бордови компютър

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
tit64
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 27 фев 2008 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

бордови компютър

Мнениеот tit64 » Нед 20 апр 2008 18:30


здравейте колеги,скоро се сдобих с пасат Б5 98г ТДИ 110 кс.някой може ли да ми помогне,как точно се работи с бордовия компютър и какво точно отчита.как се работи с двете степени на отчитане.
благодаря предварително




Потребителски аватар
Radoslav_Radev
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 20 авг 2005 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ре

Мнениеот Radoslav_Radev » Пон 21 апр 2008 7:14


степените са 2,едната за водач А другата за водач Б-/жената/ останалото е външна температура,моментен разход,среден разход за 100км,час,използване на автомобила в часа от нулиране :drive-разход на време за пробега-100км за средния разход се натиска бутона под лоста на чистачките и се задържа и на уреда ---оборотомер на мястото на часовника се появяват чертички----тогава натискаш и нулираш дневният километраж и готово,вс друго са само показатели на момента :shock


dimitar iv
Мнения: 243
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimitar iv » Пон 21 апр 2008 8:27


Аз мисля друго.
Показание 1 - среден разход, средна скорост, време и т.н. за текущото пътуване. Тези показания се нулират автоматично при над 2 престой.
Показание 2 - същото като горе но данните се натрупват. Т.е. не се нулират при престой на автомобила.

Т.е. при показание 2 можеш да си гледаш среден разход на гориво, средна скорост и колко време си карал от предишното зануляване (ръчно зануляване)
При 1 - важи само за текущото пътуване.

Естествено температурата и моментния разход си е един и същ.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: min4o и 269 госта