Passat b5.5 1.9 TDI 131 hp светят ESP и ABS

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
djniki
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 14:49
Автомобил: Passat
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Пазарджик

Passat b5.5 1.9 TDI 131 hp светят ESP и ABS

Мнениеот djniki » Съб 29 авг 2015 17:02


Преди време имах проблем с датчика за ъгъл на волана. Светеха ми лампите за есп и абс. Смених датчика, обучен е и всичко е ок. Паля тръгвам, градско никакви проблеми, но като излезна извънградско и като покарам повече време пак светват лампите. Паля гася и се оправя но като покарам по дълго и пак светват. Наскоро забелязах че волана не е центриран. Дали е възможно от това да трупа някаква грешка в движение и да светват лампите.
Имам и друг проблем с некоя механична част. При ляв завой с малко газ има некакво рупане отдясно но не е от каре.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 131 hp светят ESP и ABS

Мнениеот zfa159 » Съб 29 авг 2015 20:17


Дали записва грешка - ами прочети го, как да кажем ние :) .Имай предвид само, че ABS-a при тази кола, си трие част от грешките, след като го изгасиш т.е. праивлния подход е - караш, светва, отбиваш и го четеш веднага, защото след като изгасиш и запалиш, твърде вероятно няма да има никаква грешка вече. След като видиш каква грешка дава, ще знаеш какво не му харесва - дали някой датчик за скорост го лъже, дали някой датчик за разните му там ускорения, дали този на волана или какво точно. До тогава само можем да гадаем, но да, кривия волан е добра причина, защото при VW реват и при 5 градуа отклонение (нормата май му беше 3, ама не помня точно). Налагало ни се е на едно Ауди да гласим волана точно на 0 през софтуера, преди да правят реглажа, защото човека не можеше да го нагласи визуално да е на 0 и след тръгване, волана уж изглеждаше прав, ама софтуера не смяташе така и даваше 4-5 градуса отклонение. Сложихме го на 0, застопориха го с онази джаджа точно в положението " 0 ", регулира ходовата част така и колата се оправи.
:beer


Потребителски аватар
djniki
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 14:49
Автомобил: Passat
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Пазарджик

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 131 hp светят ESP и ABS

Мнениеот djniki » Съб 29 авг 2015 23:00


Мерси колега. Ще пробвам първо с центриране на волана и после с четене на грешката.


Потребителски аватар
djniki
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 14:49
Автомобил: Passat
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Пазарджик

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 131 hp светят ESP и ABS

Мнениеот djniki » Нед 30 авг 2015 16:40


кабел имам и днес я гледах. направо върви но не с изправен волан. закачих я и ми даде 22 градуса отклонение. утре мисля да го центрирам и да я изкарам некъде на дълго да пробвам. Но предполагам че ще се оправи след тази процедура.


Потребителски аватар
djniki
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 14:49
Автомобил: Passat
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Пазарджик

Re: Passat b5.5 1.9 TDI 131 hp светят ESP и ABS

Мнениеот djniki » Нед 30 авг 2015 20:26


Проблема е решен. Изправих гумите и центрирах волана на не повече от 5 градуса чрез ваг ком. И всичко се оправи. Без калибрация наново.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: georgi2140, kokibgotstanketo, railfan и 86 госта