Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Техническа и сервизна информация за Passat
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Чет 24 юли 2014 9:43


novatora написа:Днес успях и аз да демонтирам въздехоотводите. Но греда. Крушките с цокъла либсват при мен. Някой ги е извадил. Бексите се мандахерцаха свободно. Еми сега от каде ще намеря такива крушки с букси? Ходих до ауто+ нямат такива. Ходих и до моргите също няма. Някой колега има ли в излишък 4 броя такива? Плащам си каквото струва. Даже ако са с диоди направени още по добре. Нека и печалба да се сложи.



Пич, ма ти си лесен !

Режеш буксите и запояваш директно към тях диодите с резистора или пък диода с резистора го запояваш към кабелчета и правиш спайка към кабелчетата на колата. После наръгваш диодите в отворите за цокала на крушката -нали имаш духалките и те си имат отражатела и световоа с отвора.
Отгоре затапи с термо силикон, обикновен силикон, лепило-хелметексово или пък черно ПВЦ лента за да не подскачат в отвора и готово. Можеш и по дебела термошлаухка да облечеш изводите на диода и двата заедно и да се получи като гумена тапа с която да натикаш в отворите целият диод и да се заглави, позволявайки изваждане при необходимост-тапа.

Ще светили добре- Да ! Ще ги гледаш ли отзад -Не ! Ще ти се налага ли да вадиш отново духалките -Не !

Незнам защо се чудиш как да си усложняваш живота и да търсиш тия глупави пластмасови цокли и да поиш в тях - да разделяш късото при поенето и тнт.
Аз така бих направил на твоето място. Много по лесно ще ти е и елементарно.

sportul- така де- аз го праскам на (-) тоя резистор 510 ома обаче. Тои е по късият извод на Диода-реже се крачето му до раздутият ограничител на диода, а +овият се накъсява много малко за да стърчи диода повече и да стига до дъното на конзолата.
Поенето е тегаво-бърка се през малкият отвор и трябва добра подготовка на кръчетата там-аз ги заливам с киселина за да ги калайдиша бързо и без прегряване и много стопяване на цокала.
После ако стане късо ви трябва малка отверка или голяма игла и разделяне.

+ на буксата е Сивият-1, а - е Кафявият-2 написано на цокала и буксата.


Вчера оправих и последната Духалка и станаха 4х4. сега само индикацията на запалката може да ми изгори.




novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот novatora » Чет 24 юли 2014 13:58


Мерси колеги. Ще ги запоя направо за кабелите и ще ги навия с нещо да легнат плътно в дупката. Идеята е оригинална. Сега ми звъняха от един доставчик на крушки. Намерили са тея крушки на умопомрачителна цена 13.50 лв. Ужас


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Чет 24 юли 2014 14:48


13.5 лв за четерите или за един ?


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот novatora » Чет 24 юли 2014 15:11


13.50 за бройка. Ако бяха всичките за тея пари нямаше да се занимавам.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Чет 24 юли 2014 15:33


Крушка от 1 ват 13.5 лева ? :screwy

Слагай диоди -няма да горят и ще светят по силно и продължително от тая скъпа крушка.

За да ги направиш да влизат плътно в цокала ми се струва най разумно или с ПВЦ изолир да намоташ по дебело назад двата извода или с термошлаух един върху друг. Така тази 'тапа' ще спира загубата на светлина нагоре.

Набутваш ги в конзолите и това е.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот novatora » Чет 24 юли 2014 15:54


Така съм решил да направя. Взех по 4бр. разпръскващи и насочващи диода. Резистори на 600 ома че нямаха 560. Запоих всичко, намотах теса изолирбан докато започне да влиза трудно и плътно диода. Монтирах разпръскващите диоди. Сега ще чакам да се стъмни за да видя ефекта. Дано да е добър че ще трябва да се збогувам с 54 гроша и риска да спя в колата някоя вечер :)


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Чет 24 юли 2014 16:07


Защо ще спиш в колата ?

Аз слагам диоди -на 360 градуса-като лампа да са. Много ярки. С резистор 510 ома ги избичих последните 2.

Не помня в централните дали не съм сложил 560 омови резистори. Верно пускам им повечко ток, ама пак ще светят по продължително от жичка.
И двата символа светят добре.

Пробвам ги още в нас на адапторче 12в.


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот ti6ogb » Чет 24 юли 2014 22:29


Крушка ,от тия без цокъл-0.30 ст. и си ти .Какви 13 лева :11 :love.vwclub


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Пет 25 юли 2014 8:15


Е че диода от запалка е аванта, но е по слаб. А тия дето ги слагам аз са от 70 стотинки + бонус резистор от 1 килоом. А друг резистора от 500-600 ома е за 10 ст.

И крушка да е пак иска запояване.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот novatora » Пет 25 юли 2014 10:04


Така снощи погледнах и ми хареса как свети. И двата самвола са добре. Диод разпръскващ и резистор 600 ома. Резултата е добър. Добре че беше тая тема защото се бях засилил да дам 54 лв за тези скапани оригинални крушки.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Пет 25 юли 2014 10:31


:beer


kamazogi
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 9:42
Автомобил: GOLF 4
Двигател: AHF
Местоположение: Lovech

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kamazogi » Вто 25 ное 2014 13:17


Здравейте колеги значи свалих си средната конзола и гледам имам крушки нямам букси та да питам дали е възможно някъде дали е възможно да има или трябва от запалката някъде да си взимам ток :)


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот yanio » Вто 25 ное 2014 14:13


Огледай се хубаво за букса , ако няма вземи ток от бутона за подгрев на задното стъкло. Той ти е най-близо.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Вто 25 ное 2014 14:18


Как така имаш крушки, а пък нямаш буксите ?

Нещо не се вързва. Свали и страничните и виж там каква е ситуацията. Страничните духалки светят ли ?

Данеби това да не са крушки, а самите световоди и конзолите да си мислиш че са крушките ?

Явно ако нямаш захранване ще ти се наложи да си прекараш или от осветлението на запалката или от контактният ключ на фаровете и осветлението за приборите.


kamazogi
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 9:42
Автомобил: GOLF 4
Двигател: AHF
Местоположение: Lovech

Re: Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kamazogi » Вто 25 ное 2014 17:53


колеги страничните не съм ги свалял но и не светят. средната я разглобих, че беше малко счупена и не бяха закачени буксите имаше си крушки и двете изгорели



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ICO-G, ivo764 и 182 госта