Ргулиране на пръскачките за чистачките

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
stoyan0264
Мнения: 265
Регистриран на: Пет 26 окт 2007 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот stoyan0264 » Сря 23 апр 2008 9:17


Здравейте !
Карам В 3 1.8 моно комби.
Веднага като го купих още на 15-мин пътувайки от Плевен за Трявна заваля.Да ама колкото за мизерията да разлигави пътя.
Значи колите пред мен започнаха да ми пръскат мизерия по стъклото .Почнах да се мъча да пръскам ама ........НИХТ арбайтен!
Та прибрах се горе долу и викам даи да ги оправяме тези пръскалки.Бяха запушени отпушихме ги и докато пръснаха айде пак.Разглобих цялата система и установих ,че има отлагания от варовик в казнчето и по дюзичките (пръскалките)
Изчистих казанчето , продухах маркучите , почистих пръскалките изцяло.Сега наливам само течност и НО ПРОБЛЕМО.
Като видях тези варовици ми стана ясно,че тази женица в Италия е наливала чиста водица.Поне да беше добавяла КАЛГОН!
Та мисълта ми е че казанчето трябва да е перфектно изчистено иначе помпичката качва мизерийката и пръскалчиците се задръстват.Особено на по-новите каляски.




Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Сря 23 апр 2008 9:43


По скоро или не е ползвано чистачки, или колата не е карана дълго за да стане това..... :wink:


Потребителски аватар
stoyan0264
Мнения: 265
Регистриран на: Пет 26 окт 2007 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот stoyan0264 » Сря 23 апр 2008 10:33


Съгласен съм!
Има логика!


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Сря 23 апр 2008 12:58


stoyan0264 написа:Съгласен съм!
Има логика!


То и по друго се разбира, по металите на ключалки и по багажника стават едни такива от седенето. ( Колата хваща гъбички ) :lol:


Viso
Мнения: 235
Регистриран на: Пет 21 окт 2005 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Viso » Сря 23 апр 2008 16:16


Моите май са задръстени, защото от двете пръскалки пръска по една струйка, а май трябва да са по две - как да ги отпуша?


patter
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот patter » Съб 26 апр 2008 13:11


Разгледах внимателно винтчетата на пръскачките, за които говори Румен. На тях има знак за увеличаване / намаляване ( предполагам че е на стуята от пръскачката ) и в крайна сметка няма почити никкъв ефект нагоре/надолу.

Откачих пръскачките (както е обяснено в линка към руския сайт) и видях, че в тях влизат освен маркучето за течността и две кабелчета. Дали тези кабелчета са за някакво реотанче за размразяване ? И ако е така как се включват пръскалките в режим размразяване ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], villystyle и 256 госта