Бензинова помпа

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Lisho » Съб 29 мар 2008 15:10


stratcross написа:
Mustang GT-R написа:
stratcross написа:Понеже и мене ме чака сваляне на помпа, да питам - нужно ли е да се маха резервоара, или мога да сваля помпата без да бутам резервоара?

P.S. Сори ако въпроса е тъп ама не всеки е майстор нали?

Не, не се сваля резервоара! От багажника, вдясно от дупката за резервната гума, имаш достъп до помпата.


Пропуснах да кажа че пасата е комби - има ли някаква разлика в разположението на помпата?

За почистване на цедката на помпата не се налага сваляне на резервоара.
След като си с комби надигни стелката в багажника и в дясната му страна ще видиш една кръгла ламарина захваната с три видий развиваш ги и махаш ламарината (капака).Под този капак е гърловината на резервоара.Първо се разкачат бензинопроводите (внимавай да не им объркаш местата-вход бензин към двигателя и връщане излишен бензин от двигателя) и куплунга за ел.захранването на помпата.След това се развива голямата пласмасова "гайка".(Тази гайка е много здраво стегната, но с една малка дървена летвичка и чукче ще успееш да я развиеш (затягането става пак със същите инструменти.Ако не затегнеш "гайката" достатъчно има вероятност да влиза фин прахоляк от пътя и да ти "цапа" бензина т.е с течение на времето да се образува утайка).Пластмасовата капачка с двата отвора за бензина се издърпва леко нагоре (около 3-4 пръста) така, че да може да се отвори гърловината на резервоара.Бръква се в резервоара и се хваща помпата както е цяла с поплавъка - всичкото.Завърта се наляво и се издърпва нагоре (завърта се докато се освободи захвата).Сега дали се върти 1/3 оборот или повече не мога да преценя.Ако приемем, че помпата е в положение на часовниковата стрелка сочеща 12 върти се наляво докато стане 9.След като се издърпа помпата хубаво е още докато е в резервоара да се позавърти във всички възможни положения. Това се прави за да може бензина който е в помпата да се излее в резервоара иначе рискуваш да похабиш около 600-900 мл бензин т.е изваждайки помпата и накланяйки е някаква посока виждаш как шурва бензин в краката ти.Не, че ще минеш без загуби обаче ако я оцедиш в резервоара ще са минимални.
*** Мой съвет източи и прецеди бензина.Иначе почиствайки само цедката на помпата няма да има кой знае какъв ефект ако бензина не е бистър.При мен за една седмица 3 пъти свалях и чистих цедката на помпата заради мътен бензин (не зареждам на друго място освен на Лукойл), но явно и при тях не всичко е цветя и рози.
Ако има нещо което не съм успял да го обесня разбираемо - питай.
Успех




Потребителски аватар
kofata
Мнения: 216
Регистриран на: Пон 26 май 2008 18:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kofata » Вто 02 сеп 2008 10:35


*** Мой съвет източи и прецеди бензина.Иначе почиствайки само цедката на помпата няма да има кой знае какъв ефект ако бензина не е бистър.При мен за една седмица 3 пъти свалях и чистих цедката на помпата заради мътен бензин (не зареждам на друго място освен на Лукойл), но явно и при тях не всичко е цветя и рози.
Ако има нещо което не съм успял да го обесня разбираемо - питай.

колега lisho,
и аз имам същият проблем с помпата сжалил съм я, но как да филтрирам бенз-а? до колкото знам резервоярите на тези коли нямат пробка.
(колата ми е пасат Б4 1.8 АБС)


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Lisho » Сря 03 сеп 2008 13:21


kofata написа:колега lisho,
....до колкото знам резервоярите на тези коли нямат пробка.
(колата ми е пасат Б4 1.8 АБС)

За съжаление е така.Има няколко начина (пробвал съм ги).Като най-успешен според мен си остава развиване на "голямата гайка" на резервоара отместване в страни на капака с горивопроводите и пъхане на един маркуч в резервоара. При този начин имаш видимост какво става вътре в резервоара и може да направляваш потопения край на маркуча към места в които от естествената форма (вдлъбнатини) на резервоара се получават "езерца" така, че да ги "изпомпаш". Другият е: пъхаш през гърловината на резервоара (през която зареждаш на бензиностанцията) дълъг маркуч така, че да стигне дъното на резервоара и точиш.Какво обаче точиш и какво остава в резервоара един Бог знае - работа на тъмно.
През какво мислиш да го прецедиш бензина ? Аз го прецеждам през 2-3 ката филтърна хартия (от филтър за двигателя).Е не е като да го оставиш да се отаява 1 месец, но все пак върши работа спира доста мизерии.
Успех


Потребителски аватар
kofata
Мнения: 216
Регистриран на: Пон 26 май 2008 18:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kofata » Сря 03 сеп 2008 20:17


един колега от форума ми обясни как се сваля целият резервоар (около 5, 6 болта и две скоби) и мисля да го сваля и да го промия през отвора на помпата, а колкото до бензина около 10 литра е може и да го изхвърля ако е много мръсен иначе незнам с какво да го филтрирам. Само не искам пак да смянам помпа че много пари :shock


Потребителски аватар
kolia76
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 22 фев 2005 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kolia76 » Пет 05 сеп 2008 12:40


каква е цената на помпа ?
В един сервиз ми предложиха 2 варианта 200лв. или 80 лв.(турска)


Потребителски аватар
kofata
Мнения: 216
Регистриран на: Пон 26 май 2008 18:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kofata » Съб 06 сеп 2008 19:06


а тази за 200 каква е? аз намирам италианаска (незнам далие по-добра от турската) за 170, а лично за моята кола ми излезна 70 (нова ама в тази държава всичко става с връзки) ама свърши курса бързо за сметка на това :evil:


skk
Мнения: 88
Регистриран на: Сря 21 юни 2006 8:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Za pompa

Мнениеот skk » Нед 07 сеп 2008 11:04


Щом не се е разбръмчала много вади я и чисти цедката, Моята помпа така започна преди година, ако тогава бях я изчистил още щеше да кара. Сега като я свалих видях че цедката е задръстена ама вече е късно тя се разви ужасно.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Нед 07 сеп 2008 12:56


Просто трябва да се "освежава" бенза в резервоара,както казаха някои-да се покарва и на бензинец.Така е с газените устройства,компромис, ..ем сърби..ем боли..


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Rosenirs » Пон 29 сеп 2008 18:39


Здравейте колеги,имам няколко въпроса относно бензиновата помпа.Преди 7-8 месеца ми я смениха със нова италианска но ето че сега отново имам проблем със нея.Помпата в момента се чува да върти когато дам на контакт но няма достатъчно налягане.Проверката я направих преди филтъра на бензина за да съм сигурен че не е запушен макар че когато смнениха помпата сменихме и филтъра.Според вас има ли вероятност да се е задръстила цедката на самата помпа за да не прави достатъчно налягане или отново е заминала помпата.Интересува ме също помпата отделно ли се продава от корпуса защото тази италинската когато са я слагали са я пригаждали понеже нямало като оригиналната която се беше разкапала цялата.Мога ли да намеря нова помпа със корпус като оригиналната или да търся втора употреба.Става въпрос за пасат B3 RP е двигателя.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта