накладки B5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

накладки B5

Мнениеот fichtenweg » Вто 04 ное 2008 11:22


Здраейте,

Надявам се да не дублирам някоя тема. Поразрових се колкото можах, но не открих нещо което дори малко да се доближава до информацията която търся. Вчера ходих във VD auto и покрай другите неща исках да взема и накладки за колата, там обаче ми разясниха че има следните варианти - накладки без датчик за износване и такива с датчик, като тези които са с датчик са два вида в зависимост от вида на куплунга - едните с квадратен куплунг а при другите едната половина на кулпунга е обла а другата правоъгълна.

В общи линии това което ми скицираха е нещо такова:

Изображение

опитах да снимам това което видях по време на смяната на гумите:
(естествено от снимката няма как да се види контактната част на буксата)

Изображение

на задните спирачни апарати не успях да видя кабел, това означава ли че стандартно задните не се слагат накладки с датчик за износване.

дайте идея какви накладки трябва да си купя




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 04 ное 2008 11:44


На задните накладки нямаш кабел (датчик за износването). При предните е малко по-сложно - че има няколко разновидности - диаметър/дебелина на диска, съответно дебелина на накладките, и с/без датчик. Наскоро сменях, и не се чудих много - бързо отсеях предложенията. Ще погледна старите ми накладки с какъв куплинг на датчика са.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Мнениеот fichtenweg » Вто 04 ное 2008 11:54


gr_kanev написа:На задните накладки нямаш кабел (датчик за износването). При предните е малко по-сложно - че има няколко разновидности - диаметър/дебелина на диска, съответно дебелина на накладките, и с/без датчик. Наскоро сменях, и не се чудих много - бързо отсеях предложенията. Ще погледна старите ми накладки с какъв куплинг на датчика са.


Това ще помогне гарантирано. Ако ми дадеш точни параметри какво да търся няма вариант да взема нещо което да не пасне.
Апропо тази снимка горе помага ли донякъде да се разбере


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Вто 04 ное 2008 19:50


При мен куплунга е с 2 извода, елиптичен.
Това, което съм намерил за моята кола (мисля, и за твоята ще е същото) е:
предни задни
тип Lucas Lucas
дебелина накладки 14 мм 11 мм
минимална дебелина 7 мм 7 мм
минимална дебелина феродо 2 мм 2 мм
диаметър диск 280 мм 245 мм
дебелина диск 22 мм 10 мм
мин. дебелина диск 20 мм 8 мм


Потребителски аватар
dgenkov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 19 мар 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот dgenkov » Вто 04 ное 2008 20:46


Аз съм с Б5 2000 г. ATJ комби и моите предни (скоро ги сменях) са със заобления от едната страна куплунг.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Мнениеот fichtenweg » Сря 05 ное 2008 12:47


много съм благодарен и на 2ма ви за навременната реакция :D

kanev, направо си разпечатвам твоя пост и отивам в магазина

ако някой е снимал куплунга на датчика за износване на накладките по какъвто и да е повод, нека постне снимки.

Имате ли идея по какъв начин се отделя буксата. Забелязах че на предното дясно колело буксата е пристегната със свинска опашка и реших да не я бутам, а на предното ляво същата не беше хваната с нищо. Опитах да я разединя първо чрез издърпване после завъртайки наляво и надясно, но не помръдна изобщо. Нека някой който е сменял предни накладки на Б5 даде акъл как се процедира.


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Чет 06 ное 2008 0:34


fichtenweg написа:ако някой е снимал куплунга на датчика за износване на накладките по какъвто и да е повод, нека постне снимки.

Имате ли идея по какъв начин се отделя буксата. Забелязах че на предното дясно колело буксата е пристегната със свинска опашка и реших да не я бутам, а на предното ляво същата не беше хваната с нищо. Опитах да я разединя първо чрез издърпване после завъртайки наляво и надясно, но не помръдна изобщо. Нека някой който е сменял предни накладки на Б5 даде акъл как се процедира.


Заповядай :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

На снимките се вижда не само куплунга, а и че се вади с издърпване (може малко повече услие да се приложи, ама няма какво да се счупи) и освобождаване на зъбчето. Вижда се и какви накладки съм взел.


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Мнениеот fichtenweg » Чет 06 ное 2008 11:20


Кънев,

:011: :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Мнениеот nasttii » Съб 08 ное 2008 18:38


здр. искам да попитам след коя година се поставят датчици за накладките на пасат б5 щото моя няма


vux
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: накладки B5

Мнениеот vux » Чет 30 апр 2009 21:53


Здравейте,

И аз искам да попитам дали всички Пасати Б5 имат датчици на накладките? Моят е 1.8Т 99г. Как мога да разбера дали има датчици и съответно какви предни накладки да си купя? Ако има датчици на накладките с които го купих (с които е в момента), какъв индикатор трябва да "светне" на таблото когато се износят? Благодаря предварително за помощта.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: накладки B5

Мнениеот Peteff » Пет 01 май 2009 7:04


датчика на таблото е едно оранжево кръгче с 2 полугръгчета от двете страни. като дадеш на контакт трябва да свети за няколко секунди и после да загасне.твоя предполагам има датчици


vux
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: накладки B5

Мнениеот vux » Пет 01 май 2009 13:04


Благодаря за бързия отговор!
Явно обаче нямам такъв датчик поради две причини:
1. Не светва такъв индикатор.
В таблото между оборотомера и километража светват само следните неща на първите 2 реда от (предполагам) 3 възможни реда:
вода, празно, бензин
масло, внимание, чистачки
празно, празно, празно

2. Питах в разни магазини, включително и в Порше БГ и казват че за моделите на Пасат от 96 до 00 година накладките са без датчици.

Все още имам известни съмнения по въпроса. Например четох някъде по нета че този датчик можел да се забрани чрез vag-com. Но дори и да е забранен продполагам че трябва да светне за няколко секунди индикатора при контакт. Може да пробвам с vag-com в Instruments да видя какво пише. Ако има нещо интересно ще пиша.
Още веднъж благодаря за помощта.

Иво


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: накладки B5

Мнениеот gr_kanev » Пет 01 май 2009 17:26


Има както с датчици, така и без. Мислиш ли, че колата ти е с накладките, които са поставени в завода при производството й ? Предишният собственик може да е икономисал и да е поставил накладки без датчици. Огледай около накладките (предните) за наличие на кабели.


vux
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: накладки B5

Мнениеот vux » Пет 01 май 2009 21:57


Да това звучи логично. Мерси за идеята. Ще погледна утре (ако не вали). Но няма ли в този случай индикатора на таблото да свети постоянно? Или ако няма такава логика поне да светене при контакт?


Потребителски аватар
plamen_iv
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 25 май 2008 16:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: накладки B5

Мнениеот plamen_iv » Съб 02 май 2009 11:08


vux написа:Да това звучи логично. Мерси за идеята. Ще погледна утре (ако не вали). Но няма ли в този случай индикатора на таблото да свети постоянно? Или ако няма такава логика поне да светене при контакт?

Няма да светне,лампата светва когато кабела/който го нямаш/се докосне диска,т.е. даде на маса.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bpd и 23 госта