Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Техническа и сервизна информация за Passat
Ndgeorgiev832
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 18 фев 2021 19:06
Автомобил:
Двигател:

Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот Ndgeorgiev832 » Съб 27 фев 2021 16:24


Здравейте, преди 5 дни смених 8-точковото окачване на пасата, тъй като се беше разхлопало. Оказа се , че почти всичко е било изпокривено, скъсано и т.н. с изключение на два носача и биалетките. Както и да е, взех целия комплект носачи,накрайници и т.н и ми ги смениха. Определено това почукване под краката, което усещах изчезна, но сега се появи един глух тропот от ляво и дясно. На следващия ден след смяната отидох на реглаж и човека потвърди, че всичко е перфектно, сменено с чисто нови носачи. Първия ден два тропота от ляво и дясно се чуваше леко, но каточе ли се усилва и се чува все по-ясно. Възможно ли е да не е ползван оригинален болт някъде или да не е затегнато нещо като хората? И може ли някой от Варна да ми препоръча добър сервиз, в който целта не е да ти вземат парите само, но да свършат и работа. Чел съм много за ифидик, но той дали работи още и къде се намира? Благодаря предварително!




gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот gancho » Нед 28 фев 2021 9:20


Предполагам и биалетките и кормилните накрайници са сменени (те също са в комплекта). Ако е така- много вероятно е да е от рейката-връзката на кормилния прът с рейката било нещо с тефлоново покритие( забравих кой ми го обясняваше..) . Тест- на загасен дв.(и здрави вътрешни и външни кормилни накрайници)-въртиш волана отчетливо ляво-дясно. Ако тропа е от това.
Няма оправия! Аз съм така и съм се примирил. А не е като да не си поддържам колата... :beer


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 790
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот KGL » Пон 01 мар 2021 17:55


Важно е след смяната елементите да се натегнат в работно положение, а не висящи на крика!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 03 мар 2021 7:49


Варианти много, може да хлопа и от амортисьор и тампон на амортисьор, може да притропва и от тампони на скоростната кутия


Ndgeorgiev832
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 18 фев 2021 19:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот Ndgeorgiev832 » Сря 03 мар 2021 19:20


По принцип елементите се натегнаха докато висеше на крика. Не в положение стъпила на земята. Тия дни ще я заакарам да проверят. Може и от тампон на амортисьор или скоростна кутия да е,но преди смяната на окачването нямаше подобни похлопвания. Благодаря.


petiop
Мнения: 200
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот petiop » Чет 04 мар 2021 11:34


/По принцип елементите се натегнаха докато висеше на крика. Не в положение стъпила на земята./

Не бива да е така колегата KGL е прав . /Важно е след смяната елементите да се натегнат в работно положение, а не висящи на крика!/


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 08 мар 2021 7:45


И въпреки това, стягането на подемника не би трябвало след него да тропа, това просто води до по бързо късане на тампоните на носачите, макар че е възможно и на подемника с хидравлично нещо да се вдигне окачването в работно положение и да се стегне


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот milmar » Пон 08 мар 2021 12:12


Отделно пък, това тропане може да си го е имало и преди, но да не си му обръщал внимание, понеже е било слабо, спрямо тракането на ходовата част. Аз имам такова хриптене, чува се на първа предавка с малка скорост ако подам леко газ и я отпусна рязко. Забелязах го, след като почти всичко се ремонтира по окачването отпред и то лъсна, иначе не му бях обърнал внимание. Мислех че е от ходова част, амортисьор, но сега сменихме и амортисьорите. На реглажа на предницата обаче все пак го откриха, тампон към скоростната кутия.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8444
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Смяна предно окачване Passat B5.5 1.9tdi 101k. и странен тропот след това

Мнениеот samo_pechka » Пон 08 мар 2021 13:49


Ако всичко е наред ( лагери, окачване ) , тропането е откъм корм.рейка. Чувства се когато се преминава през неравност с ниска скорост, съчетано с леко усукване по диагонала на купето. Понеже се държи волана ( противодейства на склонноста в него момент да завие колата ) и в този момент когато колата премине през по-специфични неравности ( особено такива които леко усукват по диагонал ) за момент се отпуска напрежението в колелата и изтраква.
Съмнявам се някой да се наеме с ремонт там, понеже причината е в гребена и едни втулки. Втулките се сменят, но гребена, предавката, трудна работа, то реално става нова рейка.
Лекуването е със смяна на рейка от кола непроявяваща този симптом. Т.е. от кола на малко км.
Проблема се засилва ако колата е с голям размер гуми и се кара често по калпави пътища, коловози.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kassy, slu4ainik и 43 госта