Passat B5 1.9 AFN - Проблем с изгоряли кабели при комфорт модула

Техническа и сервизна информация за Passat
petar9004
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 04 яну 2017 21:54
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Passat B5 1.9 AFN - Проблем с изгоряли кабели при комфорт модула

Мнениеот petar9004 » Нед 15 яну 2017 15:30


Здравейте, колеги!

От няколко месеца съм горд собственик на Пасат Б5. :) Разбира се, колата не беше без забележки, но един по един ги оправям, не без помощна на този форум!

Един от проблемите е свързан с централното и осветлението в купето при отваряне на шофьорската врата. Централното работи без да е правило досега проблеми на шофьорската врата и задна дясна, докато на предна дясна и задна лява работи когато му скимне... Осветлението при отваряне на шофьорската врата не работи, но ми се е случвало няколко пъти да работи!

Изчетох всички теми с подобни проблеми и реших да видя какво е положението с комфорт модула. Влага няма, модула изглежда много добре, единственото, което намерих като проблем са тези кабели на снимката... Бяха свързани по някакъв начин заедно, но в момента, в който ги пипнах снадката им се разпадна и не успях да видя как бяха вързани... След като прекъснах въпросните кабели централното отказа напълно и вече всяка врата е сама за себе си, като единствено багажникът мога да го управлявам от дистанционното! Това ме навява на мисълта, че най-вероятно проблемът ми е в тези кабели! :bishop

Въпросът ми е: По какъв начин да ги свържа? Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне!
Прикачени файлове
P70115-142655.jpg




Потребителски аватар
pushkata11
Мнения: 354
Регистриран на: Пон 20 юли 2015 16:55
Автомобил: Passat [B3 GT G60 Syncro] [B5_5]
Двигател: [PG 1992] [AVF 2004]
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5 1.9 AFN - Проблем с изгоряли кабели при комфорт модула

Мнениеот pushkata11 » Нед 15 яну 2017 16:31


1.От едната страна имаш 4 кабела, 2 от които са червен/син, другите 2 само червено ли са ?
2.От другата страна имаш 2 кабела, 1 червен/син, другият червен ?
Напиши цветовете на кабелите, че не се виждат
http://www.passatworld.com/forums/b5-ga ... issue.html


petar9004
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 04 яну 2017 21:54
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Passat B5 1.9 AFN - Проблем с изгоряли кабели при комфорт модула

Мнениеот petar9004 » Нед 15 яну 2017 16:36


Всичките са червено-сини, като единият от страната, където са два кабела е по-голям.

EDIT: Проблемът е решен! Просто всичките кабели се връзват заедно... Двата кабела, които са от едната страта - единият е захранващият кабел за централното, другият отива в шофьорската врата. Четирите от другата страна - по един за останалите 3 врата, четвъртият е за капачката за резервоара, която между другото също не работеше, сега работи! :drunk



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony и 222 госта