Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Техническа и сервизна информация за Passat
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Нед 20 юли 2014 19:51


я кажете от какво може да не ми светят всички светлинки на плафоните ? Изведнъж спряха - огледах бушоните- няма изгорели.




novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот novatora » Пон 21 юли 2014 14:14


Моя б5.5 го карам вече 2 години и са заминали почти всички крушки. Свети само една- пасажерската. Манипулацията ми се струваше трудоемка с главоболия. Но сега като гледам снимките и клипчетата, мисля че ще пробвам и аз . Само не разбрах дали крушка с жичка да сложа или диод? Кое е по добрия вариянт? Навит съм даже и оригиналните крушки да купя за да нямам главоболия и ходене по жичкаджии


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот yanio » Пон 21 юли 2014 15:59


диод сложи поне да си сигурен ,че ще те надживее :mhihi . Не е голяма философия , струва стотинки , а и друго си е сам да си го направиш.


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот sportul » Пон 21 юли 2014 21:04


Оригинални са по 7лв в най-добрия случай .


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот novatora » Вто 22 юли 2014 8:24


Ще пробвам с диоди. Ако нещо немога да ги измайсторя както трябва ще взема оригиналните. Иначе е по комфортно вечер като ти светят въздухоотводите.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Вто 22 юли 2014 9:03


Диод + 560 до 1 Ком резистор и си ти :th_up

Ела да видиш комфорт при мене- нищо не свети, което се регулира от потенциометъра.

Вчера вадих само Мулти ключа и го мерих- влиза един + червен, и три минуса в него.
Ключа си провежда към останалите клеми при завъртане- предава плюсове и фаровете са ОК. И на тези по тънките кабелчета които вероятно са за подцветката също им предава +.
Как обаче потенциометъра тогава регулира силата на светене и на самият ключ е загатка за мене все още ?


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: ре

Мнениеот JuStan » Вто 22 юли 2014 9:21


:exclaim

Последна промяна от JuStan на Сря 23 юли 2014 13:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kris11 » Вто 22 юли 2014 11:45


@novatora В "Елимекс" има с по 8 и9 светодиода за Т10 и Т11 на смешни пари от 2-2,50 лв за "лампа" с св.диоди.
Има и набори с по 15;18 и 24 светодиода от 5,50 -7,80 лв. Ден става.

@kossis - писах в др. тема.Потенциометъра управлява електронна схема с краен MOS транзистор. Той е регулиращия елемент. Имах схема за Г3 и П Б3/4 , но не я намирам. Сменял с МОС а на Б4., но не помня какъв беше и с каъв го смених.
Но ти си с Б5,5 - там трябва да е шина CAN управлението.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Вто 22 юли 2014 11:51


По ВАГ ще излезе ли грешка ?

Аз вземам 360 градусов 2500 мили кандела свето от магазинче на жензкият пазат-продават само светодиоди-70 стотини е бройката. Даже ми дава по 1 килоом резистор като бонус на диод. Ама аз слагам по 510 ома за повече светене. Има всякакви диоди.

С тоя диод и 510 ома резистор предполагам не товаря схемата ? По скоро диода е с повечко ток ?


=============

Т10 може и да влезе с голямо окастряне, за Т11 забрави. В духалките де.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Вто 22 юли 2014 20:08


Оправих го ключа колеги ! Спукани спойки на платката вътре. Супер елементарен за разглобяване ! Като програматор за пералня е !

Е за това тия платки нямат место в колите ! Сега светна всичко както трябва и свалих в засилката и духалката с изгорялата крушка да я подкарам и нея.

:th_up


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Сря 23 юли 2014 8:42


Само за инфо - в контактният ключ за фаровете всички светлинки идват от свето диоди. Тоест там изгаряне на крушка няма да има.
Също видях че задният пепелник е с диод.

Духалката я изкарвам за норматив- таблото е еластично и с две по плоски и дълги отверки бръкне ли се между четирите чопа на духалката горе и долу по 2 излиза с дърпане. Преди ме беше страх да не я строша, но сега наблягам натиска върху таблото и го деформирам. То после се въстановява само.

Диода за да се постави на местото на крушката си е пипкава работа, защото и резистора се слага там и се пои през тясно отворче и късо не трябва да има, но става с повечко мъка.

Въпроса ми е в останалите копчета и това за ел огледалата какви са ламбите ? Диоди или крушки.

Остана пасажерската духалка с крушка само. Чудя се да я кормя ли и нея о време или да я чакам.
Ама вчера в засилката си играх до полунощ с тия светкавици и ключове след работа.


Потребителски аватар
dispatch
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 21 май 2008 20:33
Автомобил: Passat В6 HighLine 2010
Двигател: CBBB DSG6 02Е
Местоположение: Павликени

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот dispatch » Сря 23 юли 2014 13:52


Тая средната излиза лесно за норматив... обаче малките... разказа ми се играта с тая шофьорската.
Имаше голямо количество от "мамата"... ама накрая излезе и то с бутане отзад. Махнах капака на предпазителите и от там бутах отзад след като бях освободил четирите чопа... и пак зор.
След това не искаше да излезе черната фасунга с лампичката. Има един чоп на нея дето при мен се беше закеркенечил и докато не разглобих цялата духалка не излезе. Сложих отново лампи и на мен ми харесва как свети... еднакво силно и на двата символа.
btw: ползвах 4 ножа за хранене на Солинген.

Успех kossis! Дано при теб излезат лесно.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Сря 23 юли 2014 14:23


:Mr Green Fun

Ма те при мене още преди една година излязоха средните две и светят с диоди от тогава.

А сега излезе и тази шоферската за 2 път.
Защо за втори ?
Еми бях на вилата и правих нещо по алармата под кората. Тогава видях че нещата влизат в серия и тая духалка е думнала.
Викам я да я видя как излиза и тя, таман отзад мога да бутам. Разбрах как излиза. Иска си грубо навлизане.

Аз не препоръчвам ножове- те за закалени и се чупят лесно, нямат рамо, не повдигат достатъчно и не смачкват достатъчно таблото. Лично счупих един такъв нож, а съм доста сръчен !

С плоските отверки-обли назад-2 бр, Навлиза се грубо под чоповете и се оставя така едната, а с другата се наръчква и другият чоп. Все едно се вади гума от джанта. Иска си яко напъване.
Снощи към 8 часа след като монтирах Програматора на Пасатора :Mr Green Fun, я извадих от местото и за 5 минути без да имам вече достъп отзад-затрудняваме условията за по добро обучение и ефект. Отначалото леко и видях че си иска сила и я оправих бързо.

Ваденето на цокала с крушката става най лесно - взема се тънка отверка- много тънка и дълга. (Абе ако се напъне странично тази отверка ще се огъне.)

Та наръгва се тази отверка успоредно зад цокала (високата част на снимката) -между него и вътрешната пластмаса на отръжателя и световода. Ама да стигне чак до долу ! Защото въпросният чоп е долу на втората напречна преграда и не се вижда !
От пред има само водач в средата, които не играе роля за задържането на цокала.
При това наръгване и нахлуване естествено леко отражателя и цокала ще се раздуят. Да не ви пука-не е проблем. После като поите ламбата ще му видите сметката още толкова ! :Mr Green Fun
За да я извадите се искат и тънко-усти яки клещи с които ще хванете после цокала отпред между отражателя и цокала (по ниската част на снимката)и ще го дръпнете към вас. Та ако сте освободили добре въпросният чоп ще излезе.

Сега се чудя дали да не префасонирам и последната духалка на пасажера -така и така съм загрял да не я мотам да гори.

Изображение

Ето снимката на колегата сложена преди няколко страници в темата за да се добие по добра представа за ситуацията.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот novatora » Сря 23 юли 2014 21:25


Днес успях и аз да демонтирам въздехоотводите. Но греда. Крушките с цокъла либсват при мен. Някой ги е извадил. Бексите се мандахерцаха свободно. Еми сега от каде ще намеря такива крушки с букси? Ходих до ауто+ нямат такива. Ходих и до моргите също няма. Някой колега има ли в излишък 4 броя такива? Плащам си каквото струва. Даже ако са с диоди направени още по добре. Нека и печалба да се сложи.


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот sportul » Сря 23 юли 2014 22:04


Слагаш диоди в дупките на едното краче на диода 560ома резистор , краищата на диода ги пъхаш в буксата :th_up



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boc_ko и 182 госта