Passat B3 ел.схема на свързване за ел.стъкла и огледала?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Passat B3 ел.схема на свързване за ел.стъкла и огледала?

Мнениеот Stenly » Вто 08 апр 2008 19:51


Ами то си пише в заглавието какво търся. Имам предни и задни ел стъкла и ел огледала с всичките им компоненти трябват ми само схемите на свързване. Мисля че руснаците имаха някъде схеми но не мога да ги намеря.




asenko
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Баня

Мнениеот asenko » Вто 08 апр 2008 20:07


виж дали ще ти свърши нещщо работа
url=http://www.molia-polzvaite-drug-host-za-snimki/v.php?p=u/12/2761_178.JPG] Изображение[/url]
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
PASSAT
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 28 юли 2006 14:57
Автомобил: Passat B4
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Русе

Мнениеот PASSAT » Вто 08 апр 2008 22:16


Колега за ел стъкла и ел огледала мога да ти помогна т.к. Аз си монтирах преди около 6 месеца ел. стъкла и огледала на моят Пасат.
В един пост няма да стане за това ако искаш може да ме откриеш на :
skype: malin__83 (с 2 долни черти)
0893 699 979

Последна промяна от PASSAT на Съб 12 юни 2010 13:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Мнениеот Stenly » Вто 08 апр 2008 23:09


Мерси колеги за схемите утре ще ги погледна че се прибирам чак сега.
М/у другото специално за стъклата ще съм с комфорт модул и оригиналната инсталация.


Потребителски аватар
PASSAT
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 28 юли 2006 14:57
Автомобил: Passat B4
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Русе

Мнениеот PASSAT » Сря 09 апр 2008 8:22


М/у другото специално за стъклата ще съм с комфорт модул и оригиналната инсталация.


По същият нячин го направих и при мен, с комфорт модул. Има обаче няколко типа инсталации (знам го понеже имаме 3 пасата и 3-те ги оборудвах с 4 ел. стъкла и комфорт). Различават се в зависимост от бутоните:
1. На шофьорската врата има блокче с бутони за стъклата на 4-те врати
2. На шофьорската врата има два бутона които се намират на дръжкатана вратата, а управлението на задните стъкла става с помощта на двоен бутон намиращ се на централната конзола (под мястото за касетофон).

П.П. ако си купувал всичко на едно няма проблем, но комфорт модула са 2 вида (за 2 и за 4 стъкла) като външно нямат разлика, а номерата са еднакви, само на този който е за 2 стъкла има в края на номера буква "А"
п.п.2 За ел огледалата на мен никой не ми помогна но виж това Аз така ги свързах и всичко си ми работи


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Сря 09 апр 2008 14:11


Hi Stenly. :)
Тук има нещо писано - http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... highlight=
за огледалата.


Потребителски аватар
ChronoS
Мнения: 963
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 20:52
Автомобил: VW Golf 2 Rallye и VW Golf
Двигател: 2_9 Syncro
Местоположение: мадан/Пловдив
Контакти:

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала за Б3

Мнениеот ChronoS » Сря 23 дек 2009 17:29


За да не пускам нова тема.Да попитам как да си вържа копчето за ел. стъклата ,че съм малко неинформиран. :lol:
Ето някой снимки на копчето и кабелите.Пробвах много начини ,но неиска да работи.Изображение


Потребителски аватар
Stenly
Мнения: 1967
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София VW Golf mk1 1600GTI EG
Контакти:

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала за Б3

Мнениеот Stenly » Сря 23 дек 2009 18:24


Ехеее, аз отдавна съм с ел. стъкла и ел. огледала с подгрев; изнамерих за щастие оригинални инсталации, пребандажирах ги и сега всичко си е като оригинално. :)


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала за Б3

Мнениеот znainainai » Чет 24 дек 2009 0:38


А случайно да си със италянски стъкла? Дай снимка на старото копче. Това оригиналното по един кабел качва и смъква ( за МК3 ) едната посока е директана маса а другата е през съпротивление 100 ома мисля беше и комфорта си знае работата.
Така че ако са италянски ти трябва копче което да ги реверсира силово а това е за оперативна верига. (най-много да го стопиш).
Какви са тия жици дето се виждат? Към какви цветове са вързани?


M_a_X
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 23 май 2006 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Айтос

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала за Б3

Мнениеот M_a_X » Сря 09 юни 2010 18:41


znainainai написа:А случайно да си със италянски стъкла? Дай снимка на старото копче. Това оригиналното по един кабел качва и смъква ( за МК3 ) едната посока е директана маса а другата е през съпротивление 100 ома мисля беше и комфорта си знае работата.
Така че ако са италянски ти трябва копче което да ги реверсира силово а това е за оперативна верига. (най-много да го стопиш).
Какви са тия жици дето се виждат? Към какви цветове са вързани?


А как става свързването на силов мотор без комфорт модул (италиянка) към оперативен бутон, като този от снимката.


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала за Б3

Мнениеот fena_vd » Сря 09 юни 2010 21:54


Колеги за да не пускам нова тема, искам да попитам ако на някой му се намира изгорял бутон за ел стъкла, или има представа с какво може да се замени пуканката вътре. Че малко ми поразбиха колата, и в усилията да извадят касетофона ми счупха ключа за вдигане и сваляне на задните ел стъкла. Ключа го реставрирах и проработи но едната пуканка не я намерих. Колата е Б4 но предполагам че и на Б3 е същото. Няма значение и кой ключ е.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала за Б3

Мнениеот znainainai » Чет 10 юни 2010 8:33


За колегата със въпроса за "тунинг" на оперативен ключ отговорът е: Пич правил съм го УЖАСНО Е 3ч ми отне.
За колегата със въпроса за копчето за задните стъкла отговорът е: Има достатъчно пасати на части потърси :wink:


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала за Б3

Мнениеот fena_vd » Чет 10 юни 2010 13:53


znainainai написа:За колегата със въпроса за "тунинг" на оперативен ключ отговорът е: Пич правил съм го УЖАСНО Е 3ч ми отне.
За колегата със въпроса за копчето за задните стъкла отговорът е: Има достатъчно пасати на части потърси :wink:

Че има коли на части има но да дам 50 лева за скапан ключ не ми се дава. При това не мога само да свалям задно стъкло от щофьорското място.


M_a_X
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 23 май 2006 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Айтос

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала за Б3

Мнениеот M_a_X » Чет 10 юни 2010 20:36


znainainai написа:За колегата със въпроса за "тунинг" на оперативен ключ отговорът е: Пич правил съм го УЖАСНО Е 3ч ми отне.
За колегата със въпроса за копчето за задните стъкла отговорът е: Има достатъчно пасати на части потърси :wink:


Можеш ли да публикуваш схемата на свързване?
На снимката са дадени означенията на бутон за управление от оригинална инсталация и мотор от "италиянка".
Означенията са взети от прикрепения PDF файл.
buton.GIF
buton.GIF (5.7 KиБ) Видяна 9416 пъти
Прикачени файлове
GOLF3_94.pdf
(59.12 KиБ) Свален 553 пъти


Потребителски аватар
RISTEE
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 09 юли 2010 20:11
Автомобил: Vw mk2 GT special
Двигател: 1.8 RP
Местоположение: riogrande

Re: Търся ел.схема на свързване за Ел.стъкла и Ел.огледала з

Мнениеот RISTEE » Нед 24 мар 2013 18:36


Да използвам темата на колегата, с новия салон колегата ми даде и дръжките на предните врати на който са си монтирани оригиналните бутони за ел. стъклата, проблема е следния, на моя пасат ел. стъклата са слагани допълнително в италия и са с гадните италиански бутони монтирани до лявото коляно 2 на брой и 1 до лявото коляно на пасажера,
вързани са много смахнато и са с по 6 пина , 2 управление към мотора с променлива маса в зависимост от положението на бутона, два постоянни плюса един за подсветката и един към мотора и техните два прилежащи плюса, нещо и аз не намирам логика в това и не можах да се справя цял ден, новите бутони тези на шофиорската врата са с 6 пина а този на пасажерската с 5, някой ако е минавал през това ще е много полезно направо съм ударил голям камък с тея бутони.

Второто което ме мъчи е дали направо да взема целия комфорт модул заедно със задните ел джамове, сложно ли е пренасянето и какво иска горе долу комфорт модула ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Shamata и 203 госта