Пасат Б6, въпрос за климатроник.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Пасат Б6, въпрос за климатроник.

Мнениеот alpinab » Чет 25 юни 2015 7:49


Здравейте,

Искам да ви попитам понеже не съм имал допир до друга кола като мойта и ми се струва странно. След като пусна климатроника да работи му трябват поне 3-5 мин за да започне да духа наистина студено. 2013 година съм ходил на дозареждане и проверка беше наред. Тази година пролетта отново и пак казаха, че всичко му е в параметри.

Обаче например служебните Пежа и Тойоти и на жена ми Хонда джаз от непалена на паркинга до момента в който започват да духат наистина студено (да кажем 6,7 С) трябва не повече 30 сек-1 мин.

Говорих с един квартален майстор за климатици и той ми обясни, че поради постоянно зацепеният компресор на тази кола се получава това закъснение. Аз не вярвам в тази теза.




Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Пасат Б6, въпрос за климатроник.

Мнениеот betaserk » Чет 25 юни 2015 8:08


Колега, аз съм забелязал че когато не е пускан климатроника и е напекана колата му трябва малко време да задуха студено, ако си карал с пуснат и изгасиш колата и после като запалиш започва да духа веднага. Поне на моята кола е така!


Потребителски аватар
naskopmg
Мнения: 67
Регистриран на: Вто 30 окт 2012 7:44
Автомобил: Passat B6
Двигател: 1.8TSI 2008
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б6, въпрос за климатроник.

Мнениеот naskopmg » Чет 25 юни 2015 8:20


Според мен това е нормално, и аз имам passat b6 и работи по същия начин.Не съм засичал за колко минути почва да духа студено, но не е моментално със сигурност


Boiko90
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 19 апр 2011 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б6, въпрос за климатроник.

Мнениеот Boiko90 » Чет 25 юни 2015 15:06


И при мен е така. На студен двигател, паля и пускам климатроника почва да духа студено след известно време не веднага.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта