Жилото на километража!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Masculan
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Жилото на километража!

Мнениеот Masculan » Вто 08 апр 2008 19:28


Колеги, днес спря да работи циферблата на километража и скоростомера. Поглоеднах жилото-там си е.
От какво може да е? Мерси.




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Сря 09 апр 2008 14:25


Поразбутай го леко и го натисни към таблото, където влиза в чашката на таблото. Отчита ли ти изминатите километри?
Няколко хипотези.
Има вероятност да се е скъсало жилото, но малко ми се вярва да се е случило това. Може да се е заоблил четиристена, който е на края на жилото и влиза в таблото. Има също и възможност да се е скапало зъбното колелце, което придава движението, но пак е малко вероятно.


Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Мнениеот Freak_in_VW » Сря 09 апр 2008 20:28


При мене стрелката си отчита а брояча се включва когато си иска.Та въобще не е малко вероятно да се скапало някое зъбно колелце.


Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pit » Сря 09 апр 2008 21:31


Колеги, да използвам тази тема и аз да попитам: и на мен спря да ми отчита скоростта и изминатите километри, също и дневния километраж... :roll: става дума за Пасат Б3, трябва да отворя таблото или жилото е достъпно без да се разглобява?Сложно ли е много, и мислите ли че човек който не е монтьор, ще се справи?...Къде да видя това жило?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Сря 09 апр 2008 22:48


Freak_in_VW написа:При мене стрелката си отчита а брояча се включва когато си иска.Та въобще не е малко вероятно да се скапало някое зъбно колелце.

Счупено зъбно колелце при механизма за отчитане на километрите. Споед слуховете, най-често се случва, ако нулираш дневния километраж в движение на колата, но лично според мен не е много вероятно. Просто или си му е дошло времето, или джамбаза, дето е връщал километража е бил уникално некадърен!
pit написа:спря да ми отчита скоростта и изминатите километри, също и дневния километраж... :roll: става дума за Пасат Б3, трябва да отворя таблото или жилото е достъпно без да се разглобява?

Възможно е да е скъсано жилото, да е разбит червяка долу, при скоростите или да се е измъкнало просто! Т.е, това, което много точно е писал колегата Dpop.
Елементарно се сменя, но имай предвид, че жилата се различават по цвета на пластмасата, от която е направен червяка към скоростите.


Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pit » Сря 09 апр 2008 23:01


Мерси RAdotom, слагах газова вчера и е възможно при поставянето на мотора да са разбутали нещо :roll: Утре ще погледна

Погледнах днес, от към скоростите се беше развила втулката която държи жилото вкарано в скоростите. Завих го,след това отворих таблото и свалих километража, не видях нищо нередно, после затворих всичко по обратния ред, но километража не тръгва пак :oops:

А моя цвят на червяка е жълт, задължително ли трябва да е същия?..мисля че долу от към скоростите малко се е заоблило жилото...пък и самото жило не стърчи от кожуха, а е 1 см. по-навътре?


РУМЕН1
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот РУМЕН1 » Пет 11 апр 2008 10:49


За всички които имат проблем с километража най–добрия вариант да проверите жилото е да отвиете гайката от към скоростите и завъртете жилото в посока обратна на часовниковата стрелка в същото време някой да гледа километража дали стрелката ще мръдне ако мърда дори незначително значи с жилото и километража всичко е наред.Тогава проблема е в червяка в скоростите.Ако стрелката не мърда,а жилото се върти проблема е в километража.Ако жилото е блокирало или парче от него се измъкне от долната страна то проблема е ясен.ЖИЛОТО Е ЗА СМЯНА!


Потребителски аватар
ilia3
Мнения: 169
Регистриран на: Вто 04 дек 2007 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ilia3 » Пет 11 апр 2008 14:57


На мен така ми спря да работи километража преди месец и се оказа че жилото беше скъсано. С едно ново всичко се оправи


Потребителски аватар
Masculan
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ха

Мнениеот Masculan » Пет 11 апр 2008 22:38


Мерси- пичове! :wink:


Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pit » Съб 12 апр 2008 7:39


Аз смених моето и се оправи проблема, беше скъсано от към скоростите.
Само да допълня: жилото се сваля от към двигателя, издърпва се с малко сила за да излезе там където влиза в купето на гърба на километража, след това се развива долу при скоростите.после по обратния ред, наместваш отзад горе при километража, слагаш гумените уплътнения и после завиване долу при скоростите :wink: .17 лв. н'якво италианско беше, за Пасат Б4.

..Моя приятел монтьора при който ходя се смя че съм свалял километража преди това за да проверя какво става с жилото :D .


Потребителски аватар
Masculan
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ha

Мнениеот Masculan » Съб 12 апр 2008 8:48


:wink:


Потребителски аватар
Masculan
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ha

Мнениеот Masculan » Пон 14 апр 2008 15:40


А как се слага долу при скоростите, че се оказа, че е скъсано?


Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pit » Пон 14 апр 2008 20:51


И моето беше скъсано там, направо сложих новото и се молех да няма парче от старото в отвора, иначе трябва да се вади...


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Мнениеот dmitko » Пон 21 апр 2008 11:15


Вдигам темата наново, макар и леко офф-топик.

Преди година ми се беше скъсало същото жило долу при скоростите. Смених го с някакво уж читаво за 21 лева. Почти от самото начало стрелката на скоростомера с новото жило трепереше леко на скорости под 60 км/ч. От няколко дни не само, че трепери на всички скорости ами и се чува неприятно дразнещо чагъртане в таблото в зависимост от скороста.
Жилото ли е дефектно /нещо накъсано?/ или пластмасата в края му където влиза в таблото нещо се е закръглила? Може ли от не добър монтаж да се изпили тази квадратната пластмаса на края на жилото дето влиза в таблото?
Някъде продават ли се "по-оригинални" жила и долу-горе на каква цена?


Потребителски аватар
Masculan
Мнения: 108
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

ha

Мнениеот Masculan » Пон 21 апр 2008 12:40


Ами пич, всичко е възможно, ама и при мен го има това жужене в зависимост от скоростта. Взех го от Юнитрейд! Най- вероятно няма смазка в самото жило! На мен не ми трепери , а си върти нормално!
и цената не е определяща и моето е 21лв.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 230 госта