Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Техническа и сервизна информация за Passat
petvp
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 26 сеп 2014 8:03
Автомобил:
Двигател:

Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот petvp » Пет 19 юни 2015 14:34


Здравйте, имал ли е някой проблем със задната врата на Пасата (Б6 комби). Отворих я вчера и вече не ще да се затвори, стои си постоянно отключена, а в същото време ми отказа и задната чистачка. На таблото свети индикацията за отворен багажник. Предполагам, че е нещо по кабелите, но все пак, ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели.




red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот red.devilll » Пет 19 юни 2015 16:48


Махни маншончетата от купето към вратата и провери дали няма някоя скъсана жица.Няма как да ти откаже и чистачката и машинката едновременно.


petvp
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 26 сеп 2014 8:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот petvp » Вто 23 юни 2015 9:06


Нещо не ми позволяваше да пиша по темата. Махнах маншоните, но кабелите са в дебели оплетки и няма как да се види. Не мога да открия и предпазителите.


ivo_dedko
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 20 яну 2015 9:22
Автомобил: VW Passat B8
Двигател:

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот ivo_dedko » Вто 23 юни 2015 13:41


Здравей колега,
Аз съм с В7 комби и имах същия проблем - не се затваряше плътно петата врата и на таблото ми светеш в червено, че е отворена.
При мен се оказа бравата за задния капак -
http://www.megaparts.bg/product/brava-za-zaden-kapak-za-volkswagen-passat-6-kombi-20-tdi-170-ks-2007-g

Пробвай с отверка, отвори задния капак и вкарай в бравата отверката - там където по принцип влиза металната част и като бутне подвижната част от бравата на долу, тя се заключва (незнам дали ме разбра :) ). Та като натиснеш с отверката палеца на бравата на долу, той трябва да щракне и след това като се опиташ да избърпаш обратно нагоре отверката, не би трябвало да можеш. Ако палеца се върне обратно и успееш да извадиш отверката, значи проблема е в бравата и трябва да я смениш.

За В7 не успях да намеря втора употреба и се наложи да купя от порше - 108 лв.


petvp
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 26 сеп 2014 8:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот petvp » Вто 23 юни 2015 14:08


Благодаря, колега. Така е както казваш, бравата не заключва, но каква е логиката, да не работи и чистачката,ако проблема е само в бравата.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот novatora » Вто 23 юни 2015 14:25


При мен на б5.5 понякога вече и по често ми прави следното- като затворя капака и той се отвори, пак затварям пак отвори. Така няколко пъти докато захапе. Иначе мсичко друго си работи перфект. Проблема в тази бравичка ли е? В ауто + дали я има налична?


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот villystyle » Вто 23 юни 2015 15:51


ivo_dedko написа:Здравей колега,
Аз съм с В7 комби и имах същия проблем - не се затваряше плътно петата врата и на таблото ми светеш в червено, че е отворена.
При мен се оказа бравата за задния капак -
http://www.megaparts.bg/product/brava-za-zaden-kapak-za-volkswagen-passat-6-kombi-20-tdi-170-ks-2007-g

Пробвай с отверка, отвори задния капак и вкарай в бравата отверката - там където по принцип влиза металната част и като бутне подвижната част от бравата на долу, тя се заключва (незнам дали ме разбра :) ). Та като натиснеш с отверката палеца на бравата на долу, той трябва да щракне и след това като се опиташ да избърпаш обратно нагоре отверката, не би трябвало да можеш. Ако палеца се върне обратно и успееш да извадиш отверката, значи проблема е в бравата и трябва да я смениш.

За В7 не успях да намеря втора употреба и се наложи да купя от порше - 108 лв.


Съжалявам, че ще пусна питане за свой проблем в темата на колегата, но това ли се води т.нар. микре ? При мен в комбито Б6 като натисна бравата за багажника един път се чува цък и се отваря, друг път не цъка и не се отваря примерно 5 пъти като натисна ?


spartan_new
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 13 май 2013 11:56
Автомобил: VW Passat B6 2.0 TDI
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: София

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот spartan_new » Сря 24 юни 2015 10:09


Във всяка от останалите врати има модул, който управлява заключването на вратата, прозореца и тонколоната. Възможно е и в задната врата да има такъв модул, който да се е повредил (изгорял).


petvp
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 26 сеп 2014 8:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот petvp » Вто 30 юни 2015 11:47


В крайна сметка се оказа бравата, както колегата ivo_dedko, по-горе каза. Тя казва на компютъра, че вратата не е затворена и той блокира чистачката. Поръчах брава (втора употреба) от линка, който колегата посочи (благодарности)


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот Milanov » Вто 12 фев 2019 19:39


Здравейте Колеги,
Ползвам тази тема да попитам за следното.
От известно време, задната (5) врата се отваря трудно, натискам бутона на врата и чувам как механизма се мъчи да отвори, "върти" се едва едва и отваря много бавно, но не всеки път. Механизма е станал много бавен, все едно не му достига ток. При отворена врата, когата натисна бутона пак е така, много бавен механизъм. През бравата пръснах силиконов спрей, но няма ефект. В маншоните са ми здрави кабелите, всичко си работи. Ако някой е има подобен проблем, моля да сподели. Благодаря


ddpa76
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 07 май 2010 9:46
Автомобил: пасат 6
Двигател: бкп
Местоположение: Плевен

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот ddpa76 » Пет 22 фев 2019 11:58


смених бравата и се оправи
пластмасата се е изхабила и ще става по зле
има в алиекспрес за около 30-40 лв


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот Milanov » Нед 03 мар 2019 19:31


Milanov написа:Здравейте Колеги,
Ползвам тази тема да попитам за следното.
От известно време, задната (5) врата се отваря трудно, натискам бутона на врата и чувам как механизма се мъчи да отвори, "върти" се едва едва и отваря много бавно, но не всеки път. Механизма е станал много бавен, все едно не му достига ток. При отворена врата, когата натисна бутона пак е така, много бавен механизъм. През бравата пръснах силиконов спрей, но няма ефект. В маншоните са ми здрави кабелите, всичко си работи. Ако някой е има подобен проблем, моля да сподели. Благодаря


Взех брава от Алиекспрес за 25 лева.
Търговеца е добър, доставка 10-на дни.

https://www.aliexpress.com/item/5K08275 ... 2e0eoBx6qS

Смяната е елементарна, не се сваля цялата кора.
Наложи се да отрежа малко от корпуса на новата брава за да стане... все пак е реплика.
За сега работи...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот Winner25 » Съб 23 мар 2019 18:37


И аз имам проблем с 5-тата врата. Не се отваря от дистанционното и от бутона на шофьорската врата. Някакви идеи?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 23 мар 2019 21:06


Най вероятно скъсани кабели в снопа


Потребителски аватар
Петър.Кулев
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 17 ное 2016 16:08
Автомобил: пасат б6
Двигател: BXE 1900 тди 105 кс 2006
Местоположение: Варна

Re: Пасат Б6 комби проблем със задна ( 5 ) врата

Мнениеот Петър.Кулев » Вто 04 юни 2019 12:28


При мен се оказа проблем в самата дръжка-смених целия модул и ок. Али експрес за 24лв. А от фирмения магазин ми искаха 280лв. Проблемна е самата машинка, която е в едно със осветлението на номера. Дамених я цялата и нямам проблеми.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 50 госта