passat b5 почернели фарове

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: почернели фарове - passat b5

Мнениеот ChimeyJimmey » Съб 05 мар 2011 18:29


Няма фар, на който да не може да се сложи ксенон, ако си сръчен с ъгловия шлайф и бормашината... mhihi

Аз така съм си слагал моя. Виж по-горе кога съм го взел и до ден днешен грижи нямам ни на къси, ни на дълги.
А даже счупих изолацията на катода? (анода?) на едната на дългите - още си работи. :041:




Потребителски аватар
snoopcar
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 16 сеп 2009 19:19
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.9 AFN
Местоположение: Сливен

Re: почернели фарове - passat b5

Мнениеот snoopcar » Пон 07 мар 2011 17:05


fena_vd написа:http://avto-pazar.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=12296&category_id=830&option=com_virtuemart&Itemid=71 колеги някой гледал ли е тези фарове , може ли да им се сложи ксенон и тн, някакви мнения


Кненон ще може да се сложи.На мен по скоро ми е интерсно дали някой е купувал от тези фарове,че си е оферта за 85лв бройката(може би това е за сметка на качеството).Ако има някой с такива фарове да сподели впечатленията си. :idea3


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: почернели фарове - passat b5

Мнениеот feikot » Пон 07 мар 2011 17:11


Марката HUATE...Приятел,стават за ксенонка,но дали си заслужава е въпроса.Сто про ще влиза влага,ще се клати лупата и прочие.Евтиното винаги излиза по-скъпо.

ПС. Хмммм преди малко се обаждах ей така да проверя,че и чакам в Интеркар от ноември да докарат,и този ми каза,че били тайвански Хойте се преоизнасяли....


kundak
Мнения: 136
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: почернели фарове - passat b5

Мнениеот kundak » Пон 07 мар 2011 21:05


колега свалят се фарофете разглобяват се прозрачната пласмаса се тарка сас шкурка
като се почва сас суха шкурка 600 докато им събориш изгорелия слои след това се почва водна 1000,1500,2000,2500 ако имаш и 3000 след им удряш едно пастирене докато почнат да парят сас 3М паста
след това се избърсват рефлекторите сас много мек памучен парцал
без да ги миеш или нещо такова избърсваш от вътре и въшната пласмаса сглобяваш и стават чисто нови на един приятел ги направихме станаха супер-УСПЕХ ще кача снимки по нататък


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: почернели фарове - passat b5

Мнениеот fena_vd » Чет 10 мар 2011 16:25


Нямам избор колега, рефлектора е заминал а и не може да се регулира, скапани са резбите. Та ще трябва нов, просто се чудех дали е по добре с лупи или нормален депо. Що се отнася до ксенони не мисля да се превъзбуждам. Тая кола съм я взел да си върша работа а не да и робувам.


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: почернели фарове - passat b5

Мнениеот yarek » Пет 19 окт 2012 19:46


kundak написа:колега свалят се фарофете разглобяват се прозрачната пласмаса се тарка сас шкурка
като се почва сас суха шкурка 600 докато им събориш изгорелия слои след това се почва водна 1000,1500,2000,2500 ако имаш и 3000 след им удряш едно пастирене докато почнат да парят сас 3М паста
след това се избърсват рефлекторите сас много мек памучен парцал
без да ги миеш или нещо такова избърсваш от вътре и въшната пласмаса сглобяваш и стават чисто нови на един приятел ги направихме станаха супер-УСПЕХ ще кача снимки по нататък


Има ли вариант да се закупят нови стъкла за фарове, както има за г4 ?


Тико
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: почернели фарове - passat b5

Мнениеот Тико » Пон 05 ное 2012 11:01


Полировка пластика фар.doc
(427.5 KиБ) Свален 219 пъти

Колега,ето ти от руския клуб Пасат В5 една статия;ако ти върши работа - действай!


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: passat b5 почернели фарове

Мнениеот ivo_vn » Пон 08 сеп 2014 20:16


Здравейте, колеги!

Кажете дали си струва полирането на фаровете?!? Днес поразпитах по автомивки и магазини за автоаксесоари, едните викат давай, другите недей.. :mhihi
Повечето казват 2-3 месеца след полирането, и ще станат още по зле от колкото са били? :gruebel
Дайте някакви мнения. :beer


Потребителски аватар
golfgt4
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 11:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: RUSE

Re: passat b5 почернели фарове

Мнениеот golfgt4 » Вто 09 сеп 2014 15:57


с паста за зъби става повече от перфектно за не повече от 20 минути. Моите изкараха повече от 2 год. и сега пак ги полирах още две ще изкарат сигурно. За без пари толкова.


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: passat b5 почернели фарове

Мнениеот ivo_vn » Вто 09 сеп 2014 20:21


Това с пастата за зъби, го мислех за някакъв мит. :smile
Под ръка ми се намира ето тая вакса на "Mafra" Цък!, смятам да мина с шкурки 800,1000,1500,2000 и накрая с тая вакса? :gruebel
Нека, някой който е минал през тази процедура да сподели! Дали ще ми трябва някакъв препарат за запечатване на вакстата за по дълкотраен ефект, или просто да повтарям полирането през 3-4 месеца без да чакам да потъмняват?!

Поздрави! :beer


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 358
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: passat b5 почернели фарове

Мнениеот borislav_mladenov » Сря 10 сеп 2014 8:15


Аз карам Пасат Б5 вече 5 години. Моите фарове са полирани с разните му видове шкурки и накрая отгоре запечатани с безцветен лак :)Карам така вече 3та година. Нямам проблеми и съм много доволен :) след интервенцията направо прогледнах вечер :) Образува си се сноп светлинен лъч като погледнеш напред. Моите оригинални фаворе на Пасата са HELLA . Мисля че каквито и лупи да сложиш няма да светят по- добре от оригиналните си. Единствено визията на автомобила се подобрява. Иначе за оригиналните фарове за Пасат Б5 с лупи на късите :beer съм ЗА :)


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: passat b5 почернели фарове

Мнениеот lz2aii » Сря 10 сеп 2014 8:37


Преди около два месеца си полирах фаровете и да ти кажа честно, определено има ефект. За два месеца не са мръднали. Работата реално е около час. В пари излиза около 3-4 лева (за шкурка и паста). Качвам малко снимки от друга тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=384863&start=1155. Сам можеш да видиш разликата :biggrin .


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: passat b5 почернели фарове

Мнениеот feikot » Чет 11 сеп 2014 16:52


borislav_mladenov написа:Аз карам Пасат Б5 вече 5 години. Моите фарове са полирани с разните му видове шкурки и накрая отгоре запечатани с безцветен лак :)Карам така вече 3та година. Нямам проблеми и съм много доволен :) след интервенцията направо прогледнах вечер :) Образува си се сноп светлинен лъч като погледнеш напред. Моите оригинални фаворе на Пасата са HELLA . Мисля че каквито и лупи да сложиш няма да светят по- добре от оригиналните си. Единствено визията на автомобила се подобрява. Иначе за оригиналните фарове за Пасат Б5 с лупи на късите :beer съм ЗА :)


Мислиш мислиш,ама нали си чувал за патката дето мислила. Това твърдение се категоризира като безбожна глупост. Ела да ти покажа дали има разлика между супер дупер,хипер зверската 15 годишна хела,на която рефлекторите и вътре са поръсени с черен пипер все едно и с 2 годишното депо. Сам ще си сравняваш. Ама пък викаш ако е ориналдъ хела с лупа-може,ама не за нещо друго,ами щото си е хела. Това е малко като пипон (Iphone :screwy ) манията....ако не е сифон,не е телефон.

Няма рефлекторен фар,с крушка 55 вата,който да свети по-добре от лупа с ксенон.Изключваме китайските лупи за по 20 лв.все пак говорим сериозно. Никой и никога няма да може да ме убеди в обратното. Още повече за 15 годишен котурник седял по слънчевите италиански баири,не не... :scare3


Потребителски аватар
ivo_vn
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 14 май 2012 21:57
Автомобил: Passat
Двигател: AVB
Местоположение: Варна

Re: passat b5 почернели фарове

Мнениеот ivo_vn » Чет 11 сеп 2014 19:32


Благодаря за отговорите колеги! :th_up
Само не разбрах тая вакса която съм постнал по-горе, дали ще стане и за пластмаса? :gruebel


Потребителски аватар
borislav_mladenov
Мнения: 358
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:36
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 3_2 VR6 2008
Местоположение: Хасково

Re: passat b5 почернели фарове

Мнениеот borislav_mladenov » Пет 12 сеп 2014 14:35


feikot написа:
borislav_mladenov написа:Аз карам Пасат Б5 вече 5 години. Моите фарове са полирани с разните му видове шкурки и накрая отгоре запечатани с безцветен лак :)Карам така вече 3та година. Нямам проблеми и съм много доволен :) след интервенцията направо прогледнах вечер :) Образува си се сноп светлинен лъч като погледнеш напред. Моите оригинални фаворе на Пасата са HELLA . Мисля че каквито и лупи да сложиш няма да светят по- добре от оригиналните си. Единствено визията на автомобила се подобрява. Иначе за оригиналните фарове за Пасат Б5 с лупи на късите :beer съм ЗА :)


Мислиш мислиш,ама нали си чувал за патката дето мислила. Това твърдение се категоризира като безбожна глупост. Ела да ти покажа дали има разлика между супер дупер,хипер зверската 15 годишна хела,на която рефлекторите и вътре са поръсени с черен пипер все едно и с 2 годишното депо. Сам ще си сравняваш. Ама пък викаш ако е ориналдъ хела с лупа-може,ама не за нещо друго,ами щото си е хела. Това е малко като пипон (Iphone :screwy ) манията....ако не е сифон,не е телефон.

Няма рефлекторен фар,с крушка 55 вата,който да свети по-добре от лупа с ксенон.Изключваме китайските лупи за по 20 лв.все пак говорим сериозно. Никой и никога няма да може да ме убеди в обратното. Още повече за 15 годишен котурник седял по слънчевите италиански баири,не не... :scare3


Из всичко което съм прочел из форума не помня и не мисля че е правилно да се съровнават определени видове животни с някакво най- безобидно мнение просто. Та чак и до боговете си стигнал. А и не мисля, че някой изобщо го толерира. По- точно не мислЕХ до сега. Моите уважения на твоите 15343484 хиляди мнения във форума, но явно ти си един от тях.
Моля те прости моята грешка и неуточнено изказване. :bowdown Имал съм в предвид и съм искал да кажа това което съм казал относно всички продукти "МАДЕ ИН ЧИНА". И въпреки всичко си продължавам да твърдя, че рециклираната 15 годишна Хела, с дори евтин ксенон свети много, много задоволително и прилично.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 192 госта