Съвет за Passat

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
gigaset
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 21:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Съвет за Passat

Мнениеот gigaset » Чет 18 окт 2007 14:33


Здравейте,вкарал съм се в един голям филм:)
Да почна от начало, скоро предстои покупка на нова кола решил съм да отида до Италия там имам човек които се занимава с коли и може да помогне.Бюджета е 20000лв
Та много бях мераклисан на BMW 320D E46 ама като разбрах че е безбожна подръжката на тая кола и се отказах и си се върнах пак към VW,колебанието е междуPassat В5 и В5,5 TDI знам че предницата е калпава алуминиева и какво ли не сам слушал но като чета постовете тук като изключим ходовата част другото е поносимо,Въпроса е ако може да дадете савет кой от двата да гледам за какво да гледам в него,какъв е разхода тъй като аз на ден правя 100 - 150 км




Потребителски аватар
zdravko_dimitrov1986
Мнения: 1769
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот zdravko_dimitrov1986 » Чет 18 окт 2007 15:00


здравеи колега на правилната място си попаднал, ще се спро на най основните неща
1 предните носачи са алуминиеви- тоект не са толкава здрави и са доста скъпи, заедно със носачите са отляти и тампоните така че ако счупиш едното сменяш двете
2 много са скъпи -има некакви турски ама от де ги знам какви са и с какво качество са 3 за други проблеми за този модел не знам
4 за дизеловия двигател според мен по добре да нее 6 цил 150кс, земи си или 110 , 131 115 нещо от рода . На 150кс е много скъпа поддръжката
5 в италия колите до колкото аз знам не се поддържаат много ама пак е на късмет - кола втолра употреба е даста голам риск ама нали нема все пари
6 какво да гледаш ли - всичка боята дали е еднаква на всекъде износеност на интериора гумички на педали волан скоростен лост и вс др такива дребни неща . Ни.е че не може да са ги сменили ама все пак . Води си човек които разбера да ти дава съвети
7 има една тема във форума какво да гледаме при покупка на нова кола имаше и за покупка на дизел за това търси в дизеловият форем беше . Дано съм ти бил полезен


Потребителски аватар
zdravko_dimitrov1986
Мнения: 1769
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот zdravko_dimitrov1986 » Чет 18 окт 2007 15:02


http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=52018
виш това ще ти е много полезно по добре запознати хора от мен са го казали така че аиде и успех ако има нещо питаи :lol:


gigaset
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 21:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ре

Мнениеот gigaset » Чет 18 окт 2007 15:05


Мерси колега,аз това за предницата го знам и се надявам да не се чупи често, е то идеята е влезне ли колата в БГ заминава веднага в Юнитрейд
А относно Италианските коли съм на мнени е че както тук има мърлячи така има и хора които си гледат колите така че на дали там е по различно ама от кадето и да я купя е на касмет а това е нещо което нямам :)


Потребителски аватар
zdravko_dimitrov1986
Мнения: 1769
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот zdravko_dimitrov1986 » Чет 18 окт 2007 15:12


много си прав напълно съм съгласен с теб прочети тая тема дето ти я пратих много дълго беше за писане. Лично според мен има и друг вариант взимаш пасат 5 на бензин коите идва с около 1000 и нещо по евтино от дизела слагаш му един газов инжекцион и нещата заспиват. Газовия инжекцион е колката разликата дизел бензин. Верна разхода на дизела ще е помалка но обслужването и евентуално повреди ще са много повече пари


Потребителски аватар
zdravko_dimitrov1986
Мнения: 1769
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот zdravko_dimitrov1986 » Чет 18 окт 2007 15:14


ти сам си решаваш а и новите дизели с помпа дюза с тия български горива незнам как ще са - нека други колеги да кажат :oops:


gigaset
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 21:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ре

Мнениеот gigaset » Чет 18 окт 2007 15:33


Този линк за дизеловите агрегати е доста полезен.
А относно газовия инжекцион - мерси,Бащата кара пасат 2 с газ BRC и само ходено по сервизите то не е тресене не е гаснене няма мощ.
Вече полудях,какво ли не изчетох и накрая ще си остана с голфчето 3 ГТИ :)


Потребителски аватар
zdravko_dimitrov1986
Мнения: 1769
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот zdravko_dimitrov1986 » Чет 18 окт 2007 15:48


пич разлика между обикновенна газова и газов инж е ограмна . Сгазовия инж нищо не се промена само ти излиза двоино по евтино от колкото на бензин. Слагат се допълнителни дюзи и нещата са следните - разлика в мощноста няма разлика в разход съвсем малка. газовия инж е доста над 1000 лв. Но щом си решил дизел кои съм аз да ти казвам каквото си решел го прави че ако слушаш всички нищо нема да си вземеш а относно дизела гледаи да е от тези коите ти казах ако не те притесняват скъпите ремонти мое да земеш и 6 цилиндров 150 кс . Но щом си решил да сменаш колата ние сме с тебе и в радост и в проблеми


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: ре

Мнениеот myrshavija » Чет 18 окт 2007 15:58


gigaset написа:... идеята е влезне ли колата в БГ заминава веднага в Юнитрейд...

Виж първо отзивите за тях, да не си поредния в списъка оплакали се :D


gigaset
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 21:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ре

Мнениеот gigaset » Чет 18 окт 2007 16:23


...е добре де някои оторизиран сервиз ,аз поне знам за Юнитрейд и не сам се интересувал за друг досега

П.С> Юнитрейд обявиха страшна цена за сегменти на Г3 2Е - 1200лв :lol: дали може да ги бие някои по цени ,а ?


Потребителски аватар
zdravko_dimitrov1986
Мнения: 1769
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот zdravko_dimitrov1986 » Чет 18 окт 2007 16:28


малка трудна да ги бие некои - те затова се опитват да се бият сами :lol:


Gal

Re: ре

Мнениеот Gal » Чет 18 окт 2007 16:36


gigaset написа:...е добре де някои оторизиран сервиз ,аз поне знам за Юнитрейд и не сам се интересувал за друг досега

П.С> Юнитрейд обявиха страшна цена за сегменти на Г3 2Е - 1200лв :lol: дали може да ги бие някои по цени ,а ?


А 3200лв. за ремък и ролки на Б5 АДР как ти се вижда? При положение, че излиза 1000лв. макс. с работа, части, масла, филтри, включително и ролката на климатроника, която беше 160 лева.
Аз съм се оплаквала от Юнитрейд...мизерници адски.


gigaset
Мнения: 42
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 21:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ре

Мнениеот gigaset » Чет 18 окт 2007 17:50


хммм...маи намерих още една жена тук :)
ама тоя ремък попринцип колко му е цената ?


Потребителски аватар
passo2259
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 07 мар 2007 9:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот passo2259 » Нед 21 окт 2007 22:09


Вземи си В5,5 ТДИ 130кс. и си свиркай.Където и да си дизела си е дизел.Виж поне колата да е 2002-2003г. поне.


Потребителски аватар
drakano
Мнения: 225
Регистриран на: Съб 05 май 2007 13:15
Автомобил: S6 2.2TQ ABT
Двигател: AAN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот drakano » Пон 22 окт 2007 11:31


Виждам, че има сериозна дискусия по темата, и понеже и аз си избирах кола сумати месеци и имам опит.За 20к лева можеш спокойно да вземеш 5.5 дизел 130нр. Дюзите не ги мисли има си профилактики а и добавки за горивото, които чистят дюзите.Ако зимаш бензин примерно да речем горе споменатия мотор ADR можеш спокойно да му слжиш газов инжекцион BRC, който е доста интелигентен и ще караш голяма удобна кола с много малко средства.По въпроса за останалата поддръжка никакъв Юнитрейд, смяна ангренаж с труд на мен ми струва 300лева в сервиз не някой приятел.Предницата - не е чак толкова зле колкото го пишат, носачите не са чак толкова скъпи колкото бяха преди, плюс това и турски да сложиш няма да е зле защото аз не се страхувам от части правени там страхувам се от части Made in E.U.И не забравяй да прочетеш темата за това какво да гледаш като си купуваш кола-мен много ми помогна.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта