Passat B6 - 2006 - Проблем с климатроника

Техническа и сервизна информация за Passat
heatoff
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 12:58
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 - 2006 - Проблем с климатроника

Мнениеот heatoff » Сря 03 апр 2024 13:04


Здравейте,

От вчера при пускане на климатроника духа студено само от страната на пасажера.

От страната на шофьора духа много горещ въздух. Не като този навън, а все едно парното е пуснато на максимална степен и духа.

Отгоре таблото е изключително нагорещено при шофьора, а духалката под челният прозорец половината духа студено, а лявата половина много горещо.




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 646
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B6 - 2006 - Проблем с климатроника

Мнениеот railfan » Сря 03 апр 2024 13:36


Класика в жанра. Блокирало ти е моторчето отляво, което командва топъл или студен въздух да духа от духалките. Изчети си колата за грешки, сто процента има записана такава и се ориентирай към смяната му.


heatoff
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 03 апр 2024 12:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - 2006 - Проблем с климатроника

Мнениеот heatoff » Сря 03 апр 2024 19:18


Мдам, 200лв на Bosch и утре би трябвало да е оправено.

Късмет, че не се стопи таблото. При по-топло време щеше да разтопи всичко там, днес на това слънце над волана пластмасата омекна от парното.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 646
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B6 - 2006 - Проблем с климатроника

Мнениеот railfan » Чет 04 апр 2024 8:23


Тези клапи се ремонтират. Обикновено им се износва потенциалометърчето, което командва топло или студено. Същите потенциалометърчета ги има за по 2-3 лв в алито. Поръчваш и сменяш. Аз лично сложих кллапа оп алито за 30 лв - нова, поръчах и потенциалометърчета и съм си ремонтирал старата оригинална да си я имам като резервна.
Филм е по самата смяна на клапата. Отляво е по-бързо и по-лесно, но отдясно е голяма мъка, трябва жабката да падне и мястото е много малко е неудобно за работа. Аз се изкривих когато сменях моята, отидоха ми 3-4 часа.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 126 госта