Пасат В3 1992 г. - Проблем с ел.стъкла

Техническа и сервизна информация за Passat
rumenbm
Мнения: 86
Регистриран на: Вто 01 май 2007 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Пасат В3 1992 г. - Проблем с ел.стъкла

Мнениеот rumenbm » Съб 25 юли 2015 21:47


Независимо кое копче натисна,дали предното или на самата врата задно дясно стъкло не иска да се свали.Моторчето иначе работи,защото един път се излъга някак си и се свали и после се вдигна нормално.Също така в последно време задно ляво като натисна копчето за сваляне на стъклото зацепва с голямо закъснение с около 7-8 мин.С предните стъкла нямам проблеми.От какво може да е и къде евентуално да търся проблема?Passat 1992 g. e...




Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Проблем с ел.стъкла

Мнениеот kostik » Съб 25 юли 2015 22:00


Моторчето почва да "боксува" чувал съм, че четките им се сменяли. Моят се вдигаше и сваляше, когато си поиска. Понякога го свалях и не искаше да се вдигне помпаш копчето и блъскаш, като луд да захапе. После отидох при един пичага, който ги прави, ако стигнеш до майстор да ти ги оправи, ще ти дам кординати, но и в форума, ако се разтърсиш ще намериш информация.
Пробвай, когато не иска да се вдигне или свали удари леко по вратата г/д там където се намира моторчето, ако се вдигне свали т.е. зацепи според мен си за четки.
Опиши си проблема малко по-подробно също, когато натиснеш бутона, има ли звук или нещо странно? Защото така описано може да имаш и разместени водачи, аз имах счупено палче за спиране и после нямаше мърдане, докато не мина през някоя неравност и не се намести :D


rumenbm
Мнения: 86
Регистриран на: Вто 01 май 2007 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с ел.стъкла

Мнениеот rumenbm » Съб 25 юли 2015 22:15


Като натисна копчето се чува едно ЦЪК...Добре, и така да е...,а другото защо се забавя при свалянето?Май друг е проблема.....


Потребителски аватар
amigovn
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 30 окт 2014 20:54
Автомобил: Golf 3 Yahting GT
Двигател: 1997 аек
Местоположение: варна

Re: Пасат В3 1992 г. - Проблем с ел.стъкла

Мнениеот amigovn » Нед 26 юли 2015 7:30


аз имах подобен проблем.на задно дясно връзките в маншона на вратата не правиха добре връзката.минуса не беше нахакан добре и си правеше контакт когато искаше.а предна спря от скъсана връзка :th_up


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Пасат В3 1992 г. - Проблем с ел.стъкла

Мнениеот kostik » Нед 26 юли 2015 10:04


"Цък" но не потегля са или четки или нещо, което спира водачите да се движат, при мен имаше, както казах един счупен палец и се вадеше от водача а после тръгваше, когато си поиска. Бавното вдигане също може да е от четките на моторчето, отвори си врата и виж дали всички водачи са на мястото си и дали няма преплитане от жила (чупят се едни щипки, които държат жилата). Всъщност може да е и от прокъсано жило, което не иска да влезне в бронята. т.е. отвори и виж друг начин няма.
При липса на минус или въобще електричество, тогава няма да го има въпросното "цък"... т.е. не мисля, че е от проблем в кабелите.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Пасат В3 1992 г. - Проблем с ел.стъкла

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 02 авг 2015 11:54


Подобен проблем имах и аз,след като 5 години бях откачил буксите на задните бутони.
Идеята ми беше возещите се отзад да не смъкват стъклата,да не надраскат прясно залепеното фолио.
:mhihi :mhihi :mhihi
Резултата беше тотално спечени механизми,налагаше се да помагам при вдигането и свалянето.


stefanmen
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 29 апр 2007 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат В3 1992 г. - Проблем с ел.стъкла

Мнениеот stefanmen » Сря 05 авг 2015 21:13


моите предни се вдигаха и сваляха но не винаги,ходих на майстори (явно прехвалени)и ми казаха,че нищо неможе да се направи-електрониката е заминала.Взех едно просто WD40 и напръсках всички букси и пластините на бутоните-резултата е невероятен всичко работи като ново!!!!!!!!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта