Как да караме икономично В5 1.8 Т?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Re: Как да караме икономично В5 1.8 Т?

Мнениеот Dan4ote » Чет 21 фев 2008 14:17


GOLF@ написа:
С риск да се приеме като спам, но 1.8Т само на старт е по-добре после или същото или дизела е по-еластичен.
Например сравнение с 130кс:
http://www.zeperfs.com/duel385-562.htm


Е то от тези цифри се вижда, че 1.8Т е по-бърз мотор. Само от 4-та и 5-та от 80-120 го бие, но когато правиш състезание, няма да караш с 1800 оборота. То е ясно, че печката има по голям вътящ момент и силата му е на ниските. Според мен 1.8Т е по-еласатичен и доставя по-голямо удоволствие от 1.9тди. Друг е въпроса кой мотор е по-добър за нискък разход, градско шофиране и.т.н.




wengen
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот wengen » Съб 23 фев 2008 23:13


Малко данни! Понеже пуснах темата и гледам, че ме хокате затова дето съм си купил 150 коня, а не искам да им давам зоб!:) Държа под капака да има мощност, иначе карам леко и плавно. Днес минах 300 км, с приблизително 19 литра, това добре ли е. Два пъти за по около 2 минути съм карал със 160, през останалото време с не повече от 120, на места и с 90. Пресякох Стара планине през Петрохан. Като тръгнах от София сипах за 50 лева, сега имам още да си джиткам из града.
И понеже говорим за икономии, и понеже един колега по-горе написа че този мотор се държи добре и с газов инжекцион, ви питам, как е тоя двигател на газ? Губи ли мощност или не би трябвало да прави разлика?


Потребителски аватар
bobipepi
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 17 яну 2008 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bobipepi » Нед 24 фев 2008 10:37


На мен среден разход ми дава около 9.8 - 10.За икономичност чак не съм мислил върху стила си на каране но четох за да пазиш турбината сутрин е хубаво да поработи 1-2мин. на място при яко мачкане на високи обороти да не изключваш от скорост а да я оставиш да поработи на по ниски. За икономия ще слагам газ иначе каква икономия мислиш да постигнеш от начина на каране особено в това софийско задръстване.При това колега ти с TDI ли си или Т бензин,щото като смятам разхода ти е около 6 на 100км и си направо за черпавка или нещо се лъжеш.


wengen
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот wengen » Нед 24 фев 2008 10:56


С бензин съм и може нещо да се лъжа, но не много!Щото не съм я засичал от пълно пълно. Но като гледам индикацията на бензина така правя смятката. Във всеки случай не е повече от 7, което е добре. Мисля да тур газ че само в София предимно карам и при това положение, няма икономия а и не ти трябва цялата мощност.:)


Потребителски аватар
bobipepi
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 17 яну 2008 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bobipepi » Нед 24 фев 2008 11:11


Колега доста се чудих за газта и четох във форума.Много казват НЕ на това за този мотор, но в понеделник имам час в Старгаз на хладилника и ще я слагам.Цената е 1350лв-българска за този двигател и освен ГИ за тези коли поне от форума разбрах друго не става.А дали ще и падне мошноста ще видя,при това има копче за бензин като решиш да лудееш щракаш и литваш.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dispatch, loopman и 179 госта