Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Техническа и сервизна информация за Passat
Passat Gang
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 20 апр 2024 15:52
Автомобил:
Двигател:

Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Мнениеот Passat Gang » Съб 20 апр 2024 16:16


Здравейте! Имам проблем с Пасата бензиновата помпа се чува когато си иска когато я напече слънцето не се чува и не пали. В движение също ми гасне, когато спра звука от помпата отново го няма и не пали трябва да изчакам известно време и пали но не знам до къде ще ме изкара, сутрин когато я запаля няма никакъв проблем пали от раз. другия проблем който мисля че пак е свързан с нея натискам педала на газта оборотите на колата падат и гасне понякога пали понякога не преди този проблем ми го правеше на по висока скорост ся го прай когато си иска вчера примерно изминах към 100 км и проблемите ги нямаше но когато се прибрах отидох до магазина и пак голямото чакане да запали започна




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Мнениеот radotom » Съб 20 апр 2024 17:39


Да знаеш, че кода на двигателя ти е РВ и не е баш-баш пълен инжекцион :icon_lol
Вярно, че е с 4 дюзи, но и четерите са свързани електрически заедно и 'плюят' едновременно.
Или както казва Tyan - това е моно, страдащо от разчетворение на личноста :mhihi :mhihi :mhihi

Все пак РВ-то е достатъчно прост двигател, за да можеш сам да проведеш няколко експеримента.

Първо, като откаже да пали, върни ключа и дай отново контакт, без да завърта стартера. Принципно помпата трябва да завърти за около 3-5 секунди. Ако не завърти, много вероятно виновника да е клемореда - контактната система под патрона на ключа.

Ако при подаване на контакт чуеш помпата, но след това не запали, без да махаш контакта изключваш от скорост, дърпаш ръчната, отваряш капака и вадиш буксата на делкото.
С нещо, изправен кламер, игличка, тънко кабелче... каквото имаш, бръкваш в средното краче на буксата и цъкваш някъде по корпуса на мотора.
Трябва да чуеш как на някоя свещ прицъква искра и ако е достатъчно тихо - да чуеш и помпата как завърта за нови 5 секунди.
Ако това се случи, а след като включиш наново буксата и завъртиш, пак не запали, много вероятно е да е заминал хол-датчика в делкото.
Ако при упражнението с цъкването към корпус не чуеш искра - вероятно е заминала бобината (тя, заедно с комутатора, са ти един детайл)


Потребителски аватар
volodya iliev
Мнения: 362
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 19:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: APT 2000 4MOTION
Местоположение: Дупница

Re: Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Мнениеот volodya iliev » Съб 20 апр 2024 17:44


Здравей преди години и аз притежавах такъв пасат със същият мотор не си уточнил дали имаш газ или си само на бензин. При мен също гаснеше когато си поиска и след това палеше когато му е кеф. Съветвам те следващият път когато ти направи този номер да размърдаш реле №32 намиращо се под волана в блока с останалите релета и ако запали работата е ясна сваляш релето разглобяваш го и му презапояваш всички спойки или си купуваш ново реле и си свиркаш. Аз на моето му презапойх спойкте и след това нямах никакъв проблем. Това реле ти захранва електроният блок за управление на двигателя.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Мнениеот radotom » Съб 20 апр 2024 18:53


volodya iliev написа:... не си уточнил дали имаш газ или си само на бензин...

Написал е 'чист бензин' и за това си правя изводите, че няма газ. Иначе първо бих набедил превключвателя газ/бензин
А иначе за релето си прав! :th_up
Пропуснах го в сметките.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13436
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Мнениеот kris11 » Нед 21 апр 2024 17:40


radotom написа:... Трябва да чуеш как на някоя свещ прицъква искра и ако е достатъчно тихо - да чуеш и помпата как завърта за нови 5 секунди.


Офф на мойта талига като дам на контакт за да паля и се чува хубаво изпукване :mhihi Това подготовка за палене на АDY ли е ? Явно е подготовка защото пали от четвърт. :wink И си е така от като я купих и след сменени няколко бобини комутатор.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Мнениеот radotom » Нед 21 апр 2024 19:28


Краси, знаеш сам, че не трябва да се чува изпукване при контакт.
При мен, на 2Е-то, се чуваше малко преди комутатора да отлети към вечните превключващи полета :mhihi :mhihi
Пък и твоята талига не е меродавен пример, защото около нея са вилняли гАзари. :icon_lol

Относно сменените "няколко бобини комутатор" ...
... Миии... както казах - гАзари, сър!


Passat Gang
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 20 апр 2024 15:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Мнениеот Passat Gang » Пон 22 апр 2024 17:17


Отворих реле 32 днеска мирише на изгорели кабели дано да е от него благодаря за отговорите!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13436
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat b3 1.8 112 Пълна инжекция чист бензин

Мнениеот kris11 » Вто 23 апр 2024 8:35


radotom написа:Краси, знаеш сам, че не трябва да се чува изпукване при контакт.
При мен, на 2Е-то, се чуваше малко преди комутатора да отлети към вечните превключващи полета ...

ОФФ. Бобините не ги мисля много, защото бях събрал 1 торба от немска морга и си бяха дърти, някои с леки пукнатини. Най- дълго изкара 1 архивен дърт Телефункен , тежък и с много Халумин. И след последната 2 ра младост мързел не мързел преместих новеата бобина до акумулатора на дебела плочка Al.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта