смяна на дирекция (на волана)

Техническа и сервизна информация за Passat
KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 21 авг 2009 16:13


borislav_mladenov написа:Някой в темата беше казал, че е безмислена смяната на дирекцията. Аз изобщо мисля, че е безмислена покупката на кола с десен волан. По- евтина била незнам си кво си. Точно англичаните (от където в същност предполагам и ти е автомобила) са казали " Не сме достатъчно богати, за да си купуваме евтини неща" :shock

Абсолютно вярно.Освен че е безмислена е и с неясен резултат.




Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот AmW » Пет 21 авг 2009 16:48


1во не знам колко хора карат коли с обръщан волан за да дадат компетентно мнение по въпроса. И 2ро найстина ли тези разлики в цените ви се струват безмислени?


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот Pav3l » Пет 21 авг 2009 17:48


AmW написа:... Колко ще ми струва горе-долу обръщане на freelander?

За Freelander: по спомен - 3хил. за цялата услуга, включително частите.


kundak
Мнения: 136
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот kundak » Пет 21 авг 2009 17:54


колега знам че в истнатамбул правят такива работи и цената е 2000лв в бг но оставяш колата и си я взимаш както трябва и за нищо не мислиш има и гаранция и на камиони правят 3000лв


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 21 авг 2009 18:42


kundak написа:колега знам че в истнатамбул правят такива работи и цената е 2000лв в бг но оставяш колата и си я взимаш както трябва и за нищо не мислиш има и гаранция и на камиони правят 3000лв

А ти как ще излезеш от Турция без колата ми е много интересно?


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот Pav3l » Пет 21 авг 2009 18:48


KirilGeorgiev написа:
kundak написа:колега знам че в истнатамбул правят такива работи и цената е 2000лв в бг но оставяш колата и си я взимаш както трябва и за нищо не мислиш има и гаранция и на камиони правят 3000лв

А ти как ще излезеш от Турция без колата ми е много интересно?


Ами как - като отидеш с още една кола, или като си вземеш отпуск... Пък като сметнеш колко пари ще трябва да предвидиш за път на две коли - и в двете посоки, или за хотел и другите разходи... Всеки да си смята сам ;)


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Пет 21 авг 2009 18:49


Pav3l написа:
KirilGeorgiev написа:
kundak написа:колега знам че в истнатамбул правят такива работи и цената е 2000лв в бг но оставяш колата и си я взимаш както трябва и за нищо не мислиш има и гаранция и на камиони правят 3000лв

А ти как ще излезеш от Турция без колата ми е много интересно?


Ами как - като отидеш с още една кола, или като си вземеш отпуск... Пък като сметнеш колко пари ще трябва да предвидиш за път на две коли - и в двете посоки, или за хотел и другите разходи... Всеки да си смята сам ;)

може на границата да я помислят за съмнителна и да я разглобят за тайници и.. замина работата..
извинявам се за офф-топик-а


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 21 авг 2009 18:56


Като влизаш в Турция колата ти я записват в паспорта и не може да излезеш без нея нито тя без теб.А иначе може и с реис да се върнеш не ти трябва друга кола.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот AmW » Пет 21 авг 2009 19:29


Вариянта с турция е доста несигурен. А пък и преди време ми искаха 3к. за б5.5 а сега ми искат от 2000лв до 2500лв.


Потребителски аватар
koceto_pz
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот koceto_pz » Пон 21 сеп 2009 23:49


ЗДравейте колеги,гледам че темата е малко стара но има и аз какво да споделя :) .
Май месец тази година ходих на почивка в Англия и си рекох така и така ще ходя нека поне си докарам колата на мечтите ми...Там си купих Ауди А6 C5 1.8Т в перфектно състояние.Прибирането ми излезе около 700 лева с включени :застраховка за 4ри дни,ферибот Англия-Франция и Калафат-Видин,бензин...кафета ,винетки та общо около пак казвам 700 лева.
Прибрах се в БЪлгария и след около 3 седмици реших да започна интервенцията по обръщане на дирекцията.Разглобихме колата с помоща на моя помощник и останах разочорован...до последно си мислех че има оставени инициали от лявата страна за педалите и кормилния прът.За съжаление не беше така,викам на мойто момче :Айде Гога да сглобяваме и ще си я карам с дясен волан.След около час дойде един познат който каза че е обръщал волана на такова Ауди и ми каза:Трябва да смениш панела(ламарина) зад педалите :shock ...И до ден днешен благодаря на този човек че ми даде идея и ми вдъхна кураж.90% от частите ги купих наведнъж за да ми направят добра цена,за 8 дни колата беше вече в движение с ляв волан :D .Ако трябва да бъда искрен имах доста изненади с разни дребни детайли...но колата я направих без компромиси!Единсрвено в момента си издирвам предни кори зелена кожа :? ...май това ще излезе най голямата трудност :banghead: .
Единственото за което съм търсил помощ(което не е малко) беше един колега да ми смени рейката и да ми монтира металния панел зад педалите.При сглобяването на таблото за по сигурно освен оригиналната изолация сложих допълнително оше за по сигурно!Смея да твърдя че по нищо не може да се познае че колата е с обръщана дирекция :) .Отворен съм за помощ към всеки един от вас който има нужда от помощ :beer .
Аз се намирам в Пазарджик skype sunshai_koko Костадин.
Ето ви един линк към един друг форум да видите колата в двете и състояния.Там съм написал колко ми е излезнала колата със всички разходи .
http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=60104&st=0


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот pavlikianov » Нед 14 мар 2010 12:24


Браво на колегата, някой друг няма ли да се похвали с обръщана машина! Аз чакам моята да дойде тези дни и ще я покажа като я завърша!


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот AmW » Нед 14 мар 2010 14:53


:kef: :kef: :kef:
И аз ще се похваля скоро :)
Ще пусна и снимки, но в готово състояние само.


п.п. Ей ма тия в Ауди форума много ги разбират нещата бе mhihi


Потребителски аватар
kretenia
Мнения: 111
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот kretenia » Сря 17 мар 2010 20:01


Аз карам Пасат Б5.5 с обърната дирекция безпроблемно вече четири години,ако нещо конкретно ви интересува с готовност ще отговоря.До сега не съм имал проблем заради обърнатата дирекция-напротив това попречи да ми я откраднат-гадовете се забавиха докато ми открият ключалката(оригинално я има само на шоф.врата) при ман тя е на пасажерската и това ги е забавило и след това ми се иска да им бях видял физиономийте,като не са намерили сервизната букса на обичайното място(от там деактивират имобилайзера),след дълго ровене са я намерили,но това доста ги е забавило и аз успях да ги видя и прогоня.


Потребителски аватар
pavlikianov
Мнения: 300
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот pavlikianov » Сря 17 мар 2010 20:42


Аз също имам добър опит, вече обърнах няколко безпроблемни и ако някой има нужда ог помощ да казва!


Arshicage
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 02 юли 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: смяна на дирекция (на волана)

Мнениеот Arshicage » Вто 22 юни 2010 16:36


Моето мнение е че като цело ни си заслужава обръщането на дирекцията.
Искам да добавя че има едно нещо по което винаги можете да разберете дали колата е с обърната дирекция.
Всеки знае че до съединителя има направено място където да си почива кракът на шофьора. Именно там е разликата. Според мен никога няма да е както трябва след смяна на дирекцията. Аз мислях да правя тази "операция" но следкато покарах седмица две и се отказах.
успех на всички които въпреки всичко се навият на смяна на дирекция.

P.S. Ако толкова държите на нормална дирекция дайте 1000лв повече и си купете кола която си е с нормална дирекция.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 241 госта