Passat 5.5 1.9TDI AVF - Интересен въпрос за педал на газта

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Passat 5.5 1.9TDI AVF - Интересен въпрос за педал на газта

Мнениеот Крисчън » Пон 05 юни 2017 12:00


Привет, Фолксвагенджии! :flag_bulgaria :love.vwclub

Имам едно такова питане към Вас, относно моето автомобилче, което си го карам с голям кеф и удоволствие, а всъщност и редовете надолу ще се опитам да попитам и евентуално ако някой има идея да ми обясни, за това, което аз си мисля че е нещо като функция на педала на газта, но не съм на сто процента сигурен.

Значи, самото нещо, което ми прави впечатление е, че автомобилът ми има две степени на натискане на газта (да, колата е ръчка 1.9 ТДИ 131 коня - 6 скорости). Педалът е изкривен и има формата на скоба - " ( " . Тоест не е леко объл а всъщност е като полумесец. Като си я карам нормално и си натискам педала на газта по средата на педала, си ускорява приятно и както трябва.

НО!!!!! Това, което ми прави впечатление ама много ясно изразено е, че като го натисна педала от горната му страна - Тоест откъм горната страна на полумесеца или все едно да си вкарам крака по към двигателя и го натисна, колата тръгва да върви по съвсем различен начин. Все едно карам спортна кола.Оборотите направо се цедят, а колата ускорява ненормално, в смисъл дори извънградско ако не си на магистрала ако караш и натискаш педала на газта отгоре се изстрелва, в смисъл различно от това както нормално си ускорява. Снощи си правих тест да карам нормално по маршрут, по който често си минавам в София - тоест с нормално натискане на газта по средата на педала и се опитах да карам с натискане на педала от горната му страна - е нямат прилика просто. Все едно карам различни коли. Та, всъщност, някой дали има представа това дали е някакъв вид функция на педала на газта. Аз нищо не съм и правил по педала на газта, но имам чувството, че е някаква функция, която казва на компа да работи на 100+ процента :biggrin . Anyways, мега съм доволен че я има, не си правете грешни изводи, аххаха. Впрочем колата е без чип.
Ще се радвам ако и други приятели споделят дали и при тях го има това нещо, на същият мотор и скоростна кутия. Четох, че автоматиците имат кикдаун, но всъщност аз съм с ръчка. :beer Наздраве, безаварийно и само VW! :love.vwclub




Потребителски аватар
Иван.Раев
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 21 фев 2016 8:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 5.5 1.9TDI AVF - Интересен въпрос за педал на газта

Мнениеот Иван.Раев » Пон 05 юни 2017 12:28


Ще го пробвам и при мен как е,ама мисля че бяма начин да е така.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Passat 5.5 1.9TDI AVF - Интересен въпрос за педал на газта

Мнениеот Водния дух1 » Пон 05 юни 2017 21:44


Аз си мисля,че като го натискаш със една и съща сила ,ама от горната страна,рамото е по-малко и за това ти се струва така-тоест с по-малък ход натискаш почече.


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Passat 5.5 1.9TDI AVF - Интересен въпрос за педал на газта

Мнениеот ti6ogb » Пон 05 юни 2017 22:29


педала ти е електронен,много ясно ,че като натискаш в горния край,подава повече газ и върви повече.


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 1.9TDI AVF - Интересен въпрос за педал на газта

Мнениеот Крисчън » Вто 06 юни 2017 12:54


Значи има нещо, което кара двигателя и турбото да ускорява по-бързо и да вдига по по-различен начин оборотите и скоростта. Щом педала е електронен, а не механичен, явно има значение как го натискаш. Да, и на мен ми направи впечатление, не е "натискането" отгоре и излитането само в главата ми явно :biggrin :biggrin
Ясно, ами откакто усетих как тръгва колата с натискане на педала отгоре, все като имам възможност си раздавам газчица :biggrin :biggrin Дано темата е полезна, нека повече автомобилисти се открехнат като мен хаха за тази функция! И разбира се, както по рекламите дават с бирата - Консумирайте отговорно! :love.vwclub


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1014
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Passat 5.5 1.9TDI AVF - Интересен въпрос за педал на газта

Мнениеот nikolay_ss » Вто 06 юни 2017 13:29


Кво пуши?
:spam2

Последна промяна от icokr на Вто 06 юни 2017 14:18, променено общо 1 път.
Причина: Без спам!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта