Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Техническа и сервизна информация за Passat
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Съб 24 ное 2012 19:27


Бате за едно си много прав че са направени да светят слабо за да не дразнят очите в тъмното. Иначе ако свети много силно със сигурност ще дразни!

Диодите в запалките за разпръскващи.

Но проблема на диода е че светлината му е "студена" и по лошо се разпространява по световода и със сигурност винаги ще е по зле от крушка за "0"-та. Какъвто и диод да сложиме се ще е тая ! Виж ако не минава през световод може и да е по силен. То диодите се ползват за пренос на инфо в невидимия за нас спектър- там им е силата(лазери и тнт.) !!!

Ако си разместил пинчетата при запояването щото се разтопява пластмасата или си о-късил нещо - от там ти идва проблема. Аз за са проблем нямам !




Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот longora » Нед 25 ное 2012 23:17


След като нагласих диодите (фасонките), всичко вече е наред и свети, както светят когато излизат от завода. Направих сравнение с тези на моя приятел и е 1 към 1. Диодите които ползвах са модел 272CW16 - 4.8mm ярки светодиоди за LED осветление с ъгъл на излъчване над 120deg. Закупени са от "Omega Light" и са с 560Ом резистор. Не успях да ги снимам, тъй като камерата на телефона ми не позволява нощни снимки, а батерия на фотоапарата нямах. Когато мога в близките дни ще кача снимки, за да видите. Диодите с насочена светлина (които се използват от човека, направил клипчето в "YouTube" не са подходящи. :) Успех на всички, които ще се захванат с не толкова трудната задача :)

Колега kossis, просто трябваше да са правилно позиционирани :) Надявам се с теб да нямаме повече проблеми с тези светлинки :)


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Пон 26 ное 2012 9:12


Трябва да се позиционират наистина, и аз се досетих че зависи колко навътре влизат и тнт. ама аз немога да се разправям с тях за сега и така стават :да:

Тия диоди дето си ползвал колега, като обикновен диод ли приличат или са от по новите чишити - плоските, не ги знам как се казват точно?

Са ги скивах -Широко ъгълни, главата им е плоска. Тоест се доближават до обикновенна крушка и яркоста на белия е доста голяма.


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот longora » Пон 26 ное 2012 14:37


По-скоро са със заоблена глава, а не плоска, като също така самата глава е много по-малка от тази на стандартния диод...


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Пон 26 ное 2012 14:42


Е сега ги гледах в магазина на Поп Богомил. Обаче да ти кажа много слабо светят а са точно 900-1200 миликандела. Докъто обикновенният диод е 8000-9000 миликандела.

Та не знам как с тоя диод ще стане по силно от един обикновен.


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот longora » Вто 27 ное 2012 16:22


Най-лесно е да ти покажа и да сравним с твоите :)


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Вто 27 ное 2012 16:56


Абе нали ти казвам моите светят ама не е кой знае кво, с крушките е по добре в крайните !
Освен това ако ги снимаш не е ясно дали ще е реално това което ще се види. За нощни снимки на тъмно се иска добър апарат и майсторлък.

Имам чувството че си ползвал 2 диода за "0" и за човечето по един ако си ги правил с тия широкоъгълните :roll:


Потребителски аватар
sp3n5
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 21:47
Автомобил: Golf MK5
Двигател: BXE 2008
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот sp3n5 » Вто 27 ное 2012 18:38


Здравейте колеги ! Поздравления за добрата тема.Благодарение на вас тъкмо успях да си сменя и аз осветлението ,понеже от както съм го взел Пасата не светеха и си мислех ,че е супер сложно да се разглоби и да се смени , но след като изчетох темата ,днес се хванах в ръце и ги смених и 4-те лампички с диоди(най-обикновенните бяла светлина насочена ,около 40-50ст. бройката + 4 резистора на 650 ома).Понеже тъкмо се прибирам и съм още с работните дрехи довечера ще снимам с професионалния апарат ,за да може да придобиете представа как е станало.Поздрави ;) :beer


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот Peteff » Вто 27 ное 2012 18:48


Моите ги смених 3 години след пускането на темата :)
Използвах същите крушки ,каквито си бяха, но сякаш свети с една идея по слабо от останалото осветление.
Като цяло средната духалка излиза доста по-лесно в сравнение с крайните.


Потребителски аватар
sp3n5
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 21:47
Автомобил: Golf MK5
Двигател: BXE 2008
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот sp3n5 » Вто 27 ное 2012 18:56


Моите светят равномерно с всичко останало по таблото ,което е добре защото си мислех че ще се открояват драстично.Наистина доста зор беше с изваждането на страничните.Нулите ми светят 1 идея по-слаби от другите ,явно така трябва.Но имам един въпрос , ако извадя врътката с която се усилва или нямалява осветеноста на таблото и го зачистя и напръскам с контактен спрей , дали според вас ще има ефект за да засвети малко по-силно?


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Сря 28 ное 2012 10:20


Нищо няма да светне по силно !

Каквото и да правиш се тая. Аз по горе написах че светлината минава през световоди и "0" е най отдалечена от източника на светлина.

Единственото е двата символа да се направят с директна светлина- с отделни крушки или да се сложи много по мощен източник на светлина.

А ако го направиш да свети по силно, може да има обратен ефект - да ти дразни очите нощем !


Потребителски аватар
sp3n5
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 21:47
Автомобил: Golf MK5
Двигател: BXE 2008
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот sp3n5 » Сря 28 ное 2012 14:54


Ато резултата , на снимките изглежда доста по-силно светенето от това в действителност.
Прикачени файлове
DSC_9559.JPG
DSC_9573.JPG


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Сря 28 ное 2012 15:02


При тебе е по-добре, можеби защото е зелено и по добре пропуска бялата светлина на диода.

На моя пасат са червени и сигурно трябваше да ръгна червени диоди, но те са с по малки мили-кандели.

Ама ми писна да се втилясвам за това. Ако изгорят крайните, ще пробвам или с червени диоди или с крушки.


Потребителски аватар
sp3n5
Мнения: 51
Регистриран на: Вто 21 сеп 2010 21:47
Автомобил: Golf MK5
Двигател: BXE 2008
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот sp3n5 » Сря 28 ное 2012 15:31


Пробвай да зачистиш самата червена лента и панела на въздухоотвода от вътрешната страна,ако ли не както ти каза пробвай с крушки :) :beer


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Б5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот kossis » Сря 28 ное 2012 16:14


Сега си спомних че като ходих на плуване и си купих очила с сини стъкла, а плувния басейн има инфо табло с червен дигитален дисплей за часа и температурата. Та с очилата нищо не се вижда от дисплея. Същия ефект се ползва от 3Д киното и очилата с различни цветни бленди.

Така че тия бяло синкави диоди не са удачни въобще за червените символчета. Трябва да се ползват или червени или жълти, като кружките. Ама са се сетих за това- тоест меки цветове. Виж при зеленото е идеално бяло синкавия диод !

Всъщност синьото и червеното са в двата края на видимия честотен спектър- абсолютно несъвместими !

Вчера намерих на централния пазар, магазин само са диоди. Купих два червени 8000 Мк, два топло бели 12000 Мк., но са насочени с малък градус. И взех като колегата longora със широк градус, светят неутрално и на тъмно с адаптора на 12 в. през резистор 500 ома са много ярки. Майче тях ще пробвам да видиме.
Интересното е че те са само 1200 Мк но това е зависимост от ъгъла и излъчената светлина. И наистина те светят на тъмно много ярко и разпръскват на всякъде. А на светло е по трудно да се види това. Също цветовете са разнообразни и аз се бърках че и те светят като диодите от запалките, но се оказа че са по бяло жълти отколкото сини !



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata и 204 госта