Passat b5 проблем с паленето и светване лампата на маслото

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kakyra
Мнения: 244
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 20:30
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.6
Местоположение: Пловдив

Passat b5 проблем с паленето и светване лампата на маслото

Мнениеот kakyra » Пон 27 юли 2015 18:41


Здравейте, та проблема е следния.
Карам си колата, спирам я някъде и след определено време, като искам да я запаля, върти но не успявам да я запаля. Върти си много плътно и след 5-6 скунди на въртене, почва да свети лампата за маслото и да пищи.
Случи ми се преди няколко дена, днес ми се случи пак 2 пъти- при студен и при загрял двигател.
Миналата седмица бях на диагности (профилактична)- даде ми грешки- слабо напрежение , ламбда (заради газта), грешка при температурния датчик и нещо за дросела. От напрежението предполагам няма да е, защото върти доста сериозно, акумулатора ми е сравнително нов и тн. Ако е температурния датчик, къде се намира горе- долу? Много благодаря предварително. Ако някой е патил от подобно нещо, да споделя мения, да не стане да ми сменят всички части, че аман от майстори в града, които ми сменят сумати тампони и маншони, а се оказва, че моите по- здрави от новите.
Пасата е Б5= 1.6 101 коня, имам газова.




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Проблем с паленето и светване лампата на маслото- Passat

Мнениеот phantom_ » Пон 27 юли 2015 18:51


Маслото светва защото е ниско налягането когато въртиш,а ти я въртиш доста явно.Не е проблем,но сигурно дросела и температурния датчик са проблемни както и ламбда сондата icon_idea Трябва да отидеш при някой който е в час с това или да качиш тук точните номера на грешките за да ти помогнат колегите :th_up



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта