, ако някой може да помогне ще съм благодарен, понеже ми предстои пътуване. Колата е Б5,5 2,8 30V V6 бензин




Erolov
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 01 ное 2014 10:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот Erolov » Пон 22 юни 2015 1:08


При цялостно обслужване трябваше да бъде сменен, не съм го проверявал.. Може ли да създава такъв проблем?


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот Чудомир » Пон 22 юни 2015 11:11


На какво гориво караш?

Придърпване при рязко ускорение и звук от ауспусите > детонации (missfire). Свещи, кабели, бобина-блок. Друго според горивото.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот zografski » Пон 22 юни 2015 11:27


И аз мисля като Чудомир, запалителната система! Тва със забиването при рязко натискане на газта си е баш като от кабели, свещи, бобина! Има ли леко забавяне при натискане на газта, т.е. натискаш газта и след малко закъснение се вдигат оборотите? Според мен не е горивния филтър, от него не може да имаш детонации!
Друг вариант е бенз помпа, да няма добро налягане, т.е. може да проверите налягането й, това ми се е случвало на старото ми поло и тогава забиваше яко муцуна, гърмеше и кво ли още не! Много ли е усезаемо при теб, детонациите силни ли са? На полото като имах такъв проблем, детонациите бяха доста силни и почваха към 2300об и колата едвам движеше като цяло, така че ако е нещо по леко при теб, вероятно е от запалителните компоненти, но не изключвай помпата като вероятност :c020


Erolov
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 01 ное 2014 10:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот Erolov » Пон 22 юни 2015 17:44


Карам я само и единствено на бензин- нямам газ. Като чели детонациите не са кой знае колко сериозни, защото не всеки път пука, ама предръпването си прави почти всеки път когато ускорявам рязко от малки обороти. А това мнение с кабели и свещи ма подсеща че сякаш повече детонации има когато двигателя загрее на 90 градуса. Даже като е студен може би не се появява проблема..


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот zografski » Вто 23 юни 2015 8:43


Малко тъпо звучи смени и ще видиш, но за съжаление ако не си правил ревизия на запалителната система, вероятно е от нея! Ако си с блок бобина, т.е. 1 за 6те цилиндър, лошо, доста са скъпи, но пък ако си с отделни, би трябвало да ти изкара и грешка на компа! В този ред на мисли, свързахте ли колата с VCDS, да проверите за грешки, живи данни?!?! С живи данни може да се види на кой цилиндър ти прави misfire, задължително диагностика и ако не си сменял нищо по запалителната система, на 98% съм сиг че е от кабели, свещи или бобина!


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот Чудомир » Вто 23 юни 2015 11:10


Erolov написа:Колата е Б5,5 2,8 30V V6 бензин

Чудомир написа:бобина-блок

zografski написа:Ако си с блок бобина


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот zografski » Вто 23 юни 2015 11:25


Съжалявам, но не съм запознат кой модел с каква бобина е, V6ци има и с отделни бобини за всеки цилиндър, не знам при неговия модел какво е, при голфа примерно до 2001 година са с 1, а след 2001ва год ги правят с 6 отделни, не знам при пасатите как е (явно твоя 6так е с блок, но дали при др модели няма разновидности с 6?) и дали при различните години има разлика, както е при голфа 2.8 v6, че и колегата не е казал буквичките на мотора, иначе видях че и ти си с V6 30v :c020 :smile
EDIT: Ами явно няма с отделни бобини, както при голфа, сега погледнах и не видях!
Без диагностика няма да минеш, но да знаеш че дори и да е от бобината, няма да ти я покаже, така че тва със запалителната система е много трудно да разбереш дали са кабели, свещи или бобина, най-добре всичко ново или 1 по 1 да сменяш докато няма подобрение, при всичко положения ако не си ревизирал нищо в тази насока, време е най-малкото да смениш свещите, бобината може да я погледнете дали няма пукнатини по корпуса! Ако има, може да я залеете с епоксидна смола, аз така направих и сега вече нямам проблеми с нея, но при мен можеше да се видят пукнатините, чак след сваляне! Успех :th_up


Erolov
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 01 ное 2014 10:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот Erolov » Вто 23 юни 2015 14:27


На пръв поглед ще сменя свещи и кабели, защото не съм им правил ревизия,ако не се оправи ще се насоча към бобината и по подробна диагностика, но ако е пукната бобината не трябва ли да губи обороти или да пали трудно колата тези проблеми ги нямам по принцип си работи на тихи обороти и не ги мърда... Иначе за колегато който е питал за буквите на двигателя са :AMX,ATQ :)


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Passat B5,5 2,8 30V V6 бензин проблем при ускорение ?

Мнениеот zografski » Вто 23 юни 2015 15:43


Не е задължително да имаш проблем с паленето, аз лично нямах, а имаше цепки по 1-2мм!!! При мен се усещаше на студено и влажно време, тогава прекъсваше осезаемо, след като загрее, колата не се усещаше да прекъсва, но реално отчиташе повече misfire-и на живите данни като гледах, т.е. на студено се усещаше, а на загрял двигател не, но реално компа отчиташе и записваше детонации! Нооооо това много зависи, може би, от това колко и къде се е сцепил корпуса, така че при различните ситуации, може да се получават различни аномалии! За най-сигурно почни от диагностиката, а това със свещите и кабелите, та те са си консуматив, сменяй ги, със сигурност няма да ти тръгне по-зле колата :th_up А бобината ако можете да я свалите, огледайте я, не знам как е при този мотор, но при моя нямаше как да се видят цепките, завряна е отстрани на мотора и никакъв шанс да се прегледа, без да се свали. Иии най-добре като сменяш кабели и свещи я прегледайте, защото ако е от нея, може да ти прецака кабелите и/или свещите или поне така съм чувал, че от неизправна бобина може да ти избие някой кабел (а това до колко е така, може да се изкаже някой по-запознат)! :th_up



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта