Passat B6 датчик за парктроник

Техническа и сервизна информация за Passat
fm_
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 13 юли 2015 18:58
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 датчик за парктроник

Мнениеот fm_ » Вто 21 юли 2015 15:42


Здравейте, един от датчиците на задната броня ми е изгорял и пактроникък дава грешка, знаете ли някоя морга от която мога да си намеря отделен датчик?




Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Датчик за парктроник на Passat B6

Мнениеот Piqndurnik » Вто 21 юли 2015 16:29


Датчика нов е под 20EUR в eBay. Не е ясно, обаче дали е от него. При мен така от време на време "вижда призраци" отпред в дясно. Смених датчика, но проблемът не изчезна.


fm_
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 13 юли 2015 18:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Датчик за парктроник на Passat B6

Мнениеот fm_ » Вто 21 юли 2015 16:37


Бях в сервиз и ми казаха, че е изгорял вътрешният отдясно. Собственикът на сервиза ми препоръча да си търся от морга.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Passat B6 датчик за парктроник

Мнениеот alpinab » Чет 23 юли 2015 13:34


Здравей,

Този филм с датчика го играх преди 2 години, в Ибей е пълно с такива, които да не кажа голяма дума ама почти всички са китайски ментета на Валео. Принципно работят ДА обаче са китайци. Аз се доверих на един он-лайн магазин и си купих за 25 Е с безплатна доставка. Преди да го закупя даже питах продавача дали е оригинален и получих позитивен отговор: ДА ама НЕ. Нищо общо нямаше като качество на изработка и финиш. Даже металната предна част почти ми се разпадна в ръцете пробвайки да го монтирам.

В крайна сметка си намерих идентични с мойте (оригинални) от морга след бая чакане и звънене по телефоните, защото навсякъде където звънях бяха вече продадени. Взех за по 60лв (Хромираните,които са в предната централна решетка). което хич не е малко, но поне оригинален. Вече над 2 години никакъв проблем.

В Порше струваше доста парички.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 датчик за парктроник

Мнениеот Milanov » Чет 23 юли 2015 16:19


Да се включа в темата :)
При мен когато завали дъжд или се намокрят предните датчици, започва да индикатора постоянно, че има нещо пред колата, тоест активира се един от четирите датчика, но не знам кой.
Имам съмнение, че е един от двата в хромирната решетка, защото на единият му се обелил хрома, а на другият е подпухнал.
При сухо време го няма този проблем, явно влиза вода!

Въпросът е как се свалят, трябва ли да се сваля бронята.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat B6 датчик за парктроник

Мнениеот Piqndurnik » Чет 23 юли 2015 16:43


Тези, в решетката се свалят лесно. Другите не съм пробвал.


LiGaViA
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 07 апр 2014 8:22
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2.0TDI BKP 2007
Местоположение: София

Re: Passat B6 датчик за парктроник

Мнениеот LiGaViA » Пет 24 юли 2015 8:14


@Milanov - имам абсолютно същия проблем. Ако намериш решение пиши плс.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Passat B6 датчик за парктроник

Мнениеот Ivo_ » Нед 26 юли 2015 13:53


Milanov написа:Да се включа в темата :)
При мен когато завали дъжд или се намокрят предните датчици, започва да индикатора постоянно, че има нещо пред колата, тоест активира се един от четирите датчика, но не знам кой.
Имам съмнение, че е един от двата в хромирната решетка, защото на единият му се обелил хрома, а на другият е подпухнал.
При сухо време го няма този проблем, явно влиза вода!

Въпросът е как се свалят, трябва ли да се сваля бронята.


Първо, на този подпухналия датчик премахни хромовото покритие, остави датчика на пластмасал Аз имах подобен проблем и го реших по този начин. При мен започна също с намокряне, но после започна да се задейства и в големите горещини.

Двата средни датчика, се свалят като се свали маската. Тя се държи на няколко винта, но не забравяй да свалиш и номера, защото е възможно рамката му да е захваната с по-дълги винтове. Двата странични датчика са достъпни с малко зор като се свалят мигачите, за което преди това трябва да демонтират решетките около халогените. Възможно е като се свали маската също да имаш лесен достъп, но аз това забравих да го проверя, когато свалях моята, просто бях на друга вълна и бързах.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: batjoro, naixar и 77 госта