b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисьори

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

b4 пасат 2.0 бензин , какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Съб 24 окт 2015 10:04


здравейте приятели

имам следния проблем предното окачване на пасата беше за ремонт и ми предложиха да сменят и амортисиорите с газови на блитцщаин след смяната окачването стана твърдо и непоносимо за каране , върнах си старите амортисиори който са маслени и ми сложиха пружини от б3 какво ще ми препоръчате в момента имам газови амортисйори нови и 2 чифта прожини
от б3 и моите оригиналните за б4 пасата е 2.0 бензин 149 конски сили код на двигателя АБФ

Благодаря предварително и успех

Последна промяна от jlechev на Пет 06 ное 2015 20:12, променено общо 4 пъти.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот Iezekil » Съб 24 окт 2015 16:29


Не ми е ясно защо си сменил пружините/явно и не знаеш точно с какви/,по-добре си кара с твоите,понеже са за твоя мотор.Колкото до газови амове-аз ги предпочитам и чак да вози непоносимо твърдо ми е прекалено като твърдение.


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Съб 24 окт 2015 17:16


ами ще ги пробвам някой ден пак само незнам каква да е комбинацията вариант1:да си върна оригиналните пружини от б4 на маслените амортисйори с които съм в момента , вариант2: да пробвам газовите амортисиори с пружините на б3 вариянт3 газовите амортисйори с оригиналните пружини , макар че ми казаха че трябва да са маслени за моята кола
пишете ако имате някакви идеи какво може да се измисли ще съм ви благодарен за всяко мнение

успех!!


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот Iezekil » Съб 24 окт 2015 19:59


jlechev написа: вариянт3 газовите амортисйори с оригиналните пружини

Това нали го пробва?
Не каза защо си сменял пружините,но за всеки двигател,купе и екстри производителя е прдвидил определена твърдост и я обозначава с цветни точки.


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Нед 25 окт 2015 8:04


ще послушам съвета ти и ще си върна оригиналните които са с 2 бели точки , на по меките от б3 няма никакви точки
и с тях се клати като патка по меко е возенето но колата няма добра инерция сякаш и убиват скороста тези пружини
помогнете с избора на амортисйори газовите ли пак да пробвам или маслени? ако пак стане дървена с оригиналлните пружини мисля да опитам газовите с пружинитте на б3
успех на всички!


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Вто 27 окт 2015 13:00


здравейте
днес бях при друг майстор и ми каза че са ми монтирали амортисиори от комби пассат вариант и затова са били толкова твърди някой ако си търси нови амортисйори билстейн предни продавам ги за 100лв имат и гаранционна карта
http://olx.bg/ad/gazovi-amortisyori-za-foltsvagen-pasat-1994-1996-ID5kn5o.html


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот Iezekil » Вто 27 окт 2015 19:01


За първи път чувам предни/че и задни/ амове за комби и седан да са различни,баси майстора.Кво значи твърд амортисьор?Че не можеш да го сгънеш с ръка ли?


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот red rider » Вто 27 окт 2015 19:43


Газовите са твърди, маслените са по-меки. Аз съм с газови отзад и колата е като лагерница.


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Вто 27 окт 2015 19:51


твърд значи като е с тях колата блъска като в каруца:)) като в golf 2 gti с спортно окачване
http://www.autohit.bg в този сайт ми ги показа мойте и наистина срещу тях пише Variant жалко че нямам акаунт да пусна пълният линк , предложи ми да си купя пак газови :)) на монро , но защо ли си мисля че трябва да взема маслени , в момента е с маслени и ми каза че единия вече бил заминал :)

Последна промяна от jlechev на Вто 27 окт 2015 20:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Вто 27 окт 2015 20:12


red rider написа:Газовите са твърди, маслените са по-меки. Аз съм с газови отзад и колата е като лагерница.

за отзад пак са добре , но за отпред са си твърди (ако колегата е прав и за вариант и седан са еднакви)


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Вто 27 окт 2015 21:09


Iezekil написа:За първи път чувам предни/че и задни/ амове за комби и седан да са различни,баси майстора.Кво значи твърд амортисьор?Че не можеш да го сгънеш с ръка ли?

за предни става въпрос отздад всичко е наред засега слава богу!))


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот Dpop » Сря 28 окт 2015 11:49


Вярно е, че с нови газови амортсиьори возията става малко по-твърда, но не може да се сравни при равни други условия с тази на Голф. Стабилността в завои е по-добра и има по -кратък спирачен път, а и ако си по-голям цолаж джанти и изнесено ЕТ, вероятността да обърнеш вежда я няма или е нищожна, докато обратното е сигурно.
За мен тропането/блъскането е заради втърдени и посплескани тампони по окачването колега. Не е достатъчно да се смени само тампона на макферсъна/над пружината. Ако не е сменяно нищо по биалетки, задните на щангата(същата, на която са биалетките), тампоните на носачите усещането при комбинация с газови амортисьори е такова, каквото си го описал.
Ако меката возия ти е по-важна продай/размени газовите с някой колега в раздела за бартери или си купи нови маслени амортисьори.


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Сря 28 окт 2015 12:20


Dpop написа:Вярно е, че с нови газови амортсиьори возията става малко по-твърда, но не може да се сравни при равни други условия с тази на Голф. Стабилността в завои е по-добра и има по -кратък спирачен път, а и ако си по-голям цолаж джанти и изнесено ЕТ, вероятността да обърнеш вежда я няма или е нищожна, докато обратното е сигурно.
За мен тропането/блъскането е заради втърдени и посплескани тампони по окачването колега. Не е достатъчно да се смени само тампона на макферсъна/над пружината. Ако не е сменяно нищо по биалетки, задните на щангата(същата, на която са биалетките), тампоните на носачите усещането при комбинация с газови амортисьори е такова, каквото си го описал.
Ако меката возия ти е по-важна продай/размени газовите с някой колега в раздела за бартери или си купи нови маслени амортисьори.

здравей
прав си , самоче при мен всичко е сменено(всички гумени части на задния мост отпред шарнирни и всичко което беше за смяна тампоните на амортисиорите също са нови , да и аз така мисля да си купя маслени на монро
благодаря за мнението


Потребителски аватар
jlechev
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 23 окт 2015 20:31
Автомобил: passat b4 2.0
Двигател: abf

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот jlechev » Сря 28 окт 2015 12:44


въпрос с повишена трудност за какъв модел пасат са тези амортисйори?:)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последна промяна от jlechev на Сря 28 окт 2015 12:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: б4 пасата е 2.0 бензин какви амортисьори

Мнениеот Johnsword » Сря 28 окт 2015 12:49


Б3.. хвърлях боб и гледах на кафе .. :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта