Passat b6 - повредена брава и откачено жило на задна дясна врата

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Passat b6 - повредена брава и откачено жило на задна дясна врата

Мнениеот Piqndurnik » Пон 08 май 2023 15:10


От известно време задна дясна врата не се отключва централно - трябваше да се отвори с дръжката вътре. Заключването работи. Купих нова брава, но понеже не е нещо спешно, чаках да се оправи времето. В събота се хванах, свалих кората и, като тръгнах да развивам двата винта на бравата, установих, че нямам подходящ бит. Мислех че е торкс, а то се оказа с повече зъби. Както и да е, сглобих обратно с идеята да поръчам от Amazon, но се оказа, че не съм закачил добре жилото към дръжката и това го разбрах едва след като заключих. Сега не мога да отворя нито отвън, нито отвътре. Заради винта долу не мога и да сваля кората.
Едва ли съм първият идиот, който така се прецаква, но какво е решението? Има ли вариант без рязане на кората?




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Passat b6 - повредена брава и откачено жило на задна дясна врата

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 08 май 2023 15:47


12-стен е бита ,вчера един друг колега се чудеше какво е в пасат Б5 ,за отварянето няма шанс освен рязане на кората....ще трябва да я прежалиш за съжаление.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Passat b6 - повредена брава и откачено жило на задна дясна врата

Мнениеот bayspiro » Пон 08 май 2023 16:29


И аз така се бях прекарал с Пасат В 5, задна дясна врата. Но стъкларя, където я бях закарал, къде се вря не знам но я отвори. Съжалявам, не помня как стана, но стана. И човека вече не помня, само логото на фирмата е пред очите ми- едно триглаво псе на жълт фон...


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Passat b6 - повредена брава и откачено жило на задна дясна врата

Мнениеот Piqndurnik » Съб 13 май 2023 18:40


Успях! Над дръжката кората е мека. С плоска отвертка надигнах и пъхнах ендоскопска камера(отдавна се канех да си купя). После стоманена тел с кука и - готово. Накрая върнах мекото обратно и не личи.
IMG_20230513_165948.jpg



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта