Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Техническа и сервизна информация за Passat
Kvazo
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Мнениеот Kvazo » Пон 19 дек 2016 10:17


Здравейте собственик съм на съответния автомобил от известно време и имам следния казус за който се надявам да получа помощ....
Колата я взех с "оригиналното" и радио BETA, което в последствие разбрах че е за предните модели, но не конкретно за за този автомобил. След като покарах известно време колата ми светна чека на двигателя и когато я закачихме на компютър първоначално изобщо не искаше да се свърже до като случайно не изключихме радиото и тога стана връзката. Оказа се че чека е за всичко каквото може да светне... скоростно кутия абс айрбек помпи всико.... Моят приятел автомонтьора ми каза че проблема идва от радиото тъй като колата е фабрично с навигация, но явно са сменили цялата конзола и са сложили въпросното радио без него нямам никви проблеми. Каза ми съответно че ако си му слажа навигация не би трябвало да имам проблеми тъй като при тази кола цялата информация минава през навигацията и за това дава такива грешки, но тъй като няма от къде да взема навигация за да я пробвам и да знам че всичко е ок а не ми се набиват несигурни 400лв. не съм взел все още. Пробвах с радио GAMMA, от един познат като ми казаха че ако ми работят бутоните на волана с него не би трябвало да имам проблеми, само че те не работеха и го върнах. Искам да попитам ако му сложа купежко радио (технополис примерно) дали ще ми светка пак чека и ще дава ли тези грешки или изобщо някой ако се е сблъсквал с такъв казус да ми каже как да се преборя.
Благодаря ви много :)




Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Пасат В5.5 2005 2.0i радио/навигация

Мнениеот Tsankovski » Пон 19 дек 2016 11:33


Зарадвай пасатчето с една мултимедийка :)


Потребителски аватар
vwtaz
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 16:02
Автомобил: Passat 3BG
Двигател: AVF
Местоположение: Varna

Re: Пасат В5.5 2005 2.0i радио/навигация

Мнениеот vwtaz » Чет 29 дек 2016 18:53


Здрасти колега, за да се отървеш от изброените проблеми трябва да отстраниш линията за диагностика от куплунга на радиото, намира се на пин 3 на буксата със захранващите кабели, и да се снабдиш със следната доработка за захранване на усилвателя на антената :1H0035551. След това може да сложиш каквото и да е.


Kvazo
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Мнениеот Kvazo » Пон 09 яну 2017 9:59


Благодаря ти vwtaz ще го тествам задължително !


Kvazo
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Мнениеот Kvazo » Пон 09 яну 2017 21:11


vwtaz аз това което каза го поръчах днес, но сега се ззамислих да те питам аз ако махна въпросния пин3 и диагностиката няма връзка с радиото не би ли трябвало и само така да си реша проблема за какво ми е този адаптер?


Потребителски аватар
vwtaz
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 16:02
Автомобил: Passat 3BG
Двигател: AVF
Местоположение: Varna

Re: Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Мнениеот vwtaz » Вто 10 яну 2017 16:59


Адаптера е за да захраниш антенния усилвател вграден в самата антена. При оригинално радио gama и навигации антенния усилвател се захранва през антенния вход, при подмяната с автърмаркет радио или навигация усилвателя не се захранва и не може да се хване никакво радио. Ще видиш че кабелчето за захранване на адаптера е синьо, каквото и радио или нави да си вземеш , има изход за захранване на този адаптер, пак е в синьо, на пин 5 трябва да го подвържеш.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Мнениеот w_smith » Вто 10 яну 2017 20:41


Някой те е излъгал. Чека не свети за АБС и "айрбек" или както и да си го кръстил.


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Мнениеот deversant » Вто 10 яну 2017 23:38


Майстора е надрънкал куп глупости!
Ако влиза с диагностиката на 56.Radio systhem и няма грешки .... изобщо даже и не е от радиото!
Ако не влиза никъде,режи кабела и въвеждай всеки път ръчно кода...
Другият проблем,може да е от километра!
Там е can geatway-a,там се съхранява пин кода.На скоро ми дойде една бора,нямаше никаква диагностика....това докато не сменихме километража!
Вариянти много...


Kvazo
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Мнениеот Kvazo » Сря 11 яну 2017 11:13


vwtaz, а ако сложа оригиналното си радио на колата и отрежа само пин 3, и не слагам автърмаркет радио няма ли да се получи и без преходника ? Идеята ми е да правя минимални преправяния, не че не мога да го сложа адаптера ?

w_smith написа:Някой те е излъгал. Чека не свети за АБС и "айрбек" или както и да си го кръстил.

deversant написа:Майстора е надрънкал куп глупости!
Ако влиза с диагностиката на 56.Radio systhem и няма грешки .... изобщо даже и не е от радиото!
Ако не влиза никъде,режи кабела и въвеждай всеки път ръчно кода...
Другият проблем,може да е от километра!
Там е can geatway-a,там се съхранява пин кода.На скоро ми дойде една бора,нямаше никаква диагностика....това докато не сменихме километража!
Вариянти много...


Няма причина да ме излъгал тъй като пак се повтарям, че ми е много близък нито е взел пари от мен нито ще вземе. Всичко идва от там, че когато закачва буксата за диагностика и радиото е включено изобщо не може да осъществи връзка и след като случайно изключи радиото успя да направи връзката и да изчисти всичките грешки. След това съм я карал колата около 5 месеца без радио и не са ми светкали никакви грешки и ако бе от нещо друго си мисля, че все за това време щеше да светне пак, а не е правено нищо по колата след случката освен, че няма радио. Когато няма радио напрактика няма никакъв проблем да се прави диагностика да се видят/ичистят грешки. Преди 3 дни сложих друго радио за да видя какво ще се случи и на 10тата минута пак ми светна чека.
В никакъв случай не казвам, че вие грешите а аз съм прав просто споделям нещатата как се случват и се опитвам някак си да се справя с това и просто нещата които vwtaz ми казва ми изглеждат логични и искам да ги изпровам защото бях коментирал същото с други хора и ми казаха точно че евентуално някой кабел от буксата да се махне но не можахме да разберем кой точно и така.


Потребителски аватар
vwtaz
Мнения: 74
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 16:02
Автомобил: Passat 3BG
Двигател: AVF
Местоположение: Varna

Re: Passat В5.5 2005 2.0i - Check engine свети, заради радиото/навигацията?

Мнениеот vwtaz » Сря 11 яну 2017 19:02


Ако сложиш оригинално радио не ти трябва доработката за захранване на антенния усилвател. Аз тая ветърна мелница я преборих преди години.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта