Изгубено дистанционно под шофьорската седалка на Пасат Б8

Техническа и сервизна информация за Passat
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Изгубено дистанционно под шофьорската седалка на Пасат Б8

Мнениеот ecm » Пон 18 сеп 2023 17:17


Здравейте,

Случи ми се нещо доста нелепо: на излизане от колата си изпуснах дистанционното за бариерата на паркинга между шофьорската седалка и централната конзола, където е скоростният лост, и не мога да го открия. Обикновено в такива случаи изпуснатият предмет е под седалката и макар и не съвсем лесно, може да се извади. Сега обаче дистанционното просто го няма. Опитвах всички крайни позиции в регулацията на шофьорската седалка - напред, назад, нагоре, надолу, облегалката напред и назад, но пустото му дистанционно все едно се изпари. На размер е малко по-малко от ключа на колата и малко по-тънко. Залягах максимално и отпред и отзад на седалката със силно фенерче и не го откривам. Някакви идеи къде може да се е пъхнало? За всеки случаи проверих и под пасажерската седалка, но и там го няма. В автомивките могат ли да разглобяват седалки, за да го открием? Предпочитам да открия моето, тъй като ваденето на ново може да се окаже по-проблемно и бавно, а колата ми трябва спешно в следващите дни.




Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Изгубено дистанционно под шофьорската седалка на Пасат Б8

Мнениеот Kolyo B8 » Пон 18 сеп 2023 17:35


пробвай под релсите на седалката (с тънка химикалка)


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изгубено дистанционно под шофьорската седалка на Пасат Б8

Мнениеот ecm » Пон 18 сеп 2023 18:34


Kolyo B8 написа:пробвай под релсите на седалката (с тънка химикалка)


Под или вътре в релсите? В самите релси го няма - погледнах много внимателно, светвайки с фенера - и отпред и отзад виждам чак до средния винт, който държи релсата към пода. Бърках с палки за барабани и стигам до тоя винт. Освен това в централната си част релсата е по-тясна и там няма как да попадне. Прокарах палката и между външната страна на релсата и централната конзола, но и така не излезе.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 893
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Изгубено дистанционно под шофьорската седалка на Пасат Б8

Мнениеот MamaMy » Пон 18 сеп 2023 19:20


ecm написа:Прокарах палката и между външната страна на релсата и централната конзола...

Много пъти съм правил тази грешка и винаги на края се оказва там. Някой път по 100 пъти съм бъркал с разни инструменти докато закача ключа и да го извадя.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгубено дистанционно под шофьорската седалка на Пасат Б8

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 18 сеп 2023 21:12


Aко си от София мога да помогна със свалянето на седалката да видим къде се е скрил този ключ



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: piron45, tdi fen и 146 госта