Passat B5.5 код за грешка - alternator workshop - Решен !

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот gubaku » Пет 25 сеп 2009 20:59


Ами честно казано не съм специалист и нямам идея срещу колко пари и къде може да се ремонтира. Звънях и в ХААС те също казаха, че не подлежи на ремонт, а на фабрична рециклация, затова и ти приспадат от цената на новия стария. Аз също не съм фен на закърпващите ремонти и предпочитам всичко да е тип топ, защото колата я карам доста и трябва да мога да разчитам на нея. Аз по скоро не се стресирам толкова от цената, колкото от факта, че на кола на 6 години ще и замине алтернатора - все пак малко странно ми се вижда. А и това, че за да се смени алтернатора трябва да се разглоби предницата пак голяма глупост.

Ако пък някой се е сблъсквал с такъв проблем и го е отремонтирал успешно алтернатора нека пише, другия път да знаем :lol:




KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 25 сеп 2009 21:25


Бате в този сервиз са те взели за боядисано врабче или са толкова тъпи та да свалят цялата предница за да извадят алтернатора.


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот OvivO » Чет 28 яну 2010 9:19


Днес и аз присветнах с тази грешка за първи път.
Беше -7 градуса. Малко шумно пали "печката" при такива градуси и може нещо ремъка към алтернатора да не се е завъртял както трябва и да не е имало напрежение, защото загасна за секунда.
Дано е било моментно :)
Може ли да са четките? Макар, че при четки може да вземе да ми премигва лампата за зареждане на акумулатора. Би трябвало лесно да се сваля тялото, където са те, поне при стария ми Пасат ( B3 ) си беше на два болта. Тук ( B5.5 ) няма да се очудя, обаче, ако не е така! :(


Mariooo1
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 14 дек 2009 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот Mariooo1 » Нед 07 фев 2010 19:39


И аз съм с VW Passat B 5,5 1,9 TDI. Днес ми изписа същата грешка докато карах с около 80км/ч. Освен нея в следващия момент ми отпадна хидравликата на волана - стана по-твърд от на лада :), а също ми светна и лампата на акумулатора. Като цяло колата продължи да се движи нормално. Спрях след около 2 минути. Замерих акумулатора - 12,60V изгасена кола; 11,60V с включени светлини, халогени, климатик. Погледнах отпред двигателя и забелязах нагънат ремък. Промуших ръка и извадих надъвкан пистов ремък с дължина около 140 см.
Сега предстоя смяна...


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот OvivO » Сря 05 май 2010 14:07


Така, искам да споделя на всички моят опит с тази грешка. Както бях писал по-горе ( на 28 януари 2010 ми светна за пръв път тази грешка )
Беше студено и грешката изчезна за около секунда. След това не се появяваше и аз си казах, че просто колата е била студена и нещо не е завъртяла както трябва . . . Да бе да! ! !

2,5 месеца по-късно ми се извади ролката, която е на ротора на динамото! ! !
Съответно ремъка изскочи, като загубих серво ( както е описал колегата преди мен )
Ролката се навива на оста на ротора. Има лагер, който при мен беше буквално родил. Толкова изяден бе от вътрешната страна, че като го видях и ми призля. За нещастие това ми се случи точно в центъра на Истанбул, за да може премеждието да е по-цветущо.
Мисля си, че когато е изписало грешката за първи път, ролката е тръгнала.
МОЛЯ, ПРОВЕРЕТЕ СИ ВСИЧКИ РОЛКИТЕ НА АЛТЕРНАТОРА и ако има луфт или нещо --> смяна, че ще ви остави колата на пътя!

Парен каша духа :))

Поздрави,
Иво


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот eddyman » Пон 19 юли 2010 12:35


Малко да посъбудя темата- вчера като се прибирах от море на магистралата след Бургас реших просто да пробвам дали колата вдига 200 и веднага след това намалих. След 1-2 км. бордовия изписа alternator workshop и започна да примигва лампата на акумулатора. Това продължи не повече от 2-3 мин., след което и надписа изчезна и лампата спря да мига. След като загася и запаля отново, също не пищи грешка.Кажете някой сервиз където да ми проверят акумулатора, евентуално алтернатора и да не ми свалят 3 кожи :D
колата е Пасат B5.5 1.9 ТДИ 2003г.


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот OvivO » Пон 19 юли 2010 14:15


Човек, със сигурност си провери ролката, която е на ротора на алтернатора!!!
Тя трябва да ти е 5 или 6 пистова и от нея се предава движението на самия ротор.
Вътре е с цилиндричен лагер и мисля, че когато светне лампата за "Alternator Workshop", лагерът всъщност се спуква ( прецаква ) и ремъкът за секунда забавя или забързва движението си. Това се хваща от компа и светва грешката на таблото.
Можеш да продължиш да си караш, но тя продължава да се износва и след няколко хиляди ролката ще се извади самичка от оста, няма да имаш серво и филмът е голям. В горното на твоето мнение съм описал моята история! Три месеца, след като ми светна лампата, ролката ми роди и стана голям филм . . .


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот eddyman » Пон 19 юли 2010 20:03


Благодаря ти за сьвета, сьс сигурност ще я проверя, проблемьт е че грам не разбирам и трябва да ходя на майстор. Дайте предложение за сервиз :beer


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот Петър Петров » Пон 19 юли 2010 21:39


Иди първо на сервиз на задкормилното устройство - как мое да летиш с двеста бе, бас..н . Имаш баааати късмета, че не сме се засекли на четири очи та да ти блокират сичките ролки, ама не на колата ти :banghead: :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот feikot » Пет 01 юли 2011 17:19


Току-що и на мен ми го изписа това,тръгнах по-рязко на един светофар и ми го изписа за по-малко от секунда и изгасна,никакви проблеми след това.Сега гледам волей и утре смятам да премеря стойностите,които казвате и пак ще кажа.Има ли някакъв вариант да е просто приплъзнал или нещо такова,защото това спукани лагери,ролки и пр. са доста страшни неща.


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот eddyman » Пет 01 юли 2011 18:07


При мен по спомени беше само приплъзнал ремък заради рязката газ която подадох но за всеки случай ми смениха и въпросния лагер.


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот OvivO » Нед 03 юли 2011 0:06


feikot написа:Току-що и на мен ми го изписа това,тръгнах по-рязко на един светофар и ми го изписа за по-малко от секунда и изгасна,никакви проблеми след това.Сега гледам волей и утре смятам да премеря стойностите,които казвате и пак ще кажа.Има ли някакъв вариант да е просто приплъзнал или нещо такова,защото това спукани лагери,ролки и пр. са доста страшни неща.

Провери си ролката, ако има възможност да се тества. Аз просто запалих тогава и ми изписа грешката, а ролката роди чак след 2/3 месеца и то на път. Опитайте се да видите дали не е при нея проблемът. Следи я от време на време, може в началото да не и личи, но след време да се появят хлабини.


Потребителски аватар
kinterista
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 08 дек 2010 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот kinterista » Пет 27 яну 2012 23:14


Здравейте! С Пасат В5 2000г. V6 2.5 TDI съм. Днес на връщане от Варна при -10 градуса минах през половин метър наводнено шосе ,около 500м . точно преди Слънчев бряг , а след около 25 километра преди Бургас ми светна въпросният ALTERNATOR WORKSHOP + датчика на акумулатора в червено! 100 % е ясно , че е проблем с динамото , още като го видях , въпроса беше да се прибера до Бургас на фарове понеже точат акумулатора . Не е хвърлен или скъсан пистов ремък , защото щях да загубя хидравликата. Най-вероятно е от тази ролка на динамото както каза колегата. НО! Звъннах на познат който има Пасат и той ми каза , че е възможно като съм минал през локвата , да е пръснало много вода по ремъка да е замръзнал и да е започнал да преплъзва и оттам да светва и изгасва индикацията за сервиз. Много не ми се вярва , защото изминах 25 км. след това , ама си беше -10 градуса. Все пак може! Утре ще се ходи до сервиз и ще дам инфо по-случая!


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот feikot » Съб 28 яну 2012 0:55


Ти имаш ли си представа каква температура е точно зад радиатора пред двигателя ? Ще замръзне,ако е минус 50.

Ето ти моята случка :Mr Green Fun viewtopic.php?f=24&t=304314 костваше ми 400 лв. Тъй като на теб ти е светнала за постоянно,предполагам,че или четки или нещо от диодния блок,защото на мен ту зареждаше-ту не...


Потребителски аватар
kinterista
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 08 дек 2010 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Код за грешка - alternator workshop - Решен !

Мнениеот kinterista » Съб 28 яну 2012 13:24


Ами незнам каква температура е , но сега излизам от сервиза и диагнозата е следната:
Четки , лагера единия е бил смазан направо , ротора и той е заминал! Незнам още сумата , но скоро и тя ще ме зарадва.
Само да добавя , цялата предница се свали , понеже имаше коментари , че може и да не се сваля. Да , може , ама на 1.9 ТДИ , тука сме V6 2.5 , няма как да стане! Видях го с очите си .

П.С. Искам да добавя , че колата на свободна си промени шума на двигателя , едно боботене такова. Като я вкарах в обороти на път за сервиза си оправяше шума.Акумулатора беше паднал на 10.6 ампера. Значи за 20 км. на акумулатор пак не съм го смазал много, ще го оправим с едно зареждане.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта