Помагайте Ръчната не Бачи!Пассат б3

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
S.Raikov
Мнения: 683
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 18:53
Автомобил:
Двигател:

Помагайте Ръчната не Бачи!Пассат б3

Мнениеот S.Raikov » Пон 07 апр 2008 0:10


Проблема е следния,рачната не бачка Пассат Б3! купих нови челюсти,мислех че са износени Но не е така като новиса!Новите ги върнах!Та така Опъваме жилото от вътре където е Рачната от онези 2 гайки!Но какво става опанахме на мАх Даже сложихме гайки за подложки да опънем още и нестава рачната вече се дърпапше на няма и 4-5см и нищооо!Да няма случайно отзаде кадето са челюстите да се регулира От там,търсихме оглеждахме И не намираме!?Ра4ната спира ама съвсем малко и тря да я опънеш яко с 2ръце че да хване нещо,!да не би случайно броните на жилата даса се прецакали и да пречи на жилото се опъне както трявба??! Ако някой е запознат и знае ще съм му благодарен да Помогне!!




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнениеот dlug » Пон 07 апр 2008 7:15


Лично аз не знам защо всички си мислят (тук доста чета из форума) че жилото се опъва вътре при ръчната. От мой опит-там жилото не се пипа, те накладките се саморегулират достатъчно. Ако системата работи неправилно има друга причина. Може и да са брони както си предполжил, може самото жило да е окислило в тях, може да има проблем в барабана...трябва да се погледне. Само е сигурно, че причината не е неопънато жило от гайките


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пон 07 апр 2008 8:04


Разгледай тази тема:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=1395
Ако си с дискове, нещата са абсолютно еднакви.
При барабанните спирачки е още по-лесно. Има един механизъм в самите барабани, който законтря да не могат накладките да се връщат назад прекалено много. Вероятно е запекъл.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 133 госта