Проблем с предницата

Техническа и сервизна информация за Passat
n2o
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Проблем с предницата

Мнениеот n2o » Вто 12 фев 2008 20:16


Здравейте колеги,да ва питам-като врътна геврека се чува един звук ,все едно удар със щанга.Дали е някакъв сериозен проблем? Имате ли идея от какво се получава така?




Потребителски аватар
stef_62
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 20:36
Автомобил: VW Passat 3
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот stef_62 » Вто 12 фев 2008 20:29


Здравей колега, както казват някой колеги от форума поне кажи за какъв модел става въпрос. Колкото до питането ти, най добре прескочи до някой сервиз да погледнат колата. Все пак става въпрос за предницата. Може да е всичко, аз имах подобен проблем като завивах с пълен десен и се оказа маншона на полуоската. Успех.


n2o
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот n2o » Вто 12 фев 2008 21:04


Става въпрос за Б 3.Наскоро имах проблем с хидравликата,виеше много силно ,но като смених хидравличната течност,виенето почти спря.Но като завиваш наляво или надясно, се чува еднократно един нещо като удар.
Имате ли идея от какво може да е това?Някой имал ли е подобен проблем?


Потребителски аватар
Велосираптор
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 02 май 2007 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот Велосираптор » Вто 12 фев 2008 21:28


аз имах подобен звук - от строшен лагер на тампона на макферсъна.строшиха се последователно през няколко месеца.мисля че има пряка зависимост кой е строшения и от коя страна се чува звука;когато е дефектирал десен - при навиване на волана надясно/а и при връщането му към изправено положение/дрънчи от към дясното колело.страничен ефект е,че волана почва да се върти по-трудно.тампончето струва около 25лв;смяната- според майстора.
ако е това не е чак спешно за смяна, по-скоро е неотложно.


n2o
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот n2o » Вто 12 фев 2008 21:45


Велосираптор написа:аз имах подобен звук - от строшен лагер на тампона на макферсъна.строшиха се последователно през няколко месеца.мисля че има пряка зависимост кой е строшения и от коя страна се чува звука;когато е дефектирал десен - при навиване на волана надясно/а и при връщането му към изправено положение/дрънчи от към дясното колело.страничен ефект е,че волана почва да се върти по-трудно.тампончето струва около 25лв;смяната- според майстора.
ако е това не е чак спешно за смяна, по-скоро е неотложно.

колега при връщането на волана нищо не дрънчи


Потребителски аватар
fidrimku
Мнения: 260
Регистриран на: Вто 07 авг 2007 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот fidrimku » Сря 13 фев 2008 9:37


Колега при мен беше хлабина в рейката!!! Така че виж за какво става въпрос във някой сервиз - може инакрайник например да е :wink:


n2o
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот n2o » Сря 13 фев 2008 20:05


Мерси много колеги


scruc
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 0:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот scruc » Сря 13 фев 2008 22:51


Велосираптор написа:аз имах подобен звук - от строшен лагер на тампона на макферсъна.строшиха се последователно през няколко месеца.мисля че има пряка зависимост кой е строшения и от коя страна се чува звука;когато е дефектирал десен - при навиване на волана надясно/а и при връщането му към изправено положение/дрънчи от към дясното колело.страничен ефект е,че волана почва да се върти по-трудно.тампончето струва около 25лв;смяната- според майстора.
ако е това не е чак спешно за смяна, по-скоро е неотложно.



Абсолютно същото нещо се появи и при мен, силно изщракване (изтропване) отпред от дясно, днес прегледах колата и установих че десния лагер на макферсона е почти блокирал, в следствие на което цялата пружина се мести в леглото си от което се получава и това изщракване.Хидравликата не съм я осетил да е по тегава но понеже колата е при мен от 5 месеца предполагам че със взимането нещата са били така, просто сега вече е съвсем блокирало.Още в събота или неделя се захващам да ги сменя и двата лагера ,после на реглаж и мисля че всичко ще заспи.


n2o
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот n2o » Чет 14 фев 2008 21:51


scruc написа:
Велосираптор написа:аз имах подобен звук - от строшен лагер на тампона на макферсъна.строшиха се последователно през няколко месеца.мисля че има пряка зависимост кой е строшения и от коя страна се чува звука;когато е дефектирал десен - при навиване на волана надясно/а и при връщането му към изправено положение/дрънчи от към дясното колело.страничен ефект е,че волана почва да се върти по-трудно.тампончето струва около 25лв;смяната- според майстора.
ако е това не е чак спешно за смяна, по-скоро е неотложно.



Абсолютно същото нещо се появи и при мен, силно изщракване (изтропване) отпред от дясно, днес прегледах колата и установих че десния лагер на макферсона е почти блокирал, в следствие на което цялата пружина се мести в леглото си от което се получава и това изщракване.Хидравликата не съм я осетил да е по тегава но понеже колата е при мен от 5 месеца предполагам че със взимането нещата са били така, просто сега вече е съвсем блокирало.Още в събота или неделя се захващам да ги сменя и двата лагера ,после на реглаж и мисля че всичко ще заспи.

Колега после да споделиш какво постигна след ремонта-ОК


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Мнениеот stanev11 » Съб 16 фев 2008 14:20


имах същия проблем като твоя,оказа се че е къса щанга на рейката,с времето се появява хлабина и тропа при навиване на място на волана.Струваше около 27лв но с гаранция има и вариант от 17лв


n2o
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 10 фев 2008 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Мнениеот n2o » Съб 16 фев 2008 16:54


stanev11 написа:имах същия проблем като твоя,оказа се че е къса щанга на рейката,с времето се появява хлабина и тропа при навиване на място на волана.Струваше около 27лв но с гаранция има и вариант от 17лв

Има ли опаснот да се кара така


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Мнениеот stanev11 » Вто 19 фев 2008 22:55


по принцип не,но е много дразнещо,а и рано или късно трябва да го смениш.Досега не съм чул на някого точно тази щанга да се счупи



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: loopman и 185 госта