проблем с лампата на маслото на 1,8 моно 90 г.-проблема - ре

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

проблем с лампата на маслото на 1,8 моно 90 г.-проблема - ре

Мнениеот ligustrum » Съб 22 мар 2008 0:11


някой да е имал проблем с лампата на маслото тоя зумер ми наду главата масло има не загрява и се включва когато си поиска

Последна промяна от ligustrum на Пет 04 апр 2008 22:15, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ясер » Съб 22 мар 2008 9:42


Не съм 100% сигурен, но мисля, че има 2 датчика за маслото. единия е за ниско налягане а втория за високо на маслото. Ако някои от двата прави парчета май точно това е крайния резултат.


Потребителски аватар
zdravko
Мнения: 241
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот zdravko » Съб 22 мар 2008 12:00


Ясер написа:Не съм 100% сигурен, но мисля, че има 2 датчика за маслото. единия е за ниско налягане а втория за високо на маслото. Ако някои от двата прави парчета май точно това е крайния резултат.

Аз пък съм 100% сигурен, че има поне 10 теми, изписани по този проблем ама кой да потърси...ето няколко:

http://www.vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=53008&highlight=%EC%E0%F1%EB%EE+%E7%F3%EC%E5%F0
http://www.vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=75467&highlight=%EC%E0%F1%EB%EE+%E7%F3%EC%E5%F0
http://www.vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=53387&highlight=%EC%E0%F1%EB%EE+%E7%F3%EC%E5%F0


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Пон 24 мар 2008 23:43


колеги междувременно ходих при един мой приятел в сервиза му .човека чу двигателя и след кратък оглед под капака на клапаните заключи че хидрв. повдигачи са за смяна.По късно ми се обади да взема и един семеринг за разпр. вал .За всеки случай сменихме и ангр. ремък заедно с ролката .взехме ихубаво масло .Днес точно ми вика след половин час мини да я вземеш и като престигнах каза че я запалил да я чуе и на по _високи обороти остава само някакво тропане .До като бях там свали картера и две от черупките на коляновия вал оказа се че и лагерите са отишли .Поне тези които свали.Утре ще ходя да търся нови и каза да се молим да не се обажда и някой бутален болт _работата щяла да стане дебела.това е за сега утре ще ви кажа дали ще търся друг двигател :shock майтап но може и да стане истина.извода до тук ми е не пренебрегвайте датчиците дори да ви казват че на доста vw си им светят.


Потребителски аватар
picar4eto
Мнения: 49
Регистриран на: Пон 25 фев 2008 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот picar4eto » Вто 25 мар 2008 3:30


колко пари удоволствието?


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Вто 25 мар 2008 23:32


picar4eto написа:колко пари удоволствието?

повдигачи;ангр.ремък;ролка;масло(кофран);филтър;семеринг-170лв
лагери основни и биолни (не съм сигурен точно как сепише)-70лв
гарнитура-8лв .до тук това Майсторчето каза че ако се разминем само с това ще е добре.Не слагам майсторлъка обаче защото има да ми връща услуга .Като за без пари обаче днес още не беше го захванал.
Утре като го събере се надявам да изчезнат всички тропания и чукания,защото съм голям карък-купих го само преди две седмици и не можах да му се порадвам .иначе е много запазен външно,но уви май само външно.Взех го за2700.Абе утре ще видим


Потребителски аватар
moni.sim 1,6
Мнения: 50
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 20:36
Автомобил: Audi A4
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Тетевен

Мнениеот moni.sim 1,6 » Сря 26 мар 2008 0:19


ligustrum написа:
picar4eto написа:колко пари удоволствието?

повдигачи;ангр.ремък;ролка;масло(кофран);филтър;семеринг-170лв
лагери основни и биолни (не съм сигурен точно как сепише)-70лв
гарнитура-8лв .до тук това Майсторчето каза че ако се разминем само с това ще е добре.Не слагам майсторлъка обаче защото има да ми връща услуга .Като за без пари обаче днес още не беше го захванал.
Утре като го събере се надявам да изчезнат всички тропания и чукания,защото съм голям карък-купих го само преди две седмици и не можах да му се порадвам .иначе е много запазен външно,но уви май само външно.Взех го за2700.Абе утре ще видим
Най вероятно пасата е дошъл от Италия,или се лъжа!?Външно супер,а под капака :?


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Сря 26 мар 2008 1:14


moni.sim 1,6 написа:
ligustrum написа:
picar4eto написа:колко пари удоволствието?

повдигачи;ангр.ремък;ролка;масло(кофран);филтър;семеринг-170лв
лагери основни и биолни (не съм сигурен точно как сепише)-70лв
гарнитура-8лв .до тук това Майсторчето каза че ако се разминем само с това ще е добре.Не слагам майсторлъка обаче защото има да ми връща услуга .Като за без пари обаче днес още не беше го захванал.
Утре като го събере се надявам да изчезнат всички тропания и чукания,защото съм голям карък-купих го само преди две седмици и не можах да му се порадвам .иначе е много запазен външно,но уви май само външно.Взех го за2700.Абе утре ще видим
Най вероятно пасата е дошъл от Италия,или се лъжа!?Външно супер,а под капак
а :?
как позна бе човече.Явно имам още доста да уча за тези пасатори


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Сря 26 мар 2008 1:19


moni.sim 1,6 написа:
ligustrum написа:
picar4eto написа:колко пари удоволствието?

повдигачи;ангр.ремък;ролка;масло(кофран);филтър;семеринг-170лв
лагери основни и биолни (не съм сигурен точно как сепише)-70лв
гарнитура-8лв .до тук това Майсторчето каза че ако се разминем само с това ще е добре.Не слагам майсторлъка обаче защото има да ми връща услуга .Като за без пари обаче днес още не беше го захванал.
Утре като го събере се надявам да изчезнат всички тропания и чукания,защото съм голям карък-купих го само преди две седмици и не можах да му се порадвам .иначе е много запазен външно,но уви май само външно.Взех го за2700.Абе утре ще видим
Най вероятно пасата е дошъл от Италия,или се лъжа!?Външно супер,а под капак
а :?
как позна бе човече.Явно имам още доста да уча за тези пасатори :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
mitrax
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 19 мар 2007 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Мнениеот mitrax » Сря 26 мар 2008 10:10


италианските коли са СУПЕР , и друга истина има за мене , лагери , шлайфане , корекции ... . ДА , ДА , един мотор е 500 лв - ПУШКА ! и после си имаш посипнушки от стария за него :D а ламарини кой ми каже че се правят по лесно от двигател .. пак ДА ДА :)


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Чет 27 мар 2008 2:13


хора отново си имам пасаторче :D :D :D новите лагери са му заспали с леко зачистване на коляновия като отидох днес следобед мъркаше като котенце.майсторчето беше почистил основно всички местенца от където е минавало старото масло.Каза че му мясало на някакво евтино бг масло.Чудно че 4л.не са му стигнали м/у границите беше като го проверихме .но като се замисля ония от магазина ти го смятат при обикновенна смяна ,а при мен беше изцъцъркано до дупка.казаха ми да не го юркам още 200-300км и към 1000км пак там за смяна.Как му бая моя майстор на тоя двигател не знам но е ГОЛЯМ МАЙСТОР :bowdown между другото тук не говори за някви номера имам му пълно доверие.Колеги кофти започна vwистория но днес съм на осмото небе :D :o :D щях да забравя каха ми да си сменя и свещите мойте били почти заминали.вярно ли е че хубавите свещи дават нещо като икономия?


inp
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сандански

Мнениеот inp » Пет 28 мар 2008 12:02


ligustrum написа:вярно ли е че хубавите свещи дават нещо като икономия?


При мен лично след смяна на свещите (но и на термостата едновременно с това) разхода на бензин спадна между 0.5 и 1 л. Освен това се нормализираха оборотите, двигателят почна да работи някак си по-тихо. Абе направо замърка.


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Съб 29 мар 2008 0:21


inp,мерси за мнението,а също така и на останалите колеги!

При положение че мойте са почти изгорели,взех си един комплект от м-н "Косера" това в Пловдив.Там ме прати мой познат,и да ви кажа хората си разбират искаха ми номер на двигател гледат по каталог топлинни числа и тн .Взех японски триполюсни по 7 лв/бр.Като ги сменя тия дни ще ви пиша за разлики и разходи .Между другото лампата на маслото вече не свети и зумера мълчи.Както казваме -проблема решен :yahoo:


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пет 04 апр 2008 13:59


vovdvd написа:Браво

И от мен :!:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта