Хидропомпа на ABS???

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dimitoo
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 15 яну 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Хидропомпа на ABS???

Мнениеот dimitoo » Сря 12 мар 2008 22:52


Имам проблем с Passat 94г. Понякога като спирам педала на спирачките почва да се дига и да "рита" без да има причина за включване на АБС-а.
Днес ходих на диагностика и се оказа Хидропомпа- извън диапазона. Въпроса ми е дали някой може да ми помогне със снимка или картинка на въпросната хидропомпа за да знам как изглежда и каде се намира. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Andonov » Чет 13 мар 2008 10:14


Колега сигурен ли си за помпата.Моята правеше така.Докато барна педала и рита и спира все едно че натискам педала докрай.Лампата ми святка когато си иска и гасне сама по време на движение.Причина - заден ляв дачтик.Замерих съпротивление и се оказа доста голямо около 50ком (но явно се мени). Беше се напукала изолацията от там вода и корозирала оплетката.Смених кабела с антенен и всичко е ок. :wink:


apostol
Мнения: 126
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 23:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот apostol » Чет 13 мар 2008 22:39


колега ако хидро помпата не ти работи-кое според теб кара педала на спирачките да "рита"?по-вероятно е някой датчик да е "извън диапазон"(да не е достатъчно чувствителен например)и да отчита че съответното колело е спряло и ABS да се намесва,а всъшност няма нужда.това се проверява лесно-с тестер,колата на крик,завъртат се колелата последователно с еднаа и сща скорост и се сравняват показанията от четирите датчика.успех.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 121 госта