Лампата с термометъра на таблото свети/мига B3?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
gozzu
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 24 мар 2008 12:00
Автомобил: Vw Golf 4 2_8 V6 4Motion 204 hp
Двигател: BDE 2002 г
Местоположение: София

Лампата с термометъра на таблото свети/мига B3?

Мнениеот gozzu » Съб 19 апр 2008 11:09


Лампата с термометъра свети т.е. мига на студен двигател на топъл, като загаса и после запаля спира по някой път, после по някое време пак започва общо взето когато си иска свети, а температурата на мотора е нормална, на казанчето с антифриза нямам датчик за нивото, като откача буксата от температурния датчик стрелката за температурата на водата пада, а скапаната лампа продължава да си мига, проверих стабилизатора за напрежението на таблото показва 9,8V , доколкото знам допуска е от +9,5 до 10,5V.
Преди на голфа имах такава лампа и беше за нивото на антифриза, обаче тука няма такъв датчик и си мисля, че е за прегряване, но ... :roll:
Моля някой ако има идея къде има датчик за тая лампа и въобще за какво е да даде съвет как да се справя с проблема.
Пасата е Б3 91г. 1,8 mi ABS мотор лампата се намира долу под уредите за водата и бензина.




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Съб 19 апр 2008 11:32


Проблема ти е в лоша връзка или споика в самото табло но трудно се установява точно къде е :? Със сигурност не е от стабилизатора. Като почне да мига удари с ръка таблото отдолу под уредите, ако спре да мига значи със сигурност там е причината :wink:


Потребителски аватар
gozzu
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 24 мар 2008 12:00
Автомобил: Vw Golf 4 2_8 V6 4Motion 204 hp
Двигател: BDE 2002 г
Местоположение: София

Мнениеот gozzu » Съб 19 апр 2008 12:41


В началото като купих колата от време на време ми падаха стрелките на водата и бензина и като ударех таблото заработваха и се оказа "студена споика" или там както се казва на куплонга в който се вкарва стабилизатора за напрежението, тогава тая лампа пак си светеше, но не се оправи с припояването.
Знаеш ли какво я управлява тази лампа?


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот boyan.chav » Съб 19 апр 2008 17:17


И аз го имах този проблем с премигването на лампичката и падането на стрелките, оправяше ми се след удар или като мина през дупка. Свалих таблото и го дадох да ми го запоят...имаше 6 отпоени спойки. За няма и 10 мин. ми ги запоиха и заспа работата. Вече повече от месец всичко е 6 :wink: Съветвам те да го дадеш на някой, който разбира от тези неща... :wink:


Потребителски аватар
olele39
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 26 авг 2006 17:32
Автомобил: Sharan
Двигател: AUY 4motion
Местоположение: СОФИЯ Мл.1

Мнениеот olele39 » Съб 19 апр 2008 21:06


Не казваш какво е нивото на антифриза. Долей малко и виж дали мига пак. А датчикът за нивото не е ли на радиатора?


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Съб 19 апр 2008 21:09


olele39 написа:Не казваш какво е нивото на антифриза. Долей малко и виж дали мига пак. А датчикът за нивото не е ли на радиатора?
    Пасата му няма датчик за нивото на антифриза :idea: както и моя :?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 232 госта