Проблем с гърловината на резервоара

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
orgasmatron
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 19:47
Автомобил: Passat B4 Syncro
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Проблем с гърловината на резервоара

Мнениеот orgasmatron » Чет 24 апр 2008 20:08


Та както става ясно от заглавието има проблем с гърловината, по точно тотална ръжда. Преди време ми направи впечатление че нещо се е подула боята около гърлото на резервоара и така лекичко понатиснах с пръстче и опалянка дупка. Викам баф мааму, ся случва се я камъч фръкнало я дефект фабричен, обаче от сумати време я наблюдавам тази дюпка и ми прави впечателние че около цялата гърловина е вечно влажно и вчера реших да видя каква е тази работа, та махнах о пръстена дето държи оная ми ти гума и като извадих гумата ахнах, сигурно един кубик кал имаше набита около гърлото, гнилоч яко.
Ичистих, измих, явно за вбъдеще ще стане рутинна процедура това. Просто сега не ми се занимава с кърпежи ;)

По ме притесни друго имаше някакво кабелече захванато за гърлото на резервоара, явно някаква маса, както се досещате никак не беше кородирало, е сега си виси свободно кат изпразнен уй.
Искам да питам знаещите фатално ли е тва кабелче и да го захващам ли по някакъв начин.
И друго има ли колеги с подобни проблеми или съм сам в мъката си
И ако има как сте ги решили
Аз се замислям за два вариянта обилно клепане със смола или някакъв калобран

п.п.
забравих - става дума за кошницата от гаража Б4 комби




Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Мнениеот Freak_in_VW » Чет 24 апр 2008 20:35


И на мене там боята се е понадула ама още не съм го разглобвал.Много ли е играчка?


Потребителски аватар
orgasmatron
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 19:47
Автомобил: Passat B4 Syncro
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот orgasmatron » Чет 24 апр 2008 20:53


не е играчка, за 1 мин се изважда, има О - пръстен около гуменото уплътнение което е около гърлото, не е точно о - пръстен ама не му измислих друго име. та като го махнеш издърпваш гумата и си готов. Нали сваляш си капачката и слагаш едно парцалче или облепваш добре отвора на резервоара за да не попадне нещо излишно там ;)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas и 246 госта