Автоматично навеждане на дясно огледало при заден ход B5.5.

Техническа и сервизна информация за Passat
sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Автоматично навеждане на дясно огледало при заден ход B5.5.

Мнениеот sashot » Вто 08 апр 2008 10:08


Тази полезна екстра е налична в някои изпълнения на автомобила.
Интересува ме дали е възможно да се задейства програмно или е необходимо допълнително оборудване.




Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Сря 09 апр 2008 11:08


Аз за пръв път чувам за нея ... интересно.


Потребителски аватар
dimoboy
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 11 яну 2006 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimoboy » Сря 09 апр 2008 12:23


Миналото лято карах Ауди с такава екстра, но честно казано според мен парктроника я обезмисля. Все си мисля, че би трябвало да може да се активира/настрои софтуерно, но как точно нямам идея.


sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Парктроникът не я обезмисля

Мнениеот sashot » Сря 09 апр 2008 16:23


поне според мен. Препятствие, което е долу вдясно няма да бъде засечено от него.


sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот sashot » Нед 27 апр 2008 16:44


Малко възраждам темата, защото я считам за полезна. Значи с въпросната екстра на навеждащо се при заден ход дясно огледало са ощастливени собствениците на пасати Б5.(5) с електрически управляеми шофьорски седалки с памет.
Мисля си, че необходимият софтуер за въпросната манипулация с огледалото си го има базово в управляващия компютър и проблемът е само да се активизира със запис на разрешаващ флаг в съответната клетка от паметта.
Спомням си че имаше тема за допълнително монтиране на круиз-контрол (темпомат) и там по аналогичен начин след механичния и електрически монтаж екстрата се активираше през ваг-ком.
Дали ако на компютъра например "му се каже", че уж има елекрически управляема седалка, той няма да почне да дава команда на огледалото да се навежда при включване на задна? Дали обаче и няма да проверява по някакъв начин за реално наличие на управляема седалка и да генерира грешки?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 229 госта