Passat B5.5 код за грешка - alternator workshop - Решен !

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот feikot » Съб 28 яну 2012 18:59


Поне 150 лв. с работата...Разминал си се.




Потребителски аватар
kinterista
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 08 дек 2010 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот kinterista » Съб 28 яну 2012 19:31


Ами ротора струва около 70 лева , дават го за оригинален. Ремонта на динамото около 30-40 лева , труд за сваляне качване около 60 лева , май си права!


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот feikot » Съб 28 яну 2012 19:54


Прав бе ! :Mr Green Fun Тва че съм сложил нянки,не значи че съм жена :063: mhihi


Потребителски аватар
kinterista
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 08 дек 2010 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот kinterista » Сря 08 фев 2012 17:01


Една седмица каране в Бургас след като си реших проблема с Алтернатора , смениха му всичко което беше за смяна , зарежда като луд и т.н. докато по-закона на Мърфи като се качих в Пампорово преди три дни при сняг 2-3 метра , на следващият ден като запалих колата и датчика на акумулатора остана да свети отново за постоянно. Направо избледнях. След малко работа на мотора като изфорсирах и ми изписа и познатото " Alternator Workshop". Докога и защо стана пак така бе да му се не види? Нали е отремонтирано проклетото динамо , една седмица карах без никакви проблеми. Видя сняг колата и вода ли влезе в него , замръзна ли , какво става вече незнам? Интересното е , че като я оставих да поработи около половин час и загря напълно изведнъж датчика на акумулатора изгасна и всичко заработи нормално. Не и днес обаче , дори и след като загря. Не изгасна и след половин час работа я изгасих. Навън е -12 градуса, вечер стигат до -19 , незнам дали тези проблеми са от студа или от нещо друго, защото логически този проблем ми стана когато преплувах водата в Сл. Бряг , ето , че сега след ремонт отново същият проблем.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот krraynov » Пет 20 юли 2012 11:56


Същата работа, ама при мен-ротора се прекъснал някъде scare . След като се поразътрсиха в една английска морга (тука в Димитровград така и викат, че карат части само от Англия) ми намериха BOSCH 120A :talk: . Стария беше Valeo 120A. Според майстора който го сваля тея Valeo-та били по-лоши от BOSCH-овете. Ще стане ясно ;) :mrgreen:
Добре че лагер-ролката за ремъка от Валеото- стана на Боша, че имаше разлика в пистите на бошовската...


Потребителски аватар
vlado1
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 02 юни 2011 16:01
Автомобил: bmw
Двигател: AWT 2001
Местоположение: Usa
Контакти:

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот vlado1 » Пон 25 авг 2014 16:19


Е днес и аз изпищях alternator workshop и лампата за зареждането светна след като запалих двигателя. На морето съм отидох до Созопол и след като рекох да си тръгна запалих, светна лампата и след малко изпищя "alternator workshop". Веднага изключих фаровете и тръгнах да се прибирам към Арапя докато имам ток в акумулатора. След няколко км лампата угасна и стигнах до Царево, но на влизане пак светна и вече не гасне. Миналата година в М Комплект ми сменяха уж всички ремъци и обтегачи, така че помислих да не би да се е разтегнал ремъка, но този двигател не го познавам и не зная как мога да стигна до него и да го натегна. Аз съм с AWT 1.8T двигател. Пасата е Б 5,5 2001 г. Някой знае ли дали може да се направи нещо, че съм на 540 км от дома? И тук наблизо около Царево дали има свестен сервиз където могат да отстранят проблема без да ми одерат кожата и то да стане като истинско? Помагайте! :banghead


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот feikot » Вто 26 авг 2014 17:05


Братле,не е от ремъка,от динамото е.Пиши го фира :) в най-добрия случай ще ти е заминал само диодния блок,но на морето като те видят на зор,ще те отръскат,както отръскаха мен. Лошото при теб е,че си бензин и ти трябва повече ток...

Между другото като се замисля,на мен като ми беше избила едната намотка,ту тръгваше ту не,което ме навежда на мисълта,че може и при теб да е така,щото ако избие диода,святка лампата и това е...Кофти случка,разбира се в най-кофти момента


Потребителски аватар
vlado1
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 02 юни 2011 16:01
Автомобил: bmw
Двигател: AWT 2001
Местоположение: Usa
Контакти:

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот vlado1 » Сря 27 авг 2014 13:41


Споко! Оказа се, че и на морето живеят Човеци. С питане намерих едно момче казва се Росен (да е жив и здрав!), който завчас оправи нещата. Занимава се с такива услуги извън работно време, затова за да не му правя мръсно няма да му дам на всеослушание координатите, но ако някой като мен изреве в южното черноморие, той е човека, който ще го отърве от мъките без да го разори. Стартери, генератори на всякакви коли ремонтира стига да не се налага като моята да се сваля цялата предница, защото няма канал. Но пък да ти смени четки, колектор за трийсетина лева немаш грижи. На моята се оказа както подозирах заминали четки, понеже понякога тръгваше от самосебе си. Най-обикновени четки от 5 лв се запояват , но зора е докато стигнеш до тях. На мен ми разглоби задната кутия на място и свали изправителния блок с четките, смени ги и го сглоби на място без да сваля алтернатора изобщо. Колектора не бе много износен затова минах на лекия вариант без демонтаж на генератора, а когато свалям предницата за смяна на ангренажния ремък отново ще сменя колектора с четките за да съм спокоен. Каза че няма значение с Валео или Бош си, всички са сметнати да карат по 350 хиляди, но четки и колектори са консумативи и онези т.н. РЕЦИКЛИРАНИ ротори са всъщност стари ротори от балъци като нас, на които им са сменени колектора (който се продава отделно) и четките. Ротор не гори, износва се колектора. Като смениш лагери, колектор и четки и все едно си си купил нов оригинален алтернатор от 1000 лв. А тази страшна лагер-ролка, която при мен се оказа че ми е задигната вероятно от автоджамбазите струва около стотина лв и служи за гасене на вибрациите, така че спокойно може да се елиминира в авариен случай. Проблема при Б5 с големите двигатели е, че трудно се сваля алтернатора, ако е с цяло ухо отдолу, понеже болта е дълъг и опира в перката, затова се влиза във филма със сваляне на предницата. Ако успеете да си го свалите сами и го занесете в кварталното гаражче за ремонт за петдесетина лева минаваш. Да са живи и здрави такива Майстори като Росен, че тези големите сервизи ще ни разорят с техния мързел и лакомия за печалба. Ако някой я е закъсал като мен може да ми пише на лично за да му изпратя координатите му. icon_idea


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот KBK » Сря 27 авг 2014 14:16


Евала на човека и че не ти е взел много пари и ти е решил проблема. Само да отбележа, че алтернатора се сваля след като се откачи ремъка от обтекача и се отвие виско перката с шестогран отзад зад перката, не е нужно да се разглобява предницата (поне на 1.8 и 2.0 е така).


Потребителски аватар
kistbam
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 19:58
Автомобил: Passat B5
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот kistbam » Пон 01 дек 2014 19:53


При мен грешката и ламата за акумулатора я показва само когато колата е студена.
Запалвам я и след 15-20 сек. изчезва и няма никакви проблеми.
Мерих с мултимер и акумулатора е ОК. Когато запаля, алтернатора не зарежда (въпросните 15-20сек) и показва 11.3V.
И след тези 15-20сек. всичко се оправя, лампата изчезва и мултимера заковава 14.4V
И при мен ли проблема е в ролката?


Потребителски аватар
Комшията
Мнения: 434
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 14:01
Автомобил: Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Б5.5 код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот Комшията » Пон 01 дек 2014 22:02


При 1.9 как се сваля алтернатор без да се сваля цялата предница има само ремък ама се иска опит?


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Б5.5 код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот bobidi » Вто 02 дек 2014 12:36


Комшията написа:При 1.9 как се сваля алтернатор без да се сваля цялата предница има само ремък ама се иска опит?


Сваля се виското и после няма проблем с алтернатора. Какво сваляне на предници кви щуротии.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот lz2aii » Вто 02 дек 2014 17:23


feikot написа:Прав бе ! :Mr Green Fun Тва че съм сложил нянки,не значи че съм жена :063: mhihi

Коя е нянки :gruebel ? Изглежда добре. А иначе по темата: Аз нямам борд, но преди година ми примигна в движение лампата на акумулатора. Настръхнах, още повече, че бях чел тази тема. Бях готов за всичко, но засега (да чукна на дърво) не ми е мигала в движение повече. Иначе като забаля в тъмното и пусна фаровете, след няколко секунди се чува цъкване на някакво реле и фаровете премигват. След секунди пак цъква и фаровете светват малко по-силно. Предполагам, че релето включва зареждането и за да не се товари дълго време изключва периодично.
Edit: Акумулатора ми е последна грижа.


Потребителски аватар
VANK01
Мнения: 118
Регистриран на: Съб 23 юни 2012 17:21
Автомобил: Passat 3bg 4MOTION
Двигател: 2002 V6 AMX
Местоположение: Ely, Cambridgeshire

Re: Б5.5 код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот VANK01 » Вто 02 дек 2014 20:46


И аз да споделя горчивия си опит с тази грешка - преди месец докато се прибирахме с баща ми от Германия и ми светна въпросното предупреждение, само че колата ми е швейцарска и ми изписа "alternator officina" или нещо от сорта, съпроводено с червената лампа на акумулатора. Бяхме на ~30км от Нюрнберг и колата угасна буквално пред сервиза в петък следобед (събота и неделя абсурд да ги накараш да бачкат немците). Оставихме я там и добре че бяхме с двете коли и се прибирахме с на баща ми пасата 300км наобратно. Резултатът 4-5 загубени дни, 500 еврака(без да смятам разходи по престой) и ново динамо Bosch. Сега вече ми е смешно като пиша, но тогава чувството беше неописуемо. При мен всичко се случи изведнъж и направо изтръпнах - един колега беше останал на магистрала в Англия по същия начин и като видях при мен същата комбинация от червени лампи и веднага ми стана ясно колко много съм загазил. Направо мисля да го дам старото да го видят да го постегнат и да си го нося в багажника за всеки случай. А пък пътната помощ предполагам всички знаем какви са им извънземни тарифите ако не членуваш в някоя асоциация.


Потребителски аватар
Комшията
Мнения: 434
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 14:01
Автомобил: Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Б5.5 код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот Комшията » Вто 02 дек 2014 20:53


Колега какъв е бил проблема казаха ли или направо ти сложиха ново?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Volkswangel и 66 госта