Няколко въпроса относно 2.5тди в6 AKN!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
SylvesterV
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 07 фев 2019 10:48
Автомобил:
Двигател:

Няколко въпроса относно 2.5тди в6 AKN!

Мнениеот SylvesterV » Сря 22 сеп 2021 18:36


Здравейте, група. Понеже не получих отговори във фейсбук. Се надявам тук да получа. Нека да преминем към въпросите. Какви дюзи пасват на 2.5тди с код на мотора АКН? Примерно от 180 коня версията пасват ли? От други двигатели като 3.0тди, 2.7тди... И прочие. Относно това гнп, какви са нещата там при засилване? Има ли помпи който предлагат повече от стоковата примерно на 150 да речем тази на 180кс?! Какъв е МАКС потенциала на стоковото турбо на АКН? Главно е това което ме интересува. Изчел съм и тук темите, и на други места съм чел но не намирам конкретна информация! Благодаря предварително! :love.vwclub




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Няколко въпроса относно 2.5тди в6 AKN!

Мнениеот niks76 » Сря 22 сеп 2021 18:59


ОТ конкретна по конкретна-пасват всички които са с механична помпа................


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Няколко въпроса относно 2.5тди в6 AKN!

Мнениеот brum » Сря 22 сеп 2021 21:07


На този мотор му викат "душегуб". Не бих тунинговал.

Иначе дюзите за всички мотори от това поколение са съвместими. Не ти трябват дюзи, а по-големи разпръсквачи евентуално. Не съм сигурен дали тия помпи не бяха със собствен софтуер и май имаше някакви врътки при тунинга. Но дори без да пипаш помпата с по-големи дюзи ще подаваш повече гориво и остава тунера да компенсира с повече въздух.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: licho58 и 53 госта