смяна на дирекция (на волана)

Техническа и сервизна информация за Passat
Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот Гергин » Пон 18 май 2009 19:19


:да:

Последна промяна от Гергин на Вто 19 май 2009 21:41, променено общо 1 път.




ZlatinVal
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 18 май 2009 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот ZlatinVal » Вто 19 май 2009 15:12


Кое да направя отново, ако питаш мен? С дясна дирекция ми е пасата '99 година и искам да го обърна, но майстора да е свестен, а не чападжия. За това питам. Темата е пълна с полезна информация, но сигурно има още какво да се каже. Призовавам, ако има интерес да продължим дискусията... поздрави на всички!


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот AmW » Вто 19 май 2009 22:34


Найстина би било хубаво ако споделяте кординати на сервизи и майстори които извършват тази услуга.Доста хора карат обръщани коли и всеки си мълчи и не казва нищо...


OutRunner
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 19 юли 2009 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Смяна на дирекцията на волана

Мнениеот OutRunner » Нед 19 юли 2009 15:29


Изпадат ми няколко евтини Passat-а '97 '98 година и се чудя ,ако си харесам някой от тях,мога ли да му сменя дирекцията,какви пари ще излезе и има ли някакви опасности при тази смяна ...? Благодаря за отговирите предварително.Ако съм сбъркал раздела много моля някой да премести темата ,а да не ятрие,защото се регистрирах преди малко,а ми е още малко трудно да се орентирам във форума ;)


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Смяна на дирекцията на волана

Мнениеот Pav3l » Нед 19 юли 2009 16:27


OutRunner написа:Изпадат ми няколко евтини Passat-а '97 '98 година и се чудя ,ако си харесам някой от тях,мога ли да му сменя дирекцията,какви пари ще излезе и има ли някакви опасности при тази смяна ...? Благодаря за отговирите предварително.Ако съм сбъркал раздела много моля някой да премести темата ,а да не ятрие,защото се регистрирах преди малко,а ми е още малко трудно да се орентирам във форума ;)


Опастност няма, ако се прави както си му е реда. Ама не става без части, пък те струват пари. При нас по принцип за такъв няма да ти излезе сметката, щото цялата услуга (труд и части) отива около 3500-4000, пък нали се сещаш колко са в момента тук същите...
Има и колеги, които работят на много по-тънко, ама после обикновено колите идват пак при нас за дооправяне... Случвало се е неведнъж!

Принципно смяна на дирекция си струва ако разликата след трансформацията ще ти е повече от 2-3 хил лева. Т.е. колата трябва да е поне 12-15 хил по тукашни цени. Иначе няма смисъл... (поне според мен)

И не вярвай на ниските цени, нито както в горния линк, че за 2-3 дни и е готова... Това може да го каже само човек, който никога не е пипал на такива места... На мен ще ми е сигурно 8-мия подред! Реалната работа отнема ПОНЕ 2 седмици (ДА, правилно четете: ДВЕ СЕДМИЦИ, не два дни), щото нещата не опират само до подмяната на таблото и рейката, както си мислят твърде много хора!

За справка:

Последна промяна от radotom на Нед 19 юли 2009 20:21, променено общо 1 път.


OutRunner
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 19 юли 2009 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pazardjik

Re: Смяна на дирекцията на волана

Мнениеот OutRunner » Нед 19 юли 2009 21:27


Извинявам се ,но точно след като пуснах темата ,пуснах и търсачката и открих ,че е дискутирано вече :oops:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на дирекцията на волана

Мнениеот AmW » Пон 20 юли 2009 1:43


Сам човек може да се справи за 2 седмици... като работи нормално.
Колега как 3-4к ? С части от Юнитрейд ли ?


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Смяна на дирекцията на волана

Мнениеот Pav3l » Пон 20 юли 2009 17:17


AmW написа:Сам човек може да се справи за 2 седмици... като работи нормално.
Колега как 3-4к ? С части от Юнитрейд ли ?

Нищо лично, обаче ти правил ли си такава трансформация?

Твърде много се говори наизуст - кой какво чул недоразбрал...
То и в Одрин сменяли дирекция за 1500лв (общо за всичко), ама не съм видял кола, която да е правена там, нито съм разбрал досега някой да е ходил там...

Пък за един такъв пасат само рейката от Юнитрейд ако не се лъжа беше над 2хил, табло още към 1500... Ами кутия за парното (оборудвана!), а кори за предните врати, а предни модули за стъклата, гредата под таблото с всичките и планки, инсталацията на таблото (може да се мине и без нея - с преправяне за 2 дни, но трябва да се вземе блок с предпазители от ляв волан), тръби за климатика, торпедната ламарина...
Следиш ли ми мисълта?
Хайде пак калкулирай и тогава пиши, че сам ще си го направиш... Вярно, има много способни хора, ама опитвал ли си да си сменяш рейката на В5 или следващите?
Разбира се има хора, които не държат да е кой-знае колко "оригинално" станало, и после почват да реват че това тракало, онова скърцало, течала вода в купето и т.н.

Поздрави!


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на дирекцията на волана

Мнениеот AmW » Пон 20 юли 2009 18:34


Е ако купуваме частите нови и оригинални от представителите то няма никъв смисъл от цялата работа.
Говоря за части 2ра употреба от морга, и макс 2к ще стигнат. За труд вече всеки сам си преценява колко ще му струва.
Не съм казвал, че сам ще си го направя. Имам познат който сам си обръща воланите на колите и знам какво му струва и колко време му отнема. А и не знам кой дава срокове 2 дни, почти всички с които съм говорил давам минимум 2 седмици за работата.
Ако може да ползвам темата за цени (грубо разбира се) за обръщане на
А4 б6
Мондео - 2002годна
Вектра - 2003година
А и LR Freelander 2000, бензин.
Може и на ЛС да не правиме реклама :да:


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Смяна на дирекцията на волана

Мнениеот Pav3l » Пон 20 юли 2009 19:11


Всъщност точно толкова си излизат за В5 и В5.5 - труд и части общо: 3,5 - 4, щото не се знае за колко ще можеш да вземеш комплекта дирекция...

А4 2001- (В6): около 4,5 хил, щото са кът частите за тях.
За мондео не знам.
Вектра С: над 5 - частите са кът, щото трябва да е наистина мнооого смляна, че да я хвърлят на моргата (даже имаше една морга, дето искаха 5500 само за дирекцията)

Фрилендъра ако не се лъжа беше към 3 хил.



Цените са за труд и части от нас. Т.е. оставяш си колата с десен волан и идваш да си я вземеш с ляв - нищо друго.
Вече ако клиента си има части (които в 80% от случаите не са пълния нужен набор) цените на труда се определят според модела на автомобила.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот pavlikianov » Пет 21 авг 2009 11:13


:D

Последна промяна от pavlikianov на Чет 19 ное 2009 13:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот Pav3l » Пет 21 авг 2009 11:19


0889533532 - Смяна на дирекции, Ванина Експорт, Ямбол.

Последна промяна от Pav3l на Чет 12 ное 2009 20:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Смяна на дирекцията на волана

Мнениеот pavlikianov » Пет 21 авг 2009 11:23


:D

Последна промяна от pavlikianov на Чет 19 ное 2009 13:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 358
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот borislav_mladenov » Пет 21 авг 2009 15:49


Някой в темата беше казал, че е безмислена смяната на дирекцията. Аз изобщо мисля, че е безмислена покупката на кола с десен волан. По- евтина била незнам си кво си. Точно англичаните (от където в същност предполагам и ти е автомобила) са казали " Не сме достатъчно богати, за да си купуваме евтини неща" :shock


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот AmW » Пет 21 авг 2009 16:00


Нещо не те разбирам.... кола която тук с ляв волан струва 10-12к лв а там я взимаш за 4к лв ?! Май има разлика в цената а ?

До колегите които се занимават с обръщането :) : Колко ще ми струва горе-долу обръщане на freelander?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта