Passat B4 1.8Mi ABS стъпково моторче - настройване?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Стъпково моторче - настройване?

Мнениеот Pet_rov » Пон 22 юли 2013 11:27


По-нагоре писах за моторчето. Това, което взех от моргата, го сложих направо на колата. Нищо не съм адаптирал. И аз гледах руския сайт, даже имам регистрация там. По повод разглобяването и сглобяването, най-важното е, преди да го сглобиш, да прибереш на ръка щока в крайно долно положение. После го слагаш, закачаш буксата и палиш. То се намества само. На бензин и на газ държи точно 950 оборота, независимо дали е топла, студена, на бензин, на газ, с климатик или без. Единствено дето се самофорсира отвреме-навреме, но не ми е болка.
За оборотите ти на газ, които са ниски, пробва ли да регулираш от изпарителя бедна-богата смес?




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Стъпково моторче - настройване?

Мнениеот drago_tr » Пон 22 юли 2013 14:12


Елементарно е.
Последователността дали ще настроиш първо газта или бензина не е толкова важна, но може и да се размени за проба.

За регулирането на бензин.
Слагаш моторчето и закачаш буксата. Даваш на контакт без да палиш. Натискаш на моторчето бутончето отпред и то се прибира. Без да пускаш бутончето откачаш буксата. Тоест моторчето да остане в прибрано положение. Изключваш контакта. Закачаш буксата и си готов. Нататък то самичко ще се регулира.

За регулирането на газта. Трябва да ти е загряла колата.
На не запалена кола откачваш буксата на моторчето. Палиш колата и минаваш на газ. Връткаш само от изпаритела докато ти харесат оборотите,,,ако имаш оборотомер още по добре. Гасиш колата. Закачаш буксата на моторчето. Палиш. Готов си.
Черпиш на ляво и на дясно.


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Стъпково моторче - настройване?

Мнениеот milen_1975 » Вто 23 юли 2013 21:53


Взех днес едно Ловато! Утре ще го бодна, и ще видя кво става с тия обороти и богати смеси? Мисля, че проблемите с газта ще отшумят, ама сутрешното еднократно форсиране на студен мотор, при палене на бензин ще си остане :mhihi


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Стъпково моторче - настройване?

Мнениеот milen_1975 » Сря 07 авг 2013 1:23


Не съм от Петричкия край, и не съм гадател, но в сучая излязох прав :mhihi С новото Ловато изминах около 1000 км. Разхода на газ ми падна с около 2л на 100 км извънградско, от което съм доволен. Но проблема с празния ход сутрин на студено палене си остана. Форсира се по 1-2 пъти докато не превключа на газ. А ако обърна на газ директно на току що запалил студен двигател, се форсира по същия начин, като на бензин :banghead Демек на студен двигател си вдига от само себе си обороти, без значение дали е на бензин или на газ :mhihi Навлезе ли двигателя в нормална работна температура, всичко се нормализира! Противоположния проблем, падането на оборотите под 500, за което споменах по горе също се появи веднъж, и след смяната на изпарителя! Не знам вече, аман от тая 20 годишна кошница :mhihi Опитвам се да не обръщам внимание вече. Но се дразня, като спра на някой светофар, и колата започва "сама да си подава газ", или да е пред гаснене докато чакам да ми светне зелено :Mr Green Fun


Потребителски аватар
alibaba
Мнения: 31
Регистриран на: Чет 29 яну 2009 16:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стъпково моторче - настройване?

Мнениеот alibaba » Съб 22 ное 2014 22:17


Здравейте,
НАИГРАХ се с втора употрба стъпкови моторчета 2бр. купих ново китайско издържа 2 месеца и блокира в крайно положение.
Та сега взехме кредит с жената и част от него отиде за ново BOSCH моторче.
Чета темата , но мисля че няма да се справя не ,че съм с две леви ръце до сега аз си ги монтирах ,но без реглаж.
Колко струва монтажа с реглажа и къде мога да отида в София да го направя.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Стъпково моторче - настройване?

Мнениеот Iezekil » Нед 23 ное 2014 8:57


Не виждам какво точно има да се регулира.Махаш едното и слагаш другото.Това с натискането на щока за прибиране в крайно положение и прочие е при адаптиране на ТПС-а.Аз лично като съм сменял моторчета не съм правил никакви допълнителни манипулации.


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стъпково моторче - настройване?

Мнениеот bachest » Чет 18 дек 2014 18:59


alibaba написа:Здравейте,
НАИГРАХ се с втора употрба стъпкови моторчета 2бр. купих ново китайско издържа 2 месеца и блокира в крайно положение.
Та сега взехме кредит с жената и част от него отиде за ново BOSCH моторче.
Чета темата , но мисля че няма да се справя не ,че съм с две леви ръце до сега аз си ги монтирах ,но без реглаж.
Колко струва монтажа с реглажа и къде мога да отида в София да го направя.

Здравей alibaba,
големи перипетии си имал с това моторче. Идеята е, че на самото моторче на върха на буталцето има обикновен контактен датчик, който работи в две положения - отворена и затворена верига. А чрез него ECU-то формира режимите на двигателя на празен ход и принудителен празен ход и режим ускорение. Регулирането се състои в това да замериш при максимално прибрано буталце и отпуснат педал на газта, контактният датчик да е отворен. При поставяне на пластина с размер 0,5 мм, датчика е нужно да затвори веригата. Има едно винтче с което се регулира тази хлабина, но при смяната с друго моторче в повечето случаи няма нужда от такова регулиране. Ако още имаш нужда, кажи и ще ти опиша стъпка по стъпка как се регулира.

Аз карам с моторче втора употреба вече няколко години. Спомням си, когато се отбих до автоморгата, човека там ми даде едно моторче - май за 50-тина лв. беше. Отидох до колата, замерих го с мултицета и видях, че не работи. Върнах се при него, да ми даде друго ако има и докато още му обяснявах, той с едно движение на едната ръка отвори чекмеджето до него и с другата ръка извади второ моторче. Останах изненадан от бързината с която го направи. После пък той остана изненадан от бързината с която аз с мултицета замерих моторчето и виждайки че е изрядно, му казах че го вземам. :smile ...като се прибрах вкъщи си го монтирах и наистина нямаше нужда от регулиране на хлабината - беше настроена в нормите.


sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Passat B4 1.8Mi ABS стъпково моторче - настройване?

Мнениеот sers » Пет 15 ное 2019 10:42


Браво за темата, помогна ми за моя пасатор :mrgreen



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: A999, IronMaiden, Kr1s0o и 57 госта