Passat B8 2.0TDI 150 кс 2017 - Проблем с Антифриз

Техническа и сервизна информация за Passat
vilijanov
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 25 фев 2024 6:09
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 2-0 TDI 150 кс 2017
Местоположение: София

Passat B8 2.0TDI 150 кс 2017 - Проблем с Антифриз

Мнениеот vilijanov » Нед 25 фев 2024 6:30


Здравейте,

Имам следния проблем с VW Passat 2.0tdi 150кс 2017г.

В края на Ноември 2023 предните десни въздуховоди в купето спряха да духат топло. В Порше смениха радиаторчето и проблема с парното изчезна. Но при известно каране лампата за антифриза светваше. Все едно се получаваше някакъв вакум и всмукване на антифриза в казанчето като нивото падаше значително под минимума. При плавно отваряне на капачката на казанчето се изпускаше налягане и антифризът се качваше съответно индикаторът от таблото изчезваше и така до след известно време.. Закарах отново колата в Порше и препоръката беше да доливам по малко антифриз и да следя нивото. Така и направих.

И така няколко седмици като кулминацията стана в края на Декември 2023 на магистрала, където антифризът буквално изтече докато карах. При наливане на цяло шише изтичаше за минута. Закарах колата с репатрак в Порше. Становището беше отново радиаторче. Смениха го и ми издадоха автомобила.

След един месец каране започна да омаслява (антифриз) по стелката на шофьорската седалка. Отново им закарах автомобила. Становището беше, че това е остатъчен антифриз от преди месец и ми я върнаха. На следващия ден антифризът изтече напълно, както в края на Декември 2023. Отново им я закарах и мнението им отново беше, че трябва да се смени радиаторчето. Подозренията бяха дефектна партида. Смениха го и ми издадоха автомобила.

Само един ден след издаване (вчера) започна отново да омазнява (антифриз) по стелката на шофьорската седалка. Отново автомобилът е при Порше, но някак си нямам усещането, че проблема ще се реши.

Ще съм много благодарен, ако някой може да даде съвет за потенциален проблем или да ме насочи към специалист, който може да диагностицира и реши проблема.

Поздрави

Последна промяна от vilijanov на Нед 25 фев 2024 18:56, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B8 2.0TDI 150 кс 2017 - Проблем с Антифриз

Мнениеот Asko VW » Нед 25 фев 2024 10:22


Не споменаваш от къде си, но ако си от София бих те посъветвал да не се доверяваш на сервизите на Порше - София, веднъж реших да ги ползвам и не останах с добри впечатления и май не съм единствения.
"При плавно отваряне на капачката на казанчето се изпускаше налягане и антифриза се качваше съответно индикатора от таблото изчезваше и така до след известно време..", това ме навява на мисълта за първи симптоми за тръгнала гарнитура на главата, водещо до надуване на системата, което по някаква причина избива в радиаторчето на парното. Не мога да съм сигурен разбира се, само предположение.
Ако си от София или околността, бих ти препоръчал този сервиз viewtopic.php?f=13&t=44549 , много съм доволен от тях, като отношение, качество на работа и цени. Прочети внимателно първия пост от темата!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Noyprox и 236 госта