малко смешен въпрос за пасат

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

малко смешен въпрос за пасат

Мнениеот shotoman » Пон 31 мар 2008 20:33


хора пасата е В5 и е със заводска аларма. Кажете как да демонстрирам на тея от каското алармата. :))))) знам, че е смешно ама :D




geleto75
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд

Re: малко смешен въпрос за пасат

Мнениеот geleto75 » Пон 31 мар 2008 20:43


shotoman написа:хора пасата е В5 и е със заводска аларма. Кажете как да демонстрирам на тея от каското алармата. :))))) знам, че е смешно ама :D
заключи с алармата след 30сек отключи с колата само с ключа от ключалката и отвори вратата


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ясер » Пон 31 мар 2008 20:46


Хич не е смешно даже. :)
Понеже, когато заключиш колата се чува двойното заключване и в последствие не можеш да товориш вратата, освен ако не я отключиш или с дистанционното, или с ключа през ключалката, или с трошач ;)......
обаче ако си вътре колкото и да дърпаш дружката за отваряне най много да я счупиш ;)
.........
та на въпроса как да им демострираш правиш следното.
1.оставяш шофьорскиа прозорец отворен
2.включваш алармата през дистанционното
3.изчаквасх около 15-20 секунди.
4.присягаш се през прозореца и отваряш предния капак (там на ключалката си има микрета) и алармата ще се задейства. Понеже няма ка да отворипш каквото и да е друго отваряемо - предния капак ти е варианта.
Звука ще излезе от задния ляв калник (там е клаксона на алармата)


Обаче ако имаш над средните колконки или около задните плафони едни малки кръгли дупчици, то може и да имаш фабричен обемен датчик, който се задейства ако някой счупи стъклото и навлезе в купето. Може и така да им демострираш, НО винаги на отворен джамек !!!

Успех, дано се вържат.


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: малко смешен въпрос за пасат

Мнениеот Ясер » Пон 31 мар 2008 20:55


geleto75 написа:
shotoman написа:хора пасата е В5 и е със заводска аларма. Кажете как да демонстрирам на тея от каското алармата. :))))) знам, че е смешно ама :D
заключи с алармата след 30сек отключи с колата само с ключа от ключалката и отвори вратата


И алармата ще се изключи и нищо няма да демонстрира ;)


Потребителски аватар
shotoman
Мнения: 456
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 10:31
Автомобил: VW Polo 6N1
Двигател: AEE 1997
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот shotoman » Пон 31 мар 2008 21:35


благодаря Ви :)))


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Мнениеот fichtenweg » Пон 31 мар 2008 21:42


кажи все пак какъв е резултата от демонстрацията. По абсолютно един и същ начин ли се задейства аламата на всички Б5


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ясер » Вто 01 апр 2008 0:41


fichtenweg написа:кажи все пак какъв е резултата от демонстрацията. По абсолютно един и същ начин ли се задейства аламата на всички Б5


Общо взепо по един същ начин работят, просто тези пасати който съм виждал са повечето със стандартната аларма. Тук таме има и с обемни датчици, но май по ги слагат на Пасат Б6 или тъй наречената "петица"


Един съвет към Shotoman.
Ако действително смяташ да си застраховаш колата само със заводската аларми и мислиш, че е надежна - това хич не е така.
Съвета ми е ако няма да си слагаш друга аларма, то ПОНЕ трябва да се отрежат кабелите за команда "отключване" в двете предни врати и в багажника, защото така всеки начинаещ автокрадец като сложи трошача и ще я изключи. Друг е въпроса за тапи в тоя случай.


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Вто 01 апр 2008 8:15


Как ще отвориш капака на ДВГ не знам, при мен като заключа с дистанционното/на самия ключ/ ми се вдигат всички стъкла! По добре си сложи аларма за около 100 лв., така и застрахователите не могат да претендират ако стане нещо. В моя случай не признаха заводската и написаха отзад на протокола "без аларма"- така не признават "кражба", сложих там някъква и сега всичко е о кей. Сега съм фактически с 2, то пак не е гаранция но....


leon77
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот leon77 » Вто 01 апр 2008 9:03


здр. на мен сащо не ми признаха завод. аларма. и си сложих друга иначе ако се заклочиш в колата с алармата и опиташ да запалиш с клуча се вклучва алармата, започва да свири клаксона.


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ясер » Вто 01 апр 2008 17:17


VALKOV написа:Как ще отвориш капака на ДВГ не знам, при мен като заключа с дистанционното/на самия ключ/ ми се вдигат всички стъкла! По добре си сложи аларма за около 100 лв., така и застрахователите не могат да претендират ако стане нещо. В моя случай не признаха заводската и написаха отзад на протокола "без аларма"- така не признават "кражба", сложих там някъква и сега всичко е о кей. Сега съм фактически с 2, то пак не е гаранция но....


Защото явно е направна преработка и като заключиш ти ги вдига автоматично. По принцип през оригиналното дистанционно някой модели могат да вдигнат стъклата като се задържи бутона за заключване, а всички ги вдигат като заключиш през патрона на врата и задържиш.

Оригиналната аларма на Фолксваген за нищо не става, хем я имаш, но на практика все едно че нямаш нищо.

Успех


Нека колегата Shotoman да каже дали е пробвал да я активира както се опитах да му обясня.


Потребителски аватар
STEFFO
Мнения: 96
Регистриран на: Нед 29 юли 2007 10:48
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 98
Местоположение: София

Мнениеот STEFFO » Вто 01 апр 2008 19:11


Здравейте, когато си купих колата получих само един ключ. Въобще не се замислих и направо отидох при алармаджията. Човека я прегледа и ми каза, че колата има фабрична аларма и работи. Понеже не знам къде може да е другия ключ, казах му да деактивира старата и да сложи нова - все пак е нещо :) . Техника обаче ми каза, че може да сложи нова аларма със всичките и блокировки, която да работи успоредно с фабричната и да се управляват двете с дистанционното на новата. Което означава че защитата е двойна. Така и направих, вече трети месец нямам проблеми, а удоволствието ми излезе около 150 лв.
Мисля че в този случай целта оправдава средствата.
Успех!


Потребителски аватар
Fr3nzY
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 22:58
Автомобил: VW Passat
Двигател: AFB V6 TDI
Местоположение: Бургас

Мнениеот Fr3nzY » Вто 01 апр 2008 23:27


И какво излиза от това което разбрах че каското няма да ми признаят кражба на колата защото имам фабрична аларма така ли излиза че нещо не можах да захапя


Потребителски аватар
AngelVT
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 30 май 2007 8:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот AngelVT » Сря 02 апр 2008 13:29


Моят застрохавател не признава фабричните аларми на Пасат, произведен до 1998 г. В тази връзка виж внимателно всички бумаги, покажи там разните талони и пр., ако колата е след тази година и можеш да не слагаш допълнителна аларма. Иначи си без кражба, сиреч - половин каско :) .


Потребителски аватар
Fr3nzY
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 22:58
Автомобил: VW Passat
Двигател: AFB V6 TDI
Местоположение: Бургас

Мнениеот Fr3nzY » Сря 02 апр 2008 18:10


AngelVT написа:Моят застрохавател не признава фабричните аларми на Пасат, произведен до 1998 г. В тази връзка виж внимателно всички бумаги, покажи там разните талони и пр., ако колата е след тази година и можеш да не слагаш допълнителна аларма. Иначи си без кражба, сиреч - половин каско :) .

Ако не е тайна би ли споделил кой е твоя застраховател моите са витоша не ми се е налагало да се занимавам с никакви работи не сам имам произшествия близките 6/7 години и не знам как стоят нещата но едва ли дават лесно пари иначе много лесно ми ги взеха за каското


Потребителски аватар
boiko1
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 02 окт 2005 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот boiko1 » Сря 02 апр 2008 19:30


Fr3nzY
И какво излиза от това което разбрах че каското няма да ми признаят кражба на колата защото имам фабрична аларма така ли излиза че нещо не можах да захапя

AngelVT
Моят застрохавател не признава фабричните аларми на Пасат, произведен до 1998 г. В тази връзка виж внимателно всички бумаги, покажи там разните талони и пр., ако колата е след тази година и можеш да не слагаш допълнителна аларма. Иначи си без кражба, сиреч - половин каско

.......не признават фабричните аларми,моя пасат е 2002 и пак не я признаха и требваше да сложа още една :idea:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 132 госта