Избор на акумулатор - Пасат В8

Техническа и сервизна информация за Passat
emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот emildyulgerov » Пон 07 авг 2023 13:13


Здравейте,

Опитвам се да намеря подходящ акумулатор за колата - Пасат В8 2.0БиТДИ. Казаха ми, че трябва да се обучи и да гледам на самия акумулатор да има някакъв специален баркод. Намерих тази батерия - https://m.autodoc.bg/varta/7623151 . Дали ще пасне и ще мога ли да го обуча?

Благодаря предварително!




Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 571
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот alpinab » Пон 07 авг 2023 15:15


Ето тук също е дискутирано за Б8 АГМ кодирането и специалния баркод, който се казва "BEM code"

viewtopic.php?f=6&t=491376&hilit=agm

Само оригиналните акумулатори имат реален истински такъв код. Всеки един артърмаркет в.т.ч. и този от линка ти няма такъв код.
Всички АГМ акумулатори със сходен или малко по-голям АЧ капацитет вършат работа без кодиране. Аз и други колеги караме Б8 с АГМ без кодиране и няма никакъв проблем.

Само за инфо - Този акумулатор от линка става за Б8 и може да се намери на 260-70лв. по София.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот Vlad777 » Пон 07 авг 2023 15:38


От МаксКар купих Banner AGM. След монтажа се закачиха към колата през OBD буксата с някакъв брандиран уред на Banner и нещо правиха, но не разбрах какво. Не съм имал проблеми след това.


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот emildyulgerov » Пон 07 авг 2023 15:52


Благодаря ви, колеги. Зачетох се и също стигнах до заключението, че това кодиране може да стане и без този код. Поръчах акумулатора, естествено на доста по-добра цена от обявената в сайта по-горе и сега чакам да дойде. Питах за кодиране, понеже в колата има набити страшно много грешки в асистентите и не знам дали за да се изтрият няма да се наложи кодиране. Някой с подобен случай?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот Vlad777 » Пон 07 авг 2023 16:05


При мен също имаше грешки от асистентите преди да сменя акумулатора. Появиха се след едно от паленията беше му трудно - миналата година септември. Изтрихме грешките и всичко беше наред до след няколко дни, когато пак се появиха след палене и смених акумулатора с Banner Running Bull AGM 70AH 720A. После правиха тази процедура с този уред не е имало повече грешки, но не знам какво точно са правили и дали просто не са ги изтрили и те. Взеха ми 30 лв за тази интервенция.


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот emildyulgerov » Пон 07 авг 2023 23:41


След като сменя акумулатора ще пробвам да изтрия грешките и се надявам да тръгнат асистентите.
Има ли нужда от подаване на ток от друг автомобил, например, при смяната?


milench0
Мнения: 157
Регистриран на: Вто 09 дек 2008 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот milench0 » Вто 08 авг 2023 13:47


Моя го смених сам без да подавам ток и тн, след смяната се появиха бая грешки в АБС и подобни но след като направих 1 кгърче 500 метра с пълен ляв/десен и всичко изгасна, а и не съм кодирал/добавял нищо чрез никакъв софт, карам колата вече година след смяната и нямам грешки.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 571
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот alpinab » Вто 08 авг 2023 13:59


И при мен така. Смених без подаване от друга кола. Всичко светна като коледна елха, след няколкостотин метра изгаснаха. Като асистени имам само ACC и Автоматични дълги. Но и те светнаха на таблото с техните лампички. Никакви грижи след това. Всичко работи както обичайно.


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот emildyulgerov » Вто 08 авг 2023 14:53


Дали би било проблемно, че колата в момента е с някакъв най-обикновен акумулатор и ще слагам АГМ на негово място? Или пак трябва самичка да се "запознае"?


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 571
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот alpinab » Вто 08 авг 2023 15:15


Според мен е проблемно за обикновенния ти акумулатор защото ако не е АГМ в момента му се разказва играта от неправилен заряд, който колата му подава. АГМ и нормален акумулатор за зареждат по различен начин. При АГМа има кратки пикове до към 15В. При тези с дестилирана вода/нормалните, няма такива пикове. Там държи на 14.4В.

Дори невежите продавачи от Макскар/Младост1, като ми замериха току-що монтирания Банер АГМ на Пасата преди време викат - ооо то колата ти презарежда я виж 15 и нещо е качила. Няма да ти заверим гаранцията….


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот ssssl » Вто 08 авг 2023 22:37


:biggrin Хаха, Макскар на Сливница са доста по-кадърни


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот emildyulgerov » Сря 09 авг 2023 17:55


Сложих днес новия акумулатор. Светнаха доста лампи, но с едно завойче изгаснаха всички. Останаха ACC и Front Assist-а. Четох я на диагностика, но не беше VCDS и даде някаква грешка с номер 17256. Мисля, че е свързана с CAN и не знам дали има отношение към ACC, но в някои форуми го свързват с това. Някой има ли идеи накъде да се насочвам? Адаптивният круиз контрол не работеше и преди, но Front Assist-ът си работеше, което ме навежда на мисълта, че самият радар не е дал Богу дух.


emildyulgerov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 20 май 2023 10:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на акумулатор - Пасат В8

Мнениеот emildyulgerov » Чет 10 авг 2023 8:04


Здравейте. Закачих я на VCDS и си излезе, че има нужда от калибрация.
Имам друг проблем обаче - снощи стоях в колата и в един момент чух как часовника се върна с 20 минути назад. Не е спирал, просто се завъртя сам на 0:00, а часът беше 0:20. Също така километражът отново се занули.
Явно не е от акумулатора това.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kiko26, koko__2002, loopman, radotom и 138 госта