Предпазители за багажните розетки,Pas B5.5-вижте къде са!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Предпазители за багажните розетки,Pas B5.5-вижте къде са!

Мнениеот krraynov » Нед 27 май 2007 20:34


Няма напрежение на двете розетки 12V (същите като за запалката) (Комби) в багажното. Досега не ми бяха трябвали, но реших да свържа там един антирадар - и се оказа че няма напрежение. Кой предпазител е за тях? Поогледах всички, също така и докумантацията на Руски но тя е за Б5, и не можах да открия кой предпазител е техния... А не искам да ги вадя наред-щото може да огелпя нещо,което не трябва да му спирам захранването!

Ако някой се е сблъсквал с това, нека да пише. На Седаните Б5.5 в багажното има една розетка 12V доколкото знам, но сигурно е от същия предпазител който и аз търся....

Ето къде са те:
Fuses for 2x12V outlet Baggage sector.jpg


Кората е свалена:
aerial view.jpg

Последна промяна от krraynov на Нед 05 сеп 2010 17:52, променено общо 5 пъти.




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Нед 27 май 2007 21:35


Я виж тук. Вярно е, че е на руски, но пък е за Б5.5, а и схемите не са на руски :wink: Ще трябва да поразровиш из папките и подпапките, за да намериш ел. схемата (или поне обяснението кой предпазител за какво е).


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

за съжаление- не открих там ....

Мнениеот krraynov » Сря 30 май 2007 20:09


gr_kanev написа:Я виж тук. Вярно е, че е на руски, но пък е за Б5.5, а и схемите не са на руски :wink: Ще трябва да поразровиш из папките и подпапките, за да намериш ел. схемата (или поне обяснението кой предпазител за какво е).


Не можах да открия нито в чертежите, нито в другите материали...
Ако някой се е сблъсквал с тях- нека да каже. В документацията явно има рнякаква разлика Много от нещата се припокриват, доколкото успях да сравня с написаното и онова което има на автомобила. Затова се забавих- защото не исках да Ви притеснявам напразно с моите 'прищявки' ;-). Но за съжаление не успях да открия кой е предпазителя. Дали е възможно да е монтиран някъде другаде, а не на стандартното място при другите предпазители? Погледнах че на вратата (преден пасажер) долу в краката - там има релеен панел с други релета и букси....
Ходих при един майстор- и той вика - и аз имам в багажника но имам напрежение там, но от кой предпазител е- нз ;-)

Ето какво открих на друго място за тях:

Потребитель тока А
1 Обогреваемые жиклеры омывателей лобового стекла 5
2 Указатели поворота 10
3 Очистители фар, освещение ящика для перчаток, органов управления климатической установкой, селектора автоматической коробки передач 5
4 Освещение номерного знака 5
5 Обогрев сидений, климатическая установка 10
6 Плафоны и светильники для чтения, плафон багажного отделения 5
7 Блок управления ABS 10
8 Автоматический корректор наклона фар при газоразрядных лампах, телефон 5
9 Обогрев зеркал 10
10 CD-чейнджер 5
11 Круиз-контроль при автоматической коробке передач 5
12 Питание системы самодиагностики 10
13 Сигналы торможения 10
14 Установка зеркал, стеклоподъемники, центральная блокировка замков 15
15 Комбинация приборов, автоматическая коробка передач 10
16 Свободен
17 Навигационная система 7.5
18 Дальний свет правый 10
19 Дальний свет левый 10
20 Ближний свет правый, корректор наклона правой фары 10
21 Ближний свет левый, корректор наклона левой фары 10
22 Габаритные и стояночные огни правые 5
23 Габаритные и стояночные огни левые 5
24 Стеклоомыватели 25
25 Вентилятор системы вентиляции, климатическая установка 30
26 Обогрев заднего стекла 30
27 Свободен
28 Топливный насос 15
29 Электронные системы двигателя 20
30 Подъемно-сдвижная панель люка крыши 20
31 Фонари заднего хода, автоматическая коробка передач, круиз-контроль при механической коробке передач 15
32 Электронные системы двигателя 20
33 Прикуриватель 15
34 Электронные системы двигателя 15
35 Плюс" продолжительного электропитания прицепа 30
36 Противотуманные фары, задние противотуманные фонари 15
37 Телефон, радио 20
38 Установка зеркал, дистанционное управление блокировкой крышки лючка топливозаливной горловины, стеклоподъемники, центральная блокировка замков 15
39 Аварийная сигнализация 15
40 Звуковой сигнал 25
41 Свободен
42 Свободен
43 Свободен
44 Обогрев сидений 30


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Не съм проверил още...

Мнениеот krraynov » Чет 31 май 2007 20:59


Но от руския сайт разбрах, че предпазителите не са при другите!
А са били сложени някъде долу вдясно на релейния блок, под кормилото... За да стигнем до тях се свяляло ... ама аз не знам как се свалят тези кори.
ТАм имало два предпазителя по 25А завити с гайки и още един (този който търся) за розетките отзад в багажното....
Кой е свалял капаците за да има достъп до релейния блок? Нещо може ли да ме упътите откъде се започва?


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Ето и линка...

Мнениеот krraynov » Чет 31 май 2007 21:13


Линка към Руския сайт където прочетох за въпросния предпазител....

http://www.passat-b5.ru/phpBB2/topic8299.html


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Чет 31 май 2007 21:42


Не беше нужно да пускаш нова тема в руския форум - има поне 3-4 теми писани, в една даже има линк с картинка - Изображение
Ето я темата. Още една.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Прав си Докторе..

Мнениеот krraynov » Пет 01 юни 2007 0:08


gr_kanev написа:Не беше нужно да пускаш нова тема в руския форум - има поне 3-4 теми писани, в една даже има линк с картинка.


Но когато я бях вече написал и пуснал :oops чак тогава успях да разбера :idea: ,че не съм първия ;-). А в интерес на истината - потърсих откъде да изтрия темата която пуснах - но не намерих... :shock та затова и там.. остана нещо излишно...

А Ти -Докторе като знаеше :!: за тях (темите в руския сайт) защо не ми каза по-рано а ме прати да чета литаратурата ... или беше с образователна :?: цел и аз четох ли четох.. и схемите обърнах, но не казвам че беше напразно... :beer ше черпя побира, ако дойде ред да се видим ;-)


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Прав си Докторе..

Мнениеот gr_kanev » Пет 01 юни 2007 19:32


krraynov написа:А Ти -Докторе като знаеше :!: за тях (темите в руския сайт) защо не ми каза по-рано а ме прати да чета литаратурата ... или беше с образователна :?: цел и аз четох ли четох.. и схемите обърнах, но не казвам че беше напразно... :beer ше черпя побира, ако дойде ред да се видим ;-)

Честно казано не знаех за тези теми (не знаех как си с руския). За реда за виждането не се безпокой - винаги може да се измисли нещо. Пиши намери ли предпазителя и оправи ли проблема.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Браво- на всички който участваха...

Мнениеот krraynov » Пет 01 юни 2007 21:45


Специални поздрави на Доктора - gr_kanev!
:beer
И най - вече и на мен :applause: ;-) - намерих предпазителите- направих и снимка но тук не знам как да я вмъкна, (разбрах че мога да я публикувам другаде и да сложа линк :059: - ма ми е малко сложно и бавно) ;-)
А иначе предпазителите си стояха - до релетата в долния десен ъгъл - 2 броя по 20А - и двата бяха изгорели.
За всяка от розетките има отделен предпазител!

А като отворих - кората под кормилото - брях :welcomee - добре дошли в страната на предпазителите и релетата ;-)) :!: .. аз че съм инженер, още повече че съм електроинженер, ама толкова предпазители на едно място... в автомобил - не бях виждал - честно Ви казвам ;-) ...

Ето снимката:
Fuses for 2x12V outlet Baggage sector.jpg

Последна промяна от krraynov на Нед 05 сеп 2010 17:54, променено общо 1 път.


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Съб 02 юни 2007 8:01


Колега, знанията, които си придобил, са изключително полезни и могат да послужат на доста хора. Моля те, опиши по-точно къде се намират тези предпазители - в "кутията" на предпазителите, която се намира от страни на таблото или под кората - там където са релетата.
Ако имаш проблем със снимките (поздравления, че си се сетил да ги направиш) пиши ми на лични да се разберем да ми ги пратиш и да ги накачуля.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Мнениеот krraynov » Съб 02 юни 2007 9:31


Rumen написа:Колега, знанията, които си придобил, са изключително полезни и могат да послужат на доста хора. Моля те, опиши по-точно къде се намират тези предпазители - в "кутията" на предпазителите, която се намира от страни на таблото или под кората - там където са релетата.
Ако имаш проблем със снимките (поздравления, че си се сетил да ги направиш) пиши ми на лични да се разберем да ми ги пратиш и да ги накачуля.


Намират се в долния десен ъгъл на блока с релетата (под кората), точно под релета 192 и 202.
Кората се свяля много лесно (има чалъм -само за ключа за светлините, но (благодарение на Доктора (gr_kanev) :idea: - прочетох как се сваля и той):
1. Ключа за светлините на положение 0 (нула);
2. Натискаш врътката навътре и завърташ около 10 градуса до лек упор по часовниковата стрелка; (предварително си свалил капака на предпазителите в страни за да можеш да подбутнеш ключа за светлините от вътре навън;
3. Побутваш ключа с букасата навън и той си излиза като пич :yeaha: . Изважда се буксата и ключасе оставя настрани;
4. Развиват се 4-те болта които крепят кората под кормилото към шасито;
5. Сваля се кората, като първо ортгоре се издърпва навън. Там има от копките с ламаринени стопори както отляво на кормилото, така и в дясно;
6. Като се спуска кората надолу да се внимава да не се дърпа много че кабелите към куплунга с буксата за диагностика се опъва. Може на пода да се сложи някаква кутия за да стои кората малко по-нагоре.
7. Е снимката с предпазителите - оставям да я публикува Rumen ! Снимката по-горе ( gr_kanev) която е с линк към руския сайт не е актуална за B5.5! Релетата са други а и там ги няма предпазителите за багажните розетки!
8. Ключа за светлините се монтира обратно, като врътката (която е останала навътре и завъртяна) след като се постави добре на място и се включи отзад буксата се завърта към положение '0' - нула и врътката изскача навън и ключа е застопорен в гнездото си.

Rumen-e, Пратих ти ЛС за снимките...


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Съб 02 юни 2007 23:44


Изключително полезно четиво!
Поздравления за колегата Красимир Райнов :kef:
А ето и снимките

Изображение

Изображение



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rld и 175 госта