Тропане в ходовата част Passat B8

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот vasko_bulgaria » Нед 02 апр 2023 16:15


Здравейте!

От скоро съм собственик на Passat B8 Variant и имам дразнещо тропане по ходовата част, което не можем да установим от какво е. Колата е карана в два сервиза за пълен оглед като двата сервиза не могат да установят причинителя на досадното тропане. В ДиБрос имаха подозрение към предните биалетки, които са сменени, но тропането продължава. Предният собственик е заменил предните амортисьори + тампоните им с Bilstein, тампони на носачите с Lemforder и не е чувал тропане като всички смени са направени преди 10000 км и година време.
Моля да ме насочите в какво може да търсим проблема, защото тропането е доста дразнещо, но не можем да yстановим причинителя, а не ми се заменят части на метода проба-грешка.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 03 апр 2023 6:16


До колкото съм чел мнения на потребителите, тропането е още от нов автомобил, и при Пасат В8, и при Шкода Супърб.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 апр 2023 6:28


3 годишен форд куга, глухо тропане отпред на 60 хил км, тропаха амортисьорите. Единствените налични бяха монро, сменихме ги, тропането остана. Поръчахме от чужбина някакви други, новото монро замина рекламация, тропането изчезна


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот netizen » Пон 03 апр 2023 7:07


Зависи какво е тропането ? Всички MQB, особено с DCC топуркат.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 571
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот alpinab » Пон 03 апр 2023 9:58


Интересна тема.

Моят Б8 към момента е на 38 хил. км. и пука откъм предницата. Едно глухо припукване, най-вече се хваща ако съм дал за кратко назад и при потегляне напред изпуква. Естествено на преглед на ходова част и преден мост, от сервиза казаха, че всичко й било здраво. Аз подоризрам, че са тампони ама кои точно.....


Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот vasko_bulgaria » Пон 03 апр 2023 14:21


Тропането се усеща на най-дребната неравност (в България знаете как :mhihi ) и определено е тропане не е припукване. Когато времето е топло тропането чувствително намалява :rolleyes
Окачването е стандартно.


milench0
Мнения: 157
Регистриран на: Вто 09 дек 2008 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот milench0 » Пон 03 апр 2023 20:24


vasko_bulgaria написа:Здравейте!

От скоро съм собственик на Passat B8 Variant и имам дразнещо тропане по ходовата част, което не можем да установим от какво е. Колата е карана в два сервиза за пълен оглед като двата сервиза не могат да установят причинителя на досадното тропане. В ДиБрос имаха подозрение към предните биалетки, които са сменени, но тропането продължава. Предният собственик е заменил предните амортисьори + тампоните им с Bilstein, тампони на носачите с Lemforder и не е чувал тропане като всички смени са направени преди 10000 км и година време.
Моля да ме насочите в какво може да търсим проблема, защото тропането е доста дразнещо, но не можем да yстановим причинителя, а не ми се заменят части на метода проба-грешка.



и при мен има тропане, след оглед се оказа рейката там дето влиза кормилния прът или поне така обясни майстора, при мен на място ако запалена колата и завъртя по-рязко волана на дясно и има едно почуване, ако покарам повечко време изчезва, но най се усеща на дребни неравности (павета, кръпки на асфалта)


Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот vasko_bulgaria » Сря 05 апр 2023 20:12


Препоръчайте сервиз в София, който ще може да разгадае къде е проблема. (Без ДБрос, защото там не можаха)


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 05 апр 2023 20:37


Виж в елбатрон. Поне са точни и честни. Споменатия по-горе нещо ме загуби още 2015 година. Срещу Загорка се помещаваха тогава. Ма станаа топ. За некои...


Потребителски аватар
самкатааa
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:06
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: ATD

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот самкатааa » Чет 06 апр 2023 22:13


Ако са ти гледали колата вдигната на подемник във въздуха бягай далеч от там. Не съм сигурен с кой от двата вида носачи си ,дай малко повече инфо за колата. Ако си с тези на които задната част им е шестограмна и се набива в задния тампон (silent block), проблема е че се износва шестограма и се получава лека хлабина с тампона и причинява същото пусто чукане което описваш. За съжаление само със смяна на задните тампони проблема се решава за кратко , за дълготрайно решение - чисто нови носачи. Имаше някъде писано по същата тема , че слагат термошлаух и се кара със старите, но при теб това важи ако си с този вид носачи.


Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот vasko_bulgaria » Пет 07 апр 2023 6:29


Тампоните на носачите са сменени преди 10000км с Lemforder.
Прикачени файлове
IMG_5245.jpeg


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 07 апр 2023 7:11


самкатааa написа:Ако са ти гледали колата вдигната на подемник във въздуха бягай далеч от там. Не съм сигурен с кой от двата вида носачи си ,дай малко повече инфо за колата. Ако си с тези на които задната част им е шестограмна и се набива в задния тампон (silent block), проблема е че се износва шестограма и се получава лека хлабина с тампона и причинява същото пусто чукане което описваш. За съжаление само със смяна на задните тампони проблема се решава за кратко , за дълготрайно решение - чисто нови носачи. Имаше някъде писано по същата тема , че слагат термошлаух и се кара със старите, но при теб това важи ако си с този вид носачи.

И на подемник има начин да се провери окачването, само човекът трябва да знае какво да гледа и как се проверява. В редки случаи тежки многораменни окачвания не може да се хванат от къде хлопат, тогава е нужно разглобяване.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 07 апр 2023 10:43


vasko_bulgaria написа:Тампоните на носачите са сменени преди 10000км с Lemforder.

не ги изключвай като вариант :rolleyes


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19562
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот radotom » Пет 07 апр 2023 19:04


vasko_bulgaria написа:Тампоните на носачите са сменени преди 10000км с Lemforder.

Васко, с това да беше почнал! :icon_lol
Сменяй!
Лемфьордер не могат да изкарат и 1000 км... :no


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Тропане в ходовата част Passat B8

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 07 апр 2023 19:50


Скоро имах интересен разговор с познат, който искаше тампони за двигател Lemforder, но с определени изисквания. На първо четене ми се стори нелепо, но го изслушах и се оказа, че човека е водил задълбочено проучване за въпросните тампони и в Мерцедес форума заедно с много потребители са открили интересна закономерност. Има тампони, които карат с години и такива, които се късат след няма и 20 дни. Оказва , се че тези които карат са с емблема "сова" и са произведени в Германия. Тези които се късат са с емблема "L" и са произведени в Китай.
Поръчах му тампони от Кели, дойдоха китвйчета, викнах от Интеркарс, пак китвйчета, ауто + пак китвщайчета, той си беше поръчал преди това от Тех-ко и пак са били китайци. Накрая си взе оригинални на 3-на цена. Аз много много не вярвам на тези двойни стандарти, но.... явно наистина ги има. Бих започнал с смяна на задни тампони на предни носачи с марка TRW например.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 125 госта