Климатроник passat b5

Техническа и сервизна информация за Passat
snetw
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 15 юли 2020 15:04
Автомобил: Passst B5
Двигател: AJM

Климатроник passat b5

Мнениеот snetw » Съб 25 ное 2023 19:17


Здравейте,колеги! Собственик съм на пасат б5 с климатроник от 3години.. всеки път ,когато искам да ми духа топло, настройвам го и му спирам компресора на климатика с копчето ECON.. обаче сега се замислих, след като пусна на предното стъкло да духа ми се включва климатика.. съответно, проблем ли ще е ,ако сега зимата карам с включен компресор на климатика на HI температура.. знам,че ще харчи повече гориво, но предполагам няма да се изпотяват стъклата .. Вашето мнение какво е ? И как карате вие ?




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Климатроник passat b5

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 25 ное 2023 19:58


При под 3-5 градуса не се включва компресора. Така, че както ти е удобно.


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Климатроник passat b5

Мнениеот MiroKirev » Вто 28 ное 2023 9:44


Да, при включване да духа на предно стъкло, винаги минава на AUTO, понеже идеята е въздуха от климатика да изсуши по най-бързия начин предното стъкло... сега проблема идва после, а именно - след като "махнеш" духалката да не е в предното стъкло и минеш обратно на ЕКОН-режима, климатика спира, но конденза, който се получава на вътрешния климатик създава още влага и се хвърляш в едно приключение, дето няма отърване :D :D :D някой казват, че причината може да е и от филтъра за купето, понеже за тоя пасата филтъра е външен и лесно се влияе от атмосферните условия, но това е друга тема ;)
Та така, то реално ако искаш да ти се "отпоти" стъклото нямаш други опции, та си натискай смело копчето и така!
Аз лятно време си карам винаги в AUTO, а зимно винаги в ЕКОН-режим, но както и да караш, системата е добре измислена, ако всичко ти работи правилно и без просвирвания, няма от какво да се тревожиш!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 201 госта