Пасат B5,5 проблем със автоматична скоростна кутия

Техническа и сервизна информация за Passat
nakito1
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 14 ное 2012 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad

Пасат B5,5 проблем със автоматична скоростна кутия

Мнениеот nakito1 » Вто 01 сеп 2015 13:32


Здравейте приятели.Имам Пасат B5,5 1,9 TDI 2003 год. с автоматична скоростна кутия/Типтроник/.Много съм доволен от автомобила до момента.Окачване,мотор,но с кутията нещата не стоят така,появи се един проблем за които искам да споделя и ако някой може да ми помогне със съвет,ще съм благодарен.Със превключването на скоростите напред нямам проблеми,реди си ги,но задната започна да преплъзва,влючва но трябва да се подава много леко газ докато включи.Ако има обратен наклон просто няма начин да включи,преплъзва.Казаха ми да проверя нивото на маслото,ако трябвало да се долива можело да се реши проблема.Аз лично мисля че не добра идеята,защото марката на маслото просто няма да е същата,и от едно доливане нещата могат да се усложнят.Една смяна на маслото ми се вижда най удачна заедно с нов филтър и гарнитура,макар че по други форуми съм чел че маслото не се пипало при тези скоростни кутии.Предварително благодаря за вниманието.




novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Проблем със автоматична скоростна кутия на Пасат B5,5

Мнениеот novatora » Вто 01 сеп 2015 15:27


Колега аз минах по тоя път. Същия проблем със задна скорост. Самоче при мен зацепваше и припукваше. Подскача все едно. Изпуска и пак захваща и после приплъзва. Проблема се реши със сваляне на автомата. След отварянето проблема е налице- спукано бутало за задна скорост. Феродото на дисковете и то беше износено/всяка преданка има феродоф диск/ така и така е смъкната кутията по добре сега отколкото след 20 000 пак проблем. Направих пълно обслужване на автомата. Като цифри - 150-200 лв труд, 135 лв бутало, ремонтен комплект кутия 350 лв/ това са всички семеринги и гарнитурки + феродото , масло и филтър + гарнитура 330 лв. Ето ти 1000 лв. Автомата е удоволствие но скъп за обслужване при аварии. След зглобяването стана перфектен. Никакви шумове, превключването е плавно и отсечено. Оборотите в движение имам чувството че паднаха малко. Преди ми задържаше повече преди да превключи. След 20 000 км ми излезна само един проблем който се реши с 100 лв- при включване на директна имах удар. Сменихме един малък вакумен клапан на мозъка зелен на цвят и всичко заспа. Така вече 60 000. Предстои ми пак смяна на масло. По твоя проблем- отиди в сервиз занимаващ се с автоматици. Нека направят диагностика на кутията. Да се види дали има записани грешки. При мен даваше грешка от сорта за ниско налягане на задна. Ако са сигурни в повредата действай че автомата не е шега работа и с чакането може да повлече още проблеми което допълнително ще оскъпи ремонта. Слагай само оригиналното масло за да не береш ядове.


nakito1
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 14 ное 2012 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad

Re: Проблем със автоматична скоростна кутия на Пасат B5,5

Мнениеот nakito1 » Вто 01 сеп 2015 19:19


Благодаря за мненията колеги.Бих помолил колегата/novatora/да ми каже каде е направил обслужването на кутията,за тия пари си заслужава ремонта.Предварително благодаря.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Проблем със автоматична скоростна кутия на Пасат B5,5

Мнениеот novatora » Вто 01 сеп 2015 22:07


Моята кутия я правиха в гр Сандански. Много е важно този дето пипа по кутията да знае какво прави. Може твоя проблем да е по лек но смъкнеш ли я по добре да а обслужиш за да нямаш ядове завбъдеще ако смяташ да ползваш още някоя година тази кола. Колегата ти дава добър вариянт за Хасково.


nakito1
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 14 ное 2012 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad

Re: Проблем със автоматична скоростна кутия на Пасат B5,5

Мнениеот nakito1 » Сря 02 сеп 2015 12:55


Ами ще ти бъда много благодарен колега за телефона на сервиза във Хасково!


nakito1
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 14 ное 2012 15:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad

Re: Проблем със автоматична скоростна кутия на Пасат B5,5

Мнениеот nakito1 » Сря 02 сеп 2015 21:01


Благодаря за всичко колега.Ще се чуем с майстора да се разберем.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Проблем със автоматична скоростна кутия на Пасат B5,5

Мнениеот novatora » Чет 03 сеп 2015 16:37


Айде успех колега. Дано си по тънка лайстна.


Papiii789
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 29 сеп 2017 14:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5,5 проблем със автоматична скоростна кутия

Мнениеот Papiii789 » Пет 29 сеп 2017 14:54


Здравейте,колеги имам проблем с автомата на пасата ще съм ви много благодарен за информация към кой сервиз да се насоча в гр. Хасково.Първоначално за диагностика и установяване на проблема, а след това евентуално и ремонт.Благодаря предварително !!! Колата е Пасат B5,5 1,9 TDI 2002 год. с автоматична скоростна кутия/Типтроник, АVF 130 hp.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта