Пасат Б3 комби 89 г. вода в краката на шофьорското место

Техническа и сервизна информация за Passat
uran
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 9:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Пасат Б3 комби 89 г. вода в краката на шофьорското место

Мнениеот uran » Нед 21 юни 2015 13:05


Уважаеми колеги от известно време по точно вече ТРЕТИ път колата ми се пълни буквално с вода при всеки дъжд! Така... първо почистих отводнителните отвори под предното стъкло! Ваничките също, гумените уплатнения ги минах с разтопен технически восък свалих корите под калниците и премахнах около шепа кал! Измих с водоструйка всичко основно и...НИЩО!Водата се отича съвсем нормално но в краката на шофьорското место продължава да се пълни с вода при всеки дъжд! Уплатненията на вратата и прозореца са здрави! Вода не се стича по пластмасата под врата! Седях дори и на дъжда вътре в колата да забележа от къде влиза тази пущина и... НИЩО! Но вътре буквално можеш да шляпаш в вода при всеки дъжд който завали! Колата има люк който от известно време не ползвам защото нещо трудно се предвижва! Вода няма по седалките а само в краката ! Моля ви ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека да сподели. Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
pecata12310
Мнения: 112
Регистриран на: Нед 04 сеп 2011 11:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вода в краката на шофьорското место на пасат Б 3 комби

Мнениеот pecata12310 » Нед 21 юни 2015 13:16


На голфа си имам тапи по пода. Виж да не е паднала някоя!


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Вода в краката на шофьорското место на пасат Б 3 комби

Мнениеот Lifeguard » Нед 21 юни 2015 13:19


При мен е същата работа така и не разбрах от къде влиза вода.Последните ми съмнения останаха в отводнителната шлаухка през предната дясна колонка.Отива под предния калник.Според мен някъде е прекъсната може би.Да де,ама запуших канала на люка и пак се мокреше.Вече не знам всичко друго е проверено.Проблема е някъде около предната дясна колонка,ама точно къде един бог знае!?


vasilsl
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 06 окт 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Пасат Б3 комби 89 г. вода в краката на шофьорското мест

Мнениеот vasilsl » Вто 23 юни 2015 21:07


относно теча от в краката на пътника до водача при мен се оказа че влиза от пласмасата която държи филтъра на купето.Има едно уплатнение което с времето се сплесква, и от там директно в дунапрена зад жабката и от там надолу.До като разбера от къде ида бях разглобил цялата кола от вътре,седалки,настилки,табло барче,че и дунапрена рязах зада видя от къде идва,пласмаси по гредата на прозореца.и се оказа нещо елементарно.Интересното е че водата не се изливаше всеки път зависи под какъв наклон е колата.


vasilsl
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 06 окт 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Пасат Б3 комби 89 г. вода в краката на шофьорското мест

Мнениеот vasilsl » Вто 23 юни 2015 21:10


уплатнението е там където ляга пласмасата върху ламарината.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Пасат Б3 комби 89 г. вода в краката на шофьорското мест

Мнениеот Golfan_93 » Вто 23 юни 2015 21:20


Аз също претърпях проблем с този модел пасат купихме го валя и сутринта понеже колата повдигната отзад като е паркирана пред блока, рано качвам се да потеглям и в същия момент краката ми до глезените!!! във вода ЛОЛ!!!!!!

Разглобих целия салон всичко навън.. поливахме я със водоструйка я мъчихме. Леки капки от едно място ама да правят чак тоя вир..
После се загледахме в предното стъкло, и разбрах че сякаш е "изскочило" просто не седи добре както мми се струва спрях на 1 паркинг при първия подобен пасат погледнах го и видях че моя наистина не седи ествествено... викнах човек от една ясна за повечето фирма за стъкла.. дойдде човека свали го сложи нови уплатнения всичко .. и вече доста време няма и капка в купето ..

Процедурата ми струваше около 60лв за презалепване или по скоро сваляне и поствяне отново. Но пък ми реши проблема :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__, w_smith и 179 госта